Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #16

The Punisher (MAX) #16

The Punisher (MAX) #16

"Mother Russia" - part 4

Postacie
Streszczenie

Do bazy wojskowej docierają posiłki. Niewielki oddział spuszcza się szybem windy na niższą kondygnację. Jeden z żołnierzy wpada w zastawioną przez Punishera pułapkę, tym samym aktywując umieszczone tam ładunki wybuchowe.

Martin siedzi przed komputerem i szuka alternatywnej drogi na powierzchnię. Bezskutecznie. W końcu wpada na pomysł, aby ukryć się wśród zwłok rosyjskich żołnierzy. Ten plan jednak nie uwzględnia Galiny. Dziewczynka prosi Franka o loda. Mężczyzna udaje się do sąsiedniego pokoju, aby przynieść małej upragniony słodycz.

Zakharov przesłuchuje dowódcę wykoszonego przez Punishera batalionu. Dowiaduje się między innymi, że napastnik był rasy białej. Nikolai jest pewien, że mają do czynienia z Amerykanami. Lugansky zastanawia się, skąd ten pomysł. Wszystkie okoliczności wskazują na Al-Kaidę. Przełożony nieco zniecierpliwionym tonem zwraca uwagę Semyona na fakt, że intruzi do tej pory nie nawiązali z nimi łączności radiowej. Wiedzą bowiem, że zatrudnieni w rosyjskiej bazie lingwiści dokładnie zidentyfikują akcent rozmówcy. Arabscy terroryści poza tym wysadziliby bazę w powietrze dawno temu. Osobnikom, z którymi mają do czynienia, zależy na wirusie. Zakharov oznajmia, że Mongolian weźmie udział w najbliższej akcji. Rozkazuje sprowadzić jednego żołnierza, aby przekazać mu pewne nietypowe wytyczne.

Lot pasażerski do Moskwy. Feralny samolot, w którym Rawlins umieścił swoich ludzi. Właśnie przystępują oni do akcji. Obezwładniają stewardessę i ochroniarzy. Bez większych problemów przejmują kabinę pilota. Następnie informują ludzi o tym, że zostali porwani, a każda najmniejsza próba stawiania oporu będzie karana śmiercią. Dowódca terrorystów potwierdza swoje słowa, zabijając mężczyznę, który próbował wszcząć wśród współpasażerów bunt.

Stojący na dole szybu windy Frank zabija kolejnych komandosów, próbujących dostać się na niższą kondygnację. W pewnym momencie jego pociski dosięgają postawnego mężczyzny, który spada i ląduje kilka metrów od Punishera. Castle stoi do niego tyłem i nie zauważa, że z plecaka nieboszczyka powoli wyłazi półnagi Mongolian.

Fury dołącza do rozhisteryzowanych Generałów. Pyta, o co ten cały krzyk. Mężczyźni odpowiadają mu, że Punisher rozpętał poważny międzynarodowy incydent. Zastanawiają się, co zrobią Rosjanie, gdy dowiedzą się, że Amerykanie wysłali ludzi do ich bazy rakietowej. Nick próbuje ich uspokoić. Informuje wojskowych, że zarówno Castle, jak i Vanheim znają ogrom ryzyka, jakie podjęli. Nigdy nie dadzą wziąć się żywcem. Nawet jeżeli zginą, będą tylko dwoma kolejnymi trupami. Nikt nie udowodni, że zostali przysłani właśnie przez nich. Generałowie wysłuchują mowy pułkownika. Cieszą się jednak z zabezpieczenia, jakie zapewnił im Rawlins.

Mongolian wydostaje się niepostrzeżenie z szybu windy i biegnie do pomieszczenia, w którym przebywa Galina, pozostawiona pod opieką Martina. Bez najmniejszych problemów pozbawia Vanheima przytomności. Dziewczynka krzykiem wzywa na pomoc Franka.

Terroryści obniżają tor samolotu i lecąc tuż nad rosyjskimi domami, przez megafon wygłaszają przygotowaną przez Rawlinsa mowę. Stylizując wypowiedź na słowa członków Al-Kaidy informują, że Rosjanie pożałują tego, że bratają się z Ameryką. Dodają też, że opanowanie tego lotu to nie jedyny plan, który w tej chwili wprowadzili w życie [sugerując, że są również odpowiedzialni za atak na bazę wojskową, o którym niedługo wszyscy się dowiedzą - przyp.DG].

Gdy Punisher wraca do pomieszczenia, w którym zostawił towarzyszy, Vanheim leży już nieprzytomny. Mongolian trzyma Galinę jako zakładnika. Frank zapewnia dziewczynkę, że wszystko będzie dobrze. Następnie rzuca broń i staje do walki wręcz z wrogiem. Nie ma z nim jednak żadnych szans. Już po chwili leży pobity w kałuży własnej krwi.

Zakharov patrzy na zegarek. Minęło siedemnaście minut od czasu wkroczenia do akcji Mongoliana. Wydaje rozkaz wejścia na teren silosu. Przez ten czas jego partner już na pewno poradził sobie z wrogiem.

Autor: Don God

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.