Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #9

New Warriors vol. 4 #9

New Warriors vol. 4 #9

"Trashed" - Part 1

Postacie
Cytat

Jubilee: "Do you know what Wolverine would’ve done to us if anybody went awol during a scrap??”

Jono: “You mean, like he did plenty of times?”

Streszczenie

Wcześniej. New Warriors stawili czoło Alpha Clan - jednej z najbardziej poszukiwanych grup przestępczych z listy S.H.I.E.L.D. [To dlaczego nikt o nich wcześniej nie słyszał? - Demo]. Night Thrashera z nimi nie było. Gdy przeciwnicy przystopowali na chwilę i zaoferowali, że oszczędzą ich, jeżeli się teraz wycofają, Wondra wprowadziła w życie swój plan. Najpierw Decibel wytworzył olbrzymią kopię samego siebie za plecami przestępców, a gdy ci w nią uderzyli, rozbił na kilkanaście mniejszych. Zdezorientowało ich to na tyle, że Wondra zaskoczyła ich, wywołując wstrząs ciosem w ziemię, a reszta grupy rzuciła się na nich i zaczęła okładać. Nawet Sofia świetnie sobie radziła, używając macek podobnych do tych, które ma Dr. Octopus. Niestety, szybko szale się odwróciły i Alpha Clan zaczął wygrywać. W chwili, gdy jeden z jego członków miał zabić Wondrę, pojawił się Night Thrasher i aktywował Ghost Mode - ukryte w kostiumach grupy urządzenia, które na kilka sekund uczyniły ich zdolnymi do przenikania przez obiekty [coś w stylu mocy Kitty Pryde albo Visiona - Demo]. Dzięki temu mogli się przegrupować, a Decibel powalił przeciwników atakiem dźwiękowym. Na pytanie, gdzie się podziewał, Thrash odpowiedział, że to jego sprawa.

Teraźniejszość. Jubilee wścieka się, ze Thrasher ciągle gdzieś znika. Gdyby byli w X-Men, Wolverine zabiłby ich za coś takiego. Bawiący się lewitacją Jono stwierdza, że to najczęściej on znikał, a Thrash ma po prostu swoje metody. Jubilee odpowiada, że nie podobają jej się metody zakładające instalację jakiś patentów w kostiumach grupy bez mówienia o tym komukolwiek. Skąd ma wiedzieć, czy nie zainstalował też gadżetu, który zabije ich albo pomniejszy do rozmiarów atomów, jeżeli zrobią coś nie tak? Naraża ich na niebezpieczeństwo, a z jakiegoś powodu nie pokazuje im swojej twarzy. Jono odpowiada, że mimo to zrobił dla nich bardzo dużo. Wyznaje, że kiedy pierwszy raz spotkał Thrasha, ten przeszkodził mu w próbie samobójczej. Po tym, co zrobił mu Apocalypse czuł, jakby w środku niego czaił się jakiś potwór i nie mógł już tego wytrzymać. Gdyby nie Night Thrasher, pewnie byłby już martwy. Dodaje też, że z całej grupy najdłużej przyjaźni się z Jubilee i nie chciałby, aby odeszła. Ta rozumie go, ale w takim razie ma zamiar odkryć, co takiego Thrasher knuje. Rozmowie z ukrycia przysłuchuje się Kaz.

W swoim laboratorium Donyell pracuje nad czymś, gdy nagle słyszy Kaza, który próbuje wejść do środka, ale drzwi nie chcą go wpuścić. Szybko zakłada maskę i otwiera, wyjaśniając, że zmienił kody. Kaz wyjaśnia mu, że zespół zrobił się podejrzliwy z powodu jego ciągłych zniknięć. Thrash pyta, co on sam o tym sądzi, ale ten tylko odpowiada, że powinni coś tym zrobić, zanim będą mieli bunt w grupie. Thrash odsłania przed nim ekran telewizora i puszcza projekcję planu, który realizuje, aby zapobiec temu problemowi. Kaz pyta, po co mu go pokazuje, a w odpowiedzi słyszy, że potrzebuje jego pomocy przy tym.

Harry i Bev oglądają relację o rosnącej popularności New Warriors. Bev nie chce już o tym słuchać. Od kiedy się dowiedzieli, że to Stark ich sponsoruje, czuje się manipulowana. Wygląda to tak, jak gdyby wszędzie byli zamieszani politycy. Harry stwierdza, że polityka i przestępczość zawsze szły razem. Pochodzi z rodziny o długich tradycjach policyjnych, ale życie nauczyło go, że kiedy nie można znieść ciepła, najlepiej wyjść z kuchni. Bev pyta, czy chodzi o sprawę Masona, a Harry niechętnie zaczyna ją wspominać. To był jego czwarty rok w pracy, zdążył nauczyć się, że nie wszyscy gliniarze są uczciwi. Chciał wystawić część z nich, zwłaszcza Clarka Masona - syna sędziego federalnego. Ale im więcej robił hałasu, tym bardziej oni kierowali dowody na niego i nim się obejrzał, stał się głównym podejrzanym i ledwo zdołał się oczyścić. Wtedy spotkał Mike’a Sykensa - ojca Bev. Miał on dawniej na pieńku z tymi samymi gośćmi i wyjaśnił Harry’emu, że więcej dobrego zrobi, ścigając przestępców na ulicach, niż dając się zamknąć. Wśród tych dobrych zawsze będą kryć się jakieś szumowiny, ale jeżeli wszyscy będą ich szukać, kto zajmie się tymi, które się nie kryją? Dalszą rozmowę przerywa ich szef, informując o incydencie w z superprzestępcami w Yorktown. Detektywi ruszają natychmiast.

Kaz przyznaje, że to, co zobaczył, ma pewne szanse prawdopodobieństwa, ale małe. Proponuje, żeby sprawdzili to z dziennikami Destiny, ale Thrash uważa ich zdobycie za zbyt skomplikowane. Jeżeli mają przekonać resztę, to musi wystarczyć. Kaz wie, o co mu chodzi, ale przyznaje, że nie podoba mu się takie traktowanie grupy. Thrash wyjaśnia, że to dla ich dobra. Przypomina Kazowi, że choć znalazł go, gdy ten uciekł z patologicznej rodziny i błąkał się po ulicach oraz dał dach nad głową, nie znaczy to, że ma robić wszystko, co mu każe. Jeżeli nie podoba mu się ten pomysł, to nie musi mu pomagać. Kaz tłumaczy, że nie podoba mu się tylko, jak traktuje te dzieciaki. Thrasher odpowiada, że to najlepsze dzieciaki, jakie w życiu widział i chce tylko, aby mu zaufali. A kiedy przyjdzie czas, powie im całą prawdę. Kaz wydaje się przekonany.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.