Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #7

Powers #7

Postacie
Cytat

Walker: "You have to wear the vest."
Ellis: "Well, what if I get shot in the head? It bloody won't help me then."
Walker: "Yeah, well, try not to do that then."

Streszczenie

Gabinet Crossa. Kapitan przedstawia Walkerowi Warrena Ellisa i mówi mu że chciałby, aby zabrał go ze sobą, kiedy następnym razem zostanie wezwany do jakiejś sprawy oraz odpowiadał na każde jego pytanie. Widząc zdziwioną minę detektywa, kapitan tłumaczy mu, że Ellis pisze komiksy i teraz zbiera informacje do kolejnego, więc chce zobaczyć, jak wygląda praca policjanta. Walker pyta się, dlaczego on, na co Warren odpowiada, że jest bardzo interesujący i obiecuje, że chodzi tylko o jedną, lub dwie noce i na pewno nie będzie mu przeszkadzał w robocie. Christian niechętnie zgadza się.

Walker przedstawia Ellisowi Deenę Pilgrim, która już wie, że dzisiaj będą pracować osobno: Christian musi zająć się pisarzem, a ona obejrzeć film instruktażowy. Warren mówi, że widział ich w telewizji podczas sprawy Retro Girl. Walker dostaje wezwanie i wychodzi z Ellisem.

W drodze na miejsce Warren opowiada, że historie o super-bohaterach za bardzo zdominowały komiksowe medium, zastanawia się, czy kamizelka kuloodporna, którą ma na sobie, jest konieczna i stwierdza, że chociaż komiksy nie są typem rozrywki zbiorowej, jak słuchanie muzyki czy oglądanie filmów, to jednak pomimo tego, że najczęściej czyta się komiks samemu, wie się, że wiele innych osób też to robi. Walker przerywa mu mówiąc, że są już na miejscu. Ponieważ nie wygląda, aby w budynku coś się działo, Christian sprawdza w centrali, czy od czasu, jak wyjechał, były inne doniesienia w tej sprawie. Dowiedziawszy się, że nie, mówi Ellisowi, że musi wejść do środka, a jemu chce zostawić pistolet. Ostrzega go jednak, aby nie używał go, chyba, że ktoś zacznie strzelać do niego pierwszy. Jeżeli w budynku zacznie dziać się coś podejrzanego, ma wezwać wsparcie i uciekać z samochodu, ponieważ w przypadku jakiejś strzelaniny nie będzie w nim bezpieczny.

Walker wchodzi do budynku. Przez jakiś czas nic się nie dzieje, aż w końcu Ellis zauważa błysk dochodzący z wewnątrz, a chwilę później odgłos uderzenia. Decyduje się wezwać wsparcie. Dyspozytor mówi mu, że policjanci wkrótce przybędą, a on ma czekać na nich i nic nie robić. Ten jednak słyszy kolejny hałas i decyduje się wejść do magazynu. Znajduje tam ciało policjanta, a później związanego Walkera i mężczyznę w czerwonym kostiumie. Warren nadeptuje na kawałek metalu. Złoczyńca słyszy to i pojawia się za nim. Podnosi dłoń, z której emituje jaskrawe światło.

Później, Ellis tłumaczy napastnikowi, że nie jest policjantem, tylko pisarzem, który towarzyszy Walkerowi, aby zbierać informacje do jego kolejnego komiksu. Mężczyzna mówi, że nie spodziewał się, że policja rzeczywiście na to pozwala. Christian mówi, że Warren miał wezwać wsparcie, więc radzi mu zostawić ich i uciekać. Pyta się pisarza, czy rzeczywiście to zrobił, ale kiedy ten nic nie odpowiada, Walker mówi mu, że jest bezużyteczny. Złoczyńca uderza detektywa i daje pistolet Warrenowi, mówiąc, że skoro chciał zbierać doświadczenia, to właśnie ma okazję. Ellis mówi, że nigdy nie zabił człowieka i nie jest w stanie tego zrobić. Mężczyzna poraża go ładunkiem i mówi mu, że jeżeli nie pociągnie za spust, to roztopi go, jak płomień woskową świeczkę. Walker mówi mu, że jeżeli Warren go zastrzeli, to i tak go to nie uratuje. Z zewnątrz dobiega głos policyjnych syren. Złoczyńca orientuje się, że pisarz jednak wezwał wsparcie. Błysk światła wypełnia magazyn…

W księgarni, mężczyzna przegląda komiks pt. "Powers" autorstwa Warrena Ellisa. Nie chce go kupić, ponieważ nie podobają mu się rysunki. Jego kolega mówi mu, że musi go przeczytać, ponieważ zakończenie jest niesamowite. Dodaje, że Warren Ellis nigdy nie był widziany publicznie. Mężczyzna odkłada komiks na półkę i mówi, że poczeka, aż zostanie zekranizowany.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.