Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #6

Amazing Spider-Girl #6

Amazing Spider-Girl #6

Whatever happened to the daughter of Spider-Man ? Part 6: Hobgoblin and the Hostage

Postacie
Cytat

May (o zachowaniu Gene'a): “Was that supportive and endearing or stalkerish and scary?”

Heather: “He’s a teenage boy… How is there a difference?”

Streszczenie

Śmiejąc się złowieszczo, Hobgoblin wpada do sklepu z komiksami, pociskiem obezwładnia dziewczynę w kostiumie Spider-Girl i porywa ją.

 

Kilka godzin wcześniej. May bezskutecznie próbuje złamać zabezpieczenia dysku Kingpina, gdy nagle do pokoju wpada jej ojciec - w bardzo złym nastroju. Wymachując egzemplarzem Daily Bugle, pyta, co ma oznaczać nagły powrót Spider-Girl. Na szczęście okazuje się, że natrafił na reklamę imprezy w sklepie komiksowym. Po krótkich wyjaśnieniach ojciec przeprasza ją za błędny osąd. Przed wyjściem May zamienia kilka słów z matką. Oboje są zmęczone okłamywaniem pana Parkera, uznają zatem, że niedługo będzie trzeba powiedzieć mu o wszystkim.

 

Drasco przesłuchuje Monę, ale nie dowiaduje się niczego nowego. Dziewczyna nadal twierdzi, że Spider-Girl zabrała jej dysk Kingpina, wyjaśnia za to, że sama ukradła go swojemu byłemu, który zdobył go dzięki kumplom, którzy dawniej pracowali dla Fiska. Vinnie dzwoni do Hobgoblina i informuje go o tym. Ten każe mu obserwować dziewczynę. Sam zajmie się Spider-Girl.

 

W szkole May i Heather ucinają sobie kolejna pogawędkę o imprezie komiksowej, gdy zauważają, że ktoś pokrył szafkę tej pierwszej takim samym graffiti jak wcześniej jej plakaty. Zauważa to też Gene, który w patetycznych słowach obiecuje znaleźć sprawcę i skopać mu tyłek. Chwilę później odchodzi w swoją stronę - podobnie jak Heather. Do May zagaduje za to Felicity. Przeprasza za zachowanie brata, po czym pyta o całe to zamieszanie z wyborami i przekazaniem pałeczki Davidzie. Oferuje też, że gdyby potrzebowały pomocy, zawsze mogą na nią liczyć. Wykorzystując fakt, że Hardy wie o jej sekrecie, May prosi ją o pomoc z pewnym dyskiem.

 

W swojej rezydencji Black Tarantula ćwiczy walkę, szybko nokautując kilku przeciwników na raz - jednocześnie rozmawia z Chesbro. Mówi mu, że skoro dysk wpadł w ręce Spider-Girl, mogą dać sobie z nim spokój. Nie będą przecież walczyć przeciwko niej. Zleca za to Chesbro, aby przekazał Hobgoblinowi ostrzeżenie.

 

Felicyty nie udaje się włamać na dysk, przez co May wraca do punktu wyjścia. Do tego w szkole zaczepia ją Davida, która chce wiedzieć, co się z nią dzieje. May zastanawia się, czy nie powiedzieć najlepszej przyjaciółce, kim jest, ale wówczas pojawia się grupka fanów nowej kandydatki, przez co Davida zajmuje się rozmową z nimi.

 

Na komiksowej imprezie, na której przebrana za Spider-Girl Heather jest niewątpliwie gwiazdą, pojawiają się również May i Courtney. Rozmyślania Mayday o tym, czy powinna kogoś wtajemniczyć w swój sekret, przerywa alarm pajęczego zmysłu. Nalge, śmiejąc się złowieszczo, Hobgoblin wpada do sklepu z komiksami, pociskiem obezwładnia dziewczynę w kostiumie Spider-Girl i porywa ją. Wściekła, że nie przewidziała czegoś takiego, May ucieka do pobliskiego zaułka i przebiera się w kostium. Tymczasem Heather próbuje wyjaśnić Hobgoblinowi, że tylko udaje Spider-Girl. On jednak doskonale o tym wie. Porwał ją, aby wywabić tę prawdziwą. I udało się, bo bohaterka nagle się pojawia i żąda, aby wypuścił dziewczynę. On nie ma jednak takiego zamiaru. Zaczyna rzucać w przeciwniczkę swoimi bombami, a przez to, że dziewczyna nie ma już sieci, Hobgoblin ma ogromną przewagę. Daje się jednak przechytrzyć, gdy Spider-Girl pozwala mu się wyprzedzić i z ukrycia strzela mu w rękę z wyrzutni kolców [to taki gadżet, który wymyślił dawno temu Ben Reilly - Demo]. Ten, trafiony, wypuszcza Heather, którą bohaterka przechwytuje. Wściekły Hobgoblin miota w nie bombami, krzycząc, że nie odpuści, póki dziewczyna nie odda mu dysku Kingpina. Wykonując cykl efektownych akrobacji, aby bezpiecznie sprowadzić Heather na ziemię, Spider-Girl twierdzi, że zniszczyła dysk. Udaje jej się wylądować z Hetather, ale rani się przy tym w kostkę. Hobgoblin pyta jeszcze raz o dyski, a gdy otrzymuje tę samą odpowiedź, szykuje się do wykończenia jej. Nagle ktoś zaczyna do niego strzelać. Domyślając się, kim może być sprzymierzeniec Spider-Girl, Hobgoblin odlatuje, nie będąc jeszcze gotowym na konfrontację z nim. Na jednym z dachów Chesbro mówi swojemu snajperowi, że Black Tarantula będzie zadowolony. Wiadomość została przekazana.

 

Później, gdy Jimmy i Courtney oraz służby porządkowe zajmują się Heather, May zamienia parę słów z Wesem. Ten właśnie zdał sobie sprawę, że nigdy nie zastanawiał się, jaka naprawdę jest Spider-Girl. Teraz pomyślał sobie, że jeżeli naprawdę jest córką Spider-Mana, to próbuje wydostać się spod jego cienia i walczy o znalezienie własnej roli bez mieszania w to swojej rodziny. On sam przeżywa coś podobnego ze swoim ojcem, więc wie, jak bohaterka musi się czuć. Nagle May całuje go w policzek i prosi, aby udawali, że to buziak od Spider-Girl.

 

Trochę później Spider-Girl spotyka się z Drasco i przekazuje mu dysk Kingpina, prosząc, aby trzymał go z dala od Hobgoblina i Black Tarantuli.

 

May wraca do domu i kładąc swój kostium na fotelu, wyznaje rodzicom, że od jakiegoś czasu nagminnie łamie złożoną im obietnicę. Ku zdziwieniu ojca jej mama przyznaje, że to ona ją do tego pchnęła. May wyjaśnia, że naprawdę bardzo starała się być zwyczajną nastolatką, ale wie, że przeznaczone jej jest życie superbohaterki. Jeżeli oni tego nie akceptują, to mogą jej tego zabronić, a ona będzie się jak najmocniej starać, żeby z tym zerwać. Ale choćby miała czekać do osiemnastych urodzin, w końcu i tak do tego wróci. Pytanie tylko, ile osób może do tego czasu stracić życie, bo nie mogła im pomóc. May kończy mówić i wychodzi zaczerpnąć świeżego powietrza. Wie, że to dopiero początek trudnej rozmowy, ale nie przejmuje się. Dzisiaj jest pierwszy dzień reszty jej życia.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.