Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #4

Amazing Spider-Girl #4

Amazing Spider-Girl #4

"Whatever happened to the daughter of Spider-Man ? Part 4"

Postacie
Cytat

Jimmy Yama: “Heather, my love, how is the greatest, most beautiful and understanding girlfriend in the entire world?”

Heather Noble: “I’ll let you know, if I ever run into her.”

Streszczenie

Mad Dog Rassitano, popularny łowca nagród i gwiazda telewizji wpada do kryjówki Zebra Patrol, których bez trudu rozgramia za pomocą nowoczesnego sprzętu zdobytego na superprzestępcach. Okładając bandziorów, obiecuje im, że wystąpią w jego programie.

 

May stoi przed lustrem i zastanawia się, co zrobić ze swoim kostiumem, gdy nagle słyszy wołanie mamy i pośpiesznie chowa go do plecaka. Pani Parker każe córce pośpieszyć się i nie spóźnić do szkoły.

 

Peter i Phil badają kryjówkę Zebra Patrol. Urich jest podekscytowany obecnością Mad Doga, czym rozwściecza Parkera. Tymczasem kapitan Ruiz nie jest zadowolona z metod byłego kolegi, który wysłał już kilku przeciwników do szpitala. Rassitano przypomina, że dał im szansę na poddanie się. Na pytanie, czy długo zostanie w mieście, odpowiada, że ma jeszcze sprawę do Rodericka Kingsleya - Hobgoblina.

 

May właśnie odkrywa, że jej podwójne życie znów zaczęło odbijać się negatywnie na stopniach w szkole. Gdy Davida i Courtney radzą jej nie przejmować się, znów natrafiają na kolejny zniszczony plakat. Davida jest wściekła, a gdy pojawia się Gene, twierdząc, że to pewnie tylko czyjeś żarty, dziewczyna naskakuje na niego. May uspokaja przyjaciółkę i radzi skupić się na spotkaniu z Jimmym i Heater po szkole. Na to oburza się Gene, który chce, by May przyszła na trening drużyny footbolowej - jak dziewczyny wszystkich jej członków. Ona odpowiada, ze ich dziewczyny nie kandydują do samorządu i obiecuje spotkać się z nim wieczorem w Cafe Indigo. Gene nie wydaje się przekonany, a gdy May odchodzi, zagaduje do niego Simone. Oferuje, że będzie mu towarzyszyć na treningu.

 

Kanały. Hobgoblin wścieka się na wieść, że Mad Dog chce zrobić z niego swoją kolejną zdobycz. Na szczęście wie, że poszukiwania zacznie od jego brata, Daniela - a tak się składa, że ostatnio obaj się pogodzili i mogą zastawić pułapkę na łowcę. Pyta Drasco, jak idą poszukiwania Mony Carlo, na co ten odpowiada, że pracuje nad tym.

 

Chesbro prowadzi rozmowę telefoniczną z ćwiczącym Black Tarantulą. Wyjaśnia mu, że spotkał się z Moną Carlo. Twierdzi ona, że posiada DVD z tajnymi danymi Wilsona Fiska. Ponieważ nie mogą pozwolić, aby wpadł on w ręce ich wrogów, przydzielił ludzi do obserwowania jej. Na rozkaz Tarantuli są gotowi odebrać jej dysk.

 

May wygłasza swoją mowę na debatę szkolną, wzbudzając owacje Davidy, Courtney i Heather. Wszystkie stwierdzają, że Simone nie ma z nią najmniejszych szans. Przy okazji Heather przeprasza, że Jimmy nie przyszedł, ale on i Wes próbują namówić lokalny sklep do promocji ich komiksu.

 

Deacon - właściciel sklepu - wyjaśnia chłopakom, że lubi wspomagać młode talenty, ale nie wie, jak miałby przekonać klientów do kupienia ich komiksu. Zmienia jednak zdanie, gdy Jimmy proponuje zrobić z tego wielką imprezę z udziałem samej Spider-Girl. Gdy wychodzą ze sklepu, Jimmy wita się z Heather, mówiąc jej, że poszło im świetnie, a i ona może mieć udział w przyszłym sukcesie.

 

Mad Dog składa nieprzyjemną wizytę Davidowi Kingsleyowi - chce wiedzieć, gdzie jest Hobgoblin. Kingsley zaklina się, że nie wyda brata nawet za cenę życia, ale łowca nagród oferuje mu coś innego: dziesięć tysięcy dolarów, czyli tyle samo, za ile Kingsley zdradził Hobgoblina ostatnim razem. Daniel odpowiada, że liczył na dwadzieścia.

 

Hobgoblin cieszy się, że Daniel wprowadził Mad Doga w pułapkę. Chce, aby Drasco osobiście dopilnował, by wszystko poszło jak trzeba. Ten nie chce uczestniczyć w morderstwie, ale Roderick przypomina mu, że pracuje dla niego i musi robić to, co się mu każe.

 

Mad Dog udziela wywiadu, przechwalając się, że już raz złapał Hobgoblina, co nie udało się nawet Spider-Manowi. Oglądający to Peter Parker nie posiada się ze wściekłości. May zapewnia ojca, że to tylko głupek z telewizji i nie ma powodów, by się przejmować, po czym wychodzi na randkę z Gene. W myślach stara się wmówić sobie, że Mad Dog i Hobgoblin mogą się pozabijać, a jej nic do tego, ale gdy już ma wejść do kawiarni, zmienia zdanie. Szybko przebiera się w zaułku i po chwili mknie na sieciach wysoko nad dachami miasta. Na początek składa wizytę Danielowi, aby wyciągnąć od niego, gdzie może znaleźć tę dwójkę.

 

Mad Dog zaczyna przeszukiwanie, doków które wskazał mu Kingsley, pozostając w kontakcie ze swoją ekipą. Filmuje wszystko kamerą w wizjerze. Tymczasem Spider-Girl przemyka niezauważenie pomiędzy zaczajonymi snajperami. Mad Dog zauważa ją, gdy dziewczyna skacze w jego stronę i ratuje przed salwą napastników. Sama z łatwością ich pokonuje, ale słysząc, że Mad Dog jest w kontakcie ze swoją ekipą, prosi go, aby wyciął ją z nagrania. Ten odmawia, za to pyta, czy jest jakoś powiązana ze Spider-Manem. Gdy ta pyta, czy ma zamiar znowu go znieważyć, zaczyna wyjaśniać jej, że jego mowy to tylko nieszczere gadanie pod publiczkę, podobnie jak i inne rzeczy z jego programu. Walkę z daleka obserwuje Drasco, mając nadzieję, że nie będzie musiał odpłacać Spider-Girl za uratowanie życia. Jednak gdy jeden z bandziorów celuje do bohaterki, szybko ogłusza go metalową rurą. Pokonawszy wszystkich przeciwników, Mad Dog proponuje Spider-Girl gościnne występy w swoim programie. Ona jednak odmawia i zabiera się stamtąd. Na pożegnanie Rassinato woła do niej, że jeżeli jest jakoś spokrewniona ze Spider-Manem, byłby wdzięczny za jego autograf, gdyż zawsze był fanem Człowieka-Pająka. May z trudem powstrzymuje się od krzyku.

 

Rozmawiając z Drasco przez telefon, Hobgoblin wścieka się, że jego ludzie zawiedli. Słysząc, że Drasco wydaje się tym usatysfakcjonowany, pyta, czy detektyw nie zapomniał, gdzie ulokował swoją lojalność. Patrząc na oddalającą się Spider-Girl, Vinnie stwierdza, że pamięta jak nigdy wcześniej.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.