Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #12

New Warriors vol. 4 #12

New Warriors vol. 4 #12

"Thrashed" Part 4

Postacie
Zapowiedź

Night Thrasher umożliwił im powrót do bycia superbohaterami, ale później zawiódł ich zaufanie. Jeden z New Warriors zginął z rąk Zodiac, reszta została pokonana i pozbawiona mocy. Czy uda im się uciec z pułapki? Czy Night Thrasher ich uratuje, czy zawiedzie po raz kolejny?

Cytat

Machinesmith: "Did you say 'blaze of glory'? Interesting choice of the words."

Streszczenie

Machinesmith asymiluje dla siebie co lepsze kąski z uzbrojenia New Warriors. Jono każe pozostałej trójce uciekać, a sam atakuje łotra. Traci wyposażenie, ale wcześniej używa fal dźwiękowych, by uszkodzić przepływ prądu w obwodach robota, unieruchamiając go. Machinesmith chwali pomysłowość uciekającego przeciwnika, ale i na to jest przygotowany - zamienia swoją głowę w mechanicznego węża, który odłącza się od ciała i wgrzebuje w ziemię.

W kwaterze głównej New Warriors Blackwing i Wondra krytykują decyzję Thrasha. Za pomocą pięści. Miranda próbuje bezskutecznie przerwać bijatykę, ale udaje się to dopiero przybyłej akurat Sofii. Wysłuchawszy, jaki był przebieg wydarzeń, dziewczyna tłumaczy trójce, że owszem, decyzja ich szefa była zła, ale lepszej naprawdę nie było. Sam Night Thrasher spokojnie oświadcza, że ma już plan, jak odbić towarzyszy.

Korzystając z chwili wytchnienia, Jono obmyśla z resztą strategię. Muszą użyć tego, co pozostało z ich sprzętu i przerobić to na jak najwięcej broni się da.

Midnight’s Fire włamuje się do zamku Diablo i niezauważony przedostaje do biblioteki alchemika. Tam atakuje go piaskowy demon, ale zostaje zamrożony za pomocą jednego z gadżetów. Gdy Diablo wpada do biblioteki, nie zastaje nikogo i odkrywa, że Book of Shades [Księga Cieni - Demo] zniknęła.

Night Thrasher odnajduje Ayę, Grace i Kaza na terenie bazy. Potrzebuje ich pomocy, a to oznacza tylko jedno - idą na swoją pierwszą misję.

Harry i Bev muszą zgłosić się na przesłuchanie w sprawie wypadku z Seismicem. Na miejscu odkrywają jednak, że to podpucha - czeka na nich Tony Stark. Jak sam mówi, chce się z nimi zaprzyjaźnić.

Gdy grupa Decibela czeka na atak, Angel zastanawia się, czy jeszcze kiedyś zobaczy męża i dzieci. Skybolt zapewnia ją, że na pewno, zaraz po tym, jak uciekną. Wtedy pojawia się Machinesmith jako olbrzymi wąż i śmieje się, że nie mogą przed nim uciec - on i ta kryjówka są jednym. Cała czwórka rzuca się do ucieczki, zamrażając go wcześniej. Robot szybko się oswobadza i rzuca w pogoń, ale natrafia na pułapkę z pajęczyny podłączonej do prądu. Grupa uciekając trafia do rozwidlenia korytarzy i nie wie, którą drogę wybrać, a do tego kończy im się sprzęt. Vin zaczyna się godzić z nieuchronną klęską i pociesza, że zawsze chciał odejść w płomiennym blasku chwały. Nagle Machinesmith w nowej postaci dopada ich, chwyta Angel i stwierdza, że chłopak użył bardzo ciekawego wyrażenia.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #12 New Warriors vol. 4 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.