Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #8

Powers #8

Powers #8

"Role Play" - part 1

Postacie
Cytat

Walker: "I need your big brain."
Pilgrim: "First man that ever said that to me..."

Streszczenie

Grupa studentów wychodzi z pubu decydując, że powinni wrócić do swoich pokojów i pouczyć się do nadchodzących egzaminów. Danny mówi swojej dziewczynie Danie, że nie powinna go uciszać za każdym razem, jak chce coś powiedzieć, tak jak to było teraz, kiedy narzekał na ludzi, z którymi musi wykonać projekt zaliczeniowy. Ona przeprasza go. Nagle postać na dachu budynku ubrana w kostium wzywa swoich towarzyszy do walki ze złem. Danny przeprasza Danę mówiąc, że musi spełnić swój obowiązek. Dziewczyna woli, żeby on nigdzie nie szedł, na co jej chłopak odpowiada, że chciałby, aby Dana okazywała zrozumienie dla tego, co on robi. Danny przebiera się w kostium Diamonda i wchodzi schodami przeciwpożarowymi na dach. Zmęczony wspinaczką zaczyna się rozglądać, ale nikogo nie widzi.

Posterunek. Walker odbiera telefon i mówi, że zaraz się pojawią na miejscu, co sprawia wielką przyjemność znudzonej Pilgrim.

Christian i Deena przybywają na miejsce zbrodni i widzą zwłoki Danny’ego. Walker mówi, że mógłby się obejść bez zobaczenia trupa w swoim kostiumie. Pilgrim pyta się, czy to może mieć związek z jego poprzednią karierą, na co jej partner odpowiada, że ma nadzieję, że nie. Przy zwłokach pojawia się doktor Tucker i od razu stwierdza, że chłopak nie zginął od upadku, ponieważ wokół ciała jest za dużo krwi. Znajduje ślady oparzeń i uznaje, że ktoś spalił Danny’ego. Jeden z policjantów mówi Walkerowi i Pilgrim, że właśnie znaleziono kolejne ciało, również ubrane w kostium. Kiedy detektywi udają się tam, otrzymują kolejne wezwanie, a następnie jeszcze jedno. Przy czwartych zwłokach, tym razem dziewczyny w stroju Zory, Deena i Christian zostają wezwani z powrotem na miejsce pierwszej zbrodni. Tam policjanci uspokajają Danę, która właśnie się dowiedziała o śmierci swojego chłopaka. Walker każe Pilgrim wezwać kapitana Crossa, ponieważ sprawa robi się duża i jest im potrzebny ktoś ważniejszy. Postanawia zabrać Danę na komisariat, a Deenie poleca zostać tutaj i jak tylko pojawi się Kutter, kazać mu nadzorować badanie miejsc zabójstw. Pilgrim mówi, że sama sobie z tym da radę, ale Walker ma dla niej ważniejsze zadanie: pokazuje jej, że okna akademików wychodzą na tę stronę, gdzie znaleziono Danny’ego, więc ktoś mógł coś widzieć. Pilgrim mówi, że zacznie kolejno przepytywać studentów.

Na komisariacie, Walker pyta się Dany, czy Danny miał nadludzkie moce, czy tylko mu się wydawało, że miał. Ona odpowiada, że nic z tych rzeczy: kostium był częścią zabawy fabularnej, w której jej chłopak i jego przyjaciele udawali bohaterów i złoczyńców według opracowanych przez nich scenariuszy. Dana mówi, że sama nigdy nie chciała w tym brać udziału i czuje się winna, że nawet pomogła Danny’emu przygotować kostium. Wiedziała, że kiedyś może coś mu się stać i nawet miała zamiar kazać mu wybrać między nią, a tą zabawą, ponieważ nie mogła tego dłużej znieść. Christian pyta się, czy dziewczyna potrafiłaby zidentyfikować innych uczestników gry. Ona mówi, że ich nie znała, ale ich nazwiska pewnie można byłoby znaleźć wśród rzeczy Danny’ego lub na jego komputerze. Po chwili orientuje się, że Walker powiedział „zidentyfikować” i pyta się, czy ktoś jeszcze zginął. Christian mówi jej, że na terenie kampusu znaleziono jeszcze trzy ciała ubrane w kostiumy.

Tymczasem Deena odwiedza kolejne pokoje w akademiku. Nikt nie jest w stanie jej pomóc, aż w końcu jedna ze studentek pokazuje jej swoją współlokatorkę. Dziewczyna ma na sobie kostium Retro Girl i jest bardzo przestraszona.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.