Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #9

Powers #9

Powers #9

"Role Play" - part 2

Postacie
Streszczenie

Posterunek. Dziewczyna w stroju Retro Girl, którą znalazła Deena, opowiada o wydarzeniach z poprzedniej nocy. Mówi, że zabójca był wysoki i potężnie zbudowany, ubrany na czarno, na stroju miał coś metalowego, jego maska była skórzana i nosił żółte rękawice. Dziewczyna przypomina sobie, że widziała, jak Danny wszedł na dach, kiedy nagle obok niego wylądował ten mężczyzna i wbił swoje berło w ciało chłopaka, z którego zaczęły lecieć iskry. Po chwili Danny leżał na dachu i się z niego dymiło, a morderca zrzucił go na ulicę, po czym sam skoczył za nim. Wtedy dziewczyna zemdlała. Kiedy odzyskała przytomność, wróciła do swojego pokoju nie wiedząc, co robić dalej. Rysownik pokazuje jej portret pamięciowy, a ona mówi, że to właśnie jest zabójca.

Pilgrim i Walker odwiedzają sklep z kostiumami i pytają się, czy właściciel sprzedawał jakieś studentom z akademika. Ten miga się od odpowiedzi, ale wtedy Walker mówi mu o zabójstwach i ofiarach, które miały na sobie stroje bohaterów. Mężczyzna jest tym przestraszony i bełkocze, że przecież to była tylko zabawa. Christian pyta się, komu sprzedał kostium złoczyńcy, który zwie się Pulp. Sprzedawca mówi, że nawet nie słyszał o kimś takim. Dodaje, że nie sprzedaje też żadnej broni, jedynie stroje i obiecuje, że będzie współpracował.

Później, Deena przyznaje się Christianowi, że, podobnie jak sprzedawca kostiumów, niewiele wie o Pulpie. Nie mówiła o tym wcześniej, ponieważ sądziła, że mają do czynienia z kimś, kto go udaje, ale teraz kiedy istnieje możliwość, że to prawdziwy przestępca, chciałaby się dowiedzieć więcej. Walker pokazuje jej reportaż o Pulpie, w którym jest mowa, że złoczyńca jest jednym z tych, którzy zdobyli swoje zdolności za pomocą technologii, a jego ofiary były powiązane interesami z Johnnym Royalle. W aktach jest niewiele więcej, więc Deena pyta się, czy Christian spotkał kiedyś Pulpa. On mówi, że nie. Pilgrim uważa, że jeżeli człowiek sam robi z siebie potwora, to powinno się go po prostu zastrzelić. Walker nie uważa, że kulka w głowę jest zawsze dobrym rozwiązaniem i pyta się, czy również Johnny’ego Royalle’a należy potraktować w ten sposób za pozywanie policji. Deena przez chwilę milczy i zanim zdąża odpowiedzieć, ona i jej partner zostają wezwani do gabinetu kapitana. Tam czeka już doktor Tucker, który ustalił, że mordercą studentów najprawdopodobniej jest prawdziwy Pulp, ponieważ tak jak w przypadku jego ofiar, studenci zostali spaleni od wewnątrz za pomocą jego berła. Walker mówi Crossowi, że powinni wziąć pod uwagę przesłuchanie Royalle’a. Kapitan przypomina mu o napiętej sytuacji między policją, a gangsterem, na co Christian mówi, że to nie może przeszkadzać im w prowadzeniu śledztwa, a Johnny jest jedynym znanym wspólnikiem Pulpa. Cross niechętnie zgadza się na to, ale instruuje Walkera, jak ma się zachowywać. Mówi mu, żeby ostrożnie dobierał słowa, nie dał się sprowokować, dał wyraźnie do zrozumienia, że Royalle nie jest o nic oskarżany i ogólnie zachowywał się pokornie. Deena wyraża swoje niezadowolenie z całej sytuacji, więc kapitan dodaje, że ona nie powinna się wcale odzywać podczas spotkania z gangsterem.

Bar Royalle’a. Właściciel mówi detektywom, że już zamknęli, ale Walker odpowiada, że przybyli prosić go przysługę: potrzebują pomocy w znalezieniu Pulpa. Johnny wybucha śmiechem, ponieważ przez chwilę myślał, że Christian chce go prosić o wycofanie pozwu, a to byłoby zabawne. Mówi, że nie wie nawet, kto to jest Pulp, nie wzrusza się, kiedy słyszy, że zabija on studentów i mówi, żeby policjanci poczekali, aż sam się da zamknąć, jak to było w przypadku zabójcy Retro Girl. Royalle chce się teleportować, ale Deena mówi, że jeszcze nie skończyli rozmowy i chwyta go za ramię. Okazuje się, że Johnny znika, a kończyna pozostaje w ręce Pilgrim. Po chwili z innego pomieszczenia dochodzi straszny krzyk.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.