Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #12

The Punisher (MAX) #12

The Punisher (MAX) #12

"Kitchen Irish" - conclusion

Postacie
Streszczenie

Napper odkraja po kolei palce z lewej dłoni Maginty'ego. Robiąc to, instruuje go, jak ważny jest odpowiedni dobór noża. Następnie tłumaczy, dlaczego jest nagi. Nie chce zachlapać swojego ubrania krwią. Ma zamiar wykonać tę robotę profesjonalnie. Stąd nieprzemakalne zasłony na ścianach. W dzisiejszych czasach ludzie zapominają o takich detalach, a potem, gdy na miejsce zbrodni wkracza policja, gliniarze widzą wokół więcej krwi, niż potrzebują, aby potraktować to jako dowód. Odcinając kolejne palce, French opowiada, jak kiedyś Nesbitt potrafił skłócić ze sobą irlandzkie gangi. Dyrygował nimi według uznania. Gdy jednak trafiał się ktoś, kto nie chciał się podporządkować, Napper wkraczał do akcji i delikwent po prostu znikał. Starzec miał nadzieję, że ma już za sobą to piekło, ale pojawił się Maginty i go ponownie w nie wciągnął. Co gorsza, wciągnął w nie również małego Billy'ego. W tym momencie do pomieszczenia wchodzą dwaj mężczyźni. Zastają swego szefa na łasce Frencha. Nie zastanowiwszy się długo, jeden z nich strzela do oprawcy, zabijając go. Następnie gangsterzy rozwiązują rannego Irlandczyka. Ten po krótkiej chwili namysłu decyduje się na zakończenie sprawy spadku Nesbitta. Owija dłoń kawałkiem szmaty i rusza do samochodu, nakazując jednemu ze swoich ludzi, aby włożył jego obcięte palce do lodu.

Maginty wchodzi do baru Westies. Brenda odruchowo sięga po karabin. Finn jednak uspokaja ją. Zauważa, że plan Murzyna, aby zastraszyć pozostałe gangi, nie poskutkował. Nie taki efekt, jakiego oczekiwał, przyniósł również jego zamach bombowy. Mimo szczerych chęci wszystkie strony utknęły w martwym punkcie i nikt nie jest ani trochę bliższy zdobycia kompletnego kodu. Rozmówca zgadza się z Cooleyem. Stwierdza, że Nesbitt wiedział, że jego "spadkobiercy" są w stanie pozabijać się dla tych pieniędzy. Kiedy starzec żył, dyrygował wszystkimi wokół. Teraz nadal nimi kieruje - zza grobu. Maginty chce to zakończyć. W tym momencie do "The Pot o' Gold" wchodzą River Rats. Polly oznajmia, że obserwowała to miejsce od dwóch godzin - gdy czarnoskórzy gangsterzy weszli do środka, wewnątrz nadal było spokojnie, wtedy postanowiła wejść ze swoim kawałkiem kodu. Rozejm zostaje zawarty. Cztery części kodu zostają połączone i naniesione na mapę. W chwili, gdy lokalizacja skarbu zostaje ujawniona, w pomieszczeniu zapada krępująca cisza. Powoli wszyscy sięgają po broń. Nieoczekiwanym głosem rozsądku okazuje się być Michael. Przypomina wszystkim zebranym, że już prawie udało im się zdobyć spadek. Czy naprawdę chcą to wszystko teraz zaprzepaścić, zabijając się nawzajem? Gangsterzy ze wstydem spuszczają głowy.

Z zaparkowanego nieopodal samochodu Frank, Yorkie i Andy obserwują wychodzących z baru gangsterów. Nie mogą rozprawić się z nimi tutaj, ponieważ naraziliby życia niewinnych przechodniów. Postanawiają pojechać za nimi. Frankowi nie daje spokoju jedna myśl: dlaczego Nesbitt zostawił pieniądze komuś, kogo nienawidził.

Drużyna Punishera obserwuje gangsterów płynących w stronę starego jachtu. Postanawiają wziąć łódkę i ruszyć za nimi. Gdy Frank i jego towarzysze zbliżają się do statku, spadkobiercy są już pod pokładem. Eamon zauważa intruzów przez dziurę w poszyciu i ostrzega pozostałych. Przestępcy organizują zasadzkę. W tym czasie Castle i Mitchell dostają się na górę i podcinają gardła dwóm ludziom Maginty'ego. Następnie wrzucają na dolną kondygnację granat ogłuszający. Jedynie Michaelowi udaje się uniknąć eksplozji. Brenda i Eamon zostają oślepieni. Fakt ten nie przeszkadza Pani Toner czynnie uczestniczyć w strzelaninie. Morrison wydostaje się włazem na pokład. Zostaje jednak przywitany serią z karabinu Andy'ego, który osłania kolegów z łódki. Punisher schodzi na dół i spotyka się z rzuconym przez Finna granatem. Jego prawa ręka zostaje pocięta przez odłamki. Zostaje też oszołomiony. Cooley natychmiast wykorzystuje ten fakt, rzucając się na Franka z pięściami. W akcie desperacji Castle wgryza się przeciwnikowi w opatrunek i zdziera go wraz z częścią twarzy. Ciężko ranny Eamon w ostatnich słowach skierowanych do siostry przypomina, że River Rats to tylko ich dwoje. Polly zabiera bratu zapasowe magazynki i zostawia go, prostując, że tylko ona jedna. W międzyczasie na górnej kondygnacji Yorkie zabija Michaela. Czworo spadkobierców trafia do częściowo zatopionej kajuty. Na jej środku pływa skrzynia. Gangsterzy nerwowo zaglądają do środka. Otwierając wieko, Maginty aktywował mechanizm bomby. Na zegarze jest akurat tyle czasu, aby czwórka nieszczęśników zdążyła przed śmiercią przeczytać ostatnią obelgę wyrytą w materiale wybuchowym przez starego Nesbitta. Na chwilę po tym, jak Yorkie wydobył ciężko rannego Franka na pokład, statkiem wstrząsa eksplozja. Gdy szczątki opadają, Andy rozpoczyna poszukiwanie kolegów, krążąc z latarką wokół zgliszcz jachtu. W końcu odnajduje ich unoszących się na pustej skrzyni. Mężczyźni dostają się na łódkę i odpływają.

Nazajutrz. Castle i jego towarzysze siedzą w samochodzie. Yorkie instruuje Andy'ego, w jaki sposób powinien zabić Petera. Lorimer bierze pistolet i prowadzi Cooley'a do zaułka. Gdy wraca do auta, Franka już nie ma w środku. Chłopak stwierdza, że po zabiciu mordercy swojego ojca nie poczuł żadnej różnicy. Mitchell wskazuje na niespiesznie oddalającego się Punishera i oznajmia, że on robi to od trzydziestu lat i również nie odczuwa żadnej różnicy.

Autor: Don God

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.