Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #10

Powers #10

Powers #10

"Role Play" - part 3

Postacie
Cytat

Pilgrim (po usłyszeniu że jest zawieszona): "Way to stick up for your officers..."
Cross: "Hey, it's not my job to stick up for my officers. It's my job to run this department. And you, at this moment, are nothing short of a huge cancer on it!"

Streszczenie

Komisariat. Dwóch prawników kłóci się o to, czy przesłuchanie Johnny’ego Royalle’a i wyrwanie mu ręki przez Deenę było wypadkiem przy pracy, czy niepotrzebnym najściem i przemocą wobec niewinnego obywatela. Pilgrim próbuje im tłumaczyć, ale adwokat reprezentujący miasto każe jej się zamknąć, a po chwili to samo mówi próbującemu ją bronić Walkerowi. Cross prosi Deenę na zewnątrz i mówi jej, że powinna wziąć kilka dni wolnego. Ona się pyta, czy to oznacza, że jest zawieszona, na co kapitan po chwili wahania mówi, że tak. Pilgrim stwierdza, że Cross nie potrafi się wstawić za swoimi ludźmi, a ten w odpowiedzi mówi, że jego praca polega na prowadzeniu wydziału, a ona mu w obecnej chwili w tym przeszkadza.

Do zbierającej swoje rzeczy Deeny podchodzi Christian i mówi jej, że na pewno wszystko się w końcu rozwiąże. Ona krzyczy, że ich praca powinna polegać na chwytaniu przestępców i nie przejmowaniu się takimi sprawami. Walker obiecuje, że porozmawia z Crossem, ale Pilgrim woli, żeby złapał zabójcę studentów.

Christian odwiedza niejakiego Nicka Robertsa i daje mu się rozpoznać jako Diamond. Ten boi się, że bohater przyszedł go sprać jak za dawnych czasów, ale Walker wyjaśnia mu, że teraz jest policjantem i poszukuje Pulpa, któremu kiedyś zbudował jego berło. Roberts odpowiada, że nie utrzymuje już dawnych kontaktów i spłacił dług wobec społeczeństwa, więc chciałby, aby zostawiono go w spokoju. Christian nalega, więc były przestępca daje mu ostatni znany przez siebie adres Pulpa, ale mówi, że jest on dosyć stary.

Walker udaje się do wskazanego przez Robertsa motelu, ale recepcjonistka mówi, że człowiek, którego szuka detektyw, mieszkał tu przez cztery miesiące prawie rok temu, ale nie zostawił żadnego adresu kontaktowego. Christian wychodzi z motelu i dzwoni do Deeny, aby była na bieżąco ze śledztwem. Zostawia na sekretarce wiadomość, że miał trop, ale nic z tego nie wyszło, więc teraz wraca na teren kampusu w nadziei, że może tam się jeszcze czegoś dowie. Kiedy chce wsiąść do samochodu, zauważa postać w kostiumie na budynku. Wbiega po schodach, wchodzi na dach i zachodzi od tyłu, jak się okazuje, jeszcze jednego studenta w stroju bohatera. Mówi mu, że taka zabawa doprowadziła do śmierci jego przyjaciół, ale ten stwierdza, że zabił ich jakiś szaleniec. Pyta się, jak długo go śledzi. Student odpowiada, że szedł za nim od posterunku, ponieważ chciał się zgłosić i opowiedzieć o morderstwie Danny’ego. Przedstawia Walkerowi podobną wersję wydarzeń do tej, którą wcześniej usłyszał od dziewczyny w stroju Retro Girl. Po śmierci przyjaciela uciekł do swojego pokoju, zwymiotował i zemdlał. Rano obudził go telefon z komisariatu. Postanowił więc pójść na policję i opowiedzieć to, co widział, ale przed budynkiem zobaczył wychodzącego Walkera, więc poszedł za nim, aby mu pomóc. Christian jest zdenerwowany głupotą studenta. Każe mu się przebrać, ponieważ w przeciwnym razie będzie go musiał aresztować, a potem spotkać się z nim przy samochodzie.

Będąc już na dole, Walker zauważa błysk światła, a po chwili na ulicę spada ciało studenta. Detektyw podnosi głowę do góry i widzi stojącego na dachu budynku Pulpa.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.