Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #212

X-Men: Legacy #212

X-Men: Legacy #212

"Sins of the Father" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Profesor X za wszelką cenę stara się odzyskać pamięć, wykorzystując umysły i wspomnienia innych ludzi. Wszystkie zebrane informacje wiążą się z jedną osobą - zmarłym przed wieloma laty ojcem.

Cytat

Gambit:" Someone was paying to have you killed. Dat's usually a good indication that you're not already dead."

Streszczenie

New Mexico. Gambit walczy z nasłanymi na Xaviera zabójcami. Gdy juz zostają pokonani, Remy próbuje dowiedzieć sie od najbardziej przytomnego, kto ich nasłał. Nagle za plecami LeBeau pojawia sie jeden z zamachowców, który przymierza sie do ciosu, jednak w ostatniej chwili ogłusza go sam Xavier. Gambit i profesor stają teraz naprzeciwko siebie, jednak Charles za nic nie potrafi sobie przypomnieć, skąd sie znają. Krótki kontakt telepatyczny załatwia sprawę. Profesor znajduje się teraz w swym gabinecie w szkole, a naprzeciwko stoją jego uczniowie. Charles każe im odejść, co zebrani przyjmują spokojnie, co nie znaczy, że bez sprzeciwu. Xavier nie zamierza sie jednak tłumaczyć swoim studentom z podjętej decyzji. Wszyscy wychodzą. Profesor odwraca sie teraz w stronę stojącego za nim Gambita. Ten nie uwierzył w ani jedno słowo Xaviera. Charles, zachowując śmiertelną powagę, odpowiada, że wcale nie żartował. Remy przypomina mu pytanie zadane Scottowi: jak widzi swoje życie poza X-men. Pora, by Charles zdefiniował teraz samego siebie.

Z powrotem na ulicy Profesor X pyta LeBeau, czy nie dziwi go fakt, że żyje. Remy odpowiada, że nikt nie nasyła morderców na trupy. Jeszcze w Nowym Orleanie dowiedział się, że ktoś planuje wykończyć Charlesa i w tym celu wynajął zamachowców z gildii zabójców. Oprócz niego na liście znajdują się jeszcze trzy nazwiska. Poza Xavierem figurują na niej Cain Marko, Carter Ryking i Sebastian Shaw. W pierwszej kolejności Charles zamierza udać się do Cartera, który pozbawiony swych mocy będzie bezbronny wobec zamachowców.

Instytut Rykinga. Na miejscu okazuje się, że wizyta profesora jest mocno spóźniona. Carter nie żyje, a przyczyna śmierci jest tak nieprawdopodobna, że Xavier nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, jak naprawdę zginął Ryking. Dla pewności Charles telepatycznie zmusza ordynatora do pokazania karty pacjenta, co nie pozostaje niezauważone przez Gambita. Po wyjściu z gabinetu rozmawiają o metodach jego pracy. Te na przestrzeni lat bardzo się zmieniły.

W niedalekiej odległości od tej dwójki Sebastian Shaw rozmawia przez telefon. Był umówiony w Instytucie na wizytę, jednak widząc wychodzących Remy'ego i Charlesa zmienia swoje plany i podąża za nimi.

Później Gambit i profesor przemierzają samochodem bezkresną pustynię. Remy nie bardzo orientuje się, dokąd właściwie zmierzają. Charles odpowiada, że za nazwiskami z listy. Zastanawia się też nad związkiem pomiędzy tymi czterema osobami. Ojcowie Xaviera, Rykinga i Marko pracowali razem w Alamagordo. Tylko co Shaw ma z tym wspólnego? Profesora nawiedzają wspomnienia. Widzi w nich pijanego Kurta Marko znęcającego się nad Sharon Xavier. Ta chce za wszelką cenę bronić swojego syna i uciec, na co jednak zdaniem Marko Milbury nigdy nie pozwoli. To też z jego powodu Sharon nosi teraz nazwisko Marko. Projekt, nad którym pracuje Milbury i do którego potrzebni mu są chłopcy, on sam nazwał "Kronos", na cześć greckiego boga, który zjadł własne dzieci. Okładając Sharon pięściami, Kurt krzyczy, że ta nie przeszkodzi Milbury'emu w jego pracy, gdyż to co jest dobre dla Milbury'ego jest dobre dla nich wszystkich. To ich trzyma przy życiu.

Profesor budzi się w samochodzie. Remy uznaje, że przyda mu się trochę odpoczynku. I tak zresztą nie zamierzał prowadzić po nocy. Obaj nie wiedzą, że są obserwowani z pobliskiego wzgórza.

Gambit pomaga wyjść Xavierowi z samochodu i sadza go na skale. Ten cierpi z powodu wciąż nasilającego się bólu głowy.

Później obaj grzeją się przy ognisku i rozkoszują zrobioną przez Remy'ego kawą. Charles zwierza się, że pokolenie jego rodziców wszystko zniszczyło. Jedynymi wspomnieniami po nich są ból i cierpienie. Cofając się do własnej przeszłości, profesor jest przekonany, że Alamagordo było prowadzone przez Sinistera, który na tą okazję przybrał nazwisko Nathan Milbury. Jego badania polegały na wybieraniu ludzi z genem X, a następnie obserwacji urodzonych przez nich dzieci. Pamięć o tamtych wydarzeniach stale była ukryta głęboko w świadomości Xaviera, który jednak jak mógł odwlekał tą podróż. Przyszła jednak pora by poznać prawdę.

Ponownie w swym umyśle Xavier ląduje w okopach rodem z pierwszej wojny światowej. Nieopodal dostrzega siebie samego w mundurze i na wózku inwalidzkim. Drugi Xavier wydaje swoim X-menom rozkaz ataku. Ci biegną za Scottem wprost na linię ognia. Pociski wroga dziesiątkują oddział i po chwili wszyscy leżą martwi bądź ranni. Scena ta co prawda nie jest odzwierciedleniem rzeczywistości, stanowi jednak jej metaforę, jak mogły być postrzegane działania podejmowane przez Profesora X.

Gambit budzi Charlesa. W ciemnościach obaj dostrzegają jasne światło. Za chwilę zostają zaatakowani przez zabójców z gildii. Otoczony ze wszystkich stron LeBeau znalazł się w poważnych tarapatach. Charles tymczasem obojętny na to oddala się od walczących, po czym upada twarzą w piach. Po chwili jest z powrotem w Alamagordo jako mały chłopiec. Stojący nad nim Sinister informuje go, że już prawie skończyli.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men: Legacy #212

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.