Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #11

Powers #11

Powers #11

"Role Play" - part 4

Postacie
Cytat

Kutter: "It's our lucky fucking day. Johnny Royalle is dead."

Streszczenie

Walker, widząc Pulpa skaczącego z dachu na dach, wyciąga broń i zaczyna biec za nim najpierw ulicą, a potem skręca w alejkę, aby skrócić drogę. Dobiega do schodów przeciwpożarowych i wspina się na górę budynku. Dostaje się na dach i widzi, jak złoczyńca przygotowuje się do skoku na kolejny budynek. Christian celuje do niego i każe mu się zatrzymać, albo strzeli. Pulp robi to, ale kiedy detektyw zbliża się do niego, skacze na dach obok. Walker pociąga za spust, ale przestępca znika. Policjant rozgląda się, ale nigdzie nie widzi ciała, ani na dachu, ani na ulicy poniżej. Stwierdza, że nie wiedział, że Pulp potrafi się teleportować. Nagle zabójca pojawia się za plecami Walkera i próbuje uderzyć go swoim berłem. Christian chwyta jego broń, a następnie strzela kilka razy do przeciwnika. Ten znów znika, ale zostawia za sobą berło. Detektyw zauważa, że skończyły mu się naboje, więc postanawia się bronić zdobytym sprzętem. Pulp znów pojawia się za nim i zamierza się na niego pięścią. Walker unika ciosu i próbuje skontrować, ale zabójca w ostatniej chwili znika, unikając berła. Policjant nerwowo czeka na kolejny atak znienacka. Pulp materializuje się ponownie, ale tym razem Christian dobrze wyczuwa moment i trafia mordercę jego własnym berłem. Ten zaczyna się palić i przewraca się. Walker pyta się, dlaczego zabijał studentów. Pulp przed śmiercią zdąża jeszcze powiedzieć, że reguły gry mówią, że jeżeli dorwiesz ich, zanim oni dorwą ciebie, to wygrywasz.

W akademiku, dziewczyna, która wciąż ma na sobie strój Retro Girl, pakuje swoje rzeczy. Mówi współlokatorce, że rodzice zabierają ją do domu na weekend, ale ma zamiar wrócić, jak tylko ochłonie po wydarzeniach ostatnich dni. Wściekły Walker wpada do pomieszczenia i krzyczy do studentki, aby wreszcie ściągnęła z siebie kostium i zaczęła się zachowywać jak dorosła. Wciąż podniesionym głosem pyta się jej, dlaczego wynajęła Pulpa, aby zabił jej przyjaciół. Dziewczyna mówi, że wszyscy gracze się zrzucili. Zabawa zaczęła się robić nudna i jeden z nich dowiedział się, że mogą wynająć Pulpa za pięćset dolarów, aby udawał ich przeciwnika. Jednak kiedy się z nim spotkali, on nie chciał wziąć pieniędzy i zaczął się bardzo dziwnie zachowywać, więc zrezygnowali z tego pomysłu, ale Pulp i tak się pojawił w kampusie następnej nocy i pozabijał większość graczy. Studentka bała się, że jeżeli powie o tym policji, to ją też znajdzie. Walker każe jej się ubierać i zabiera ją na posterunek.

Na komisariacie Christian spotyka Kuttera, który z zadowoleniem ogląda telewizję. Oznajmia Walkerowi, że spotkało ich dzisiaj wielkie szczęście. Ktoś włamał się do domu Johnny’ego Royalle’a i wpakował mu dwie kulki w głowę, a to oznacza, że pozew przeciw policji zostanie wycofany.

Później, Walker puka do drzwi mieszkania Pilgrim. Kiedy ta otwiera mu, mówi jej, że Johnny Royalle nie żyje. Deena nie okazuje emocji i spokojnie pyta się, czy to oznacza, że kłopoty policji się skończyły. Słysząc, że tak, chce wiedzieć, czy może wrócić do pracy. Christian mówi, że tak i ze zdziwieniem zauważa wewnątrz mieszkania mężczyznę. Pilgrim mówi, że to jej chłopak. Zanim zamyka drzwi, pyta się, czy Walker znalazł mordercę studentów. Detektyw odpowiada jej, że sprawa została rozwiązana. Deena mówi, że zobaczą się w poniedziałek i zostawia Christiana samego na korytarzu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.