Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: Fantastic Four » Secret Invasion: Fantastic Four #1

Secret Invasion: Fantastic Four #1

Secret Invasion: Fantastic Four #1

"No One Gets Back Alive!" - part 1: "Negative Energy"

Postacie
Zapowiedź

Inwazja rozpoczęta! Skrullowie chcą pozbyć się Fantastic Four i ich wynalazków, więc wysyłają cały Baxter Building do Negative Zone. Jakby tego było mało, to jeden członek grupy zaginął, a drugi jest tak naprawdę Skrullem. Komu można zaufać?

Cytat

Ben: "Jeez-Louise, but my fantasti-sense is buzzing to beat the band."

Streszczenie

Prolog. Vancouver, Canada. Po skończonym wykładzie Sue Richards zostaje nagrodzona gradem braw. Kiedy jedzie taksówką do hotelu, rozmawia z Johnnym przez telefon i pyta, czy aby na pewno nie wie, gdzie jest Reed. Ten, jak zwykle, nie przejmuje sie za bardzo sprawą i mówi, że wyszedł gdzieś z Hankiem Pymem, i po chwili kończy, bo Ben właśnie przygotował obiad. W hotelowym pokoju czeka Sue niespodzianka. Oto jej maż wita ją, na łóżku, rozebrany do pasa. Ta jest niezwykle zaskoczona i uradowana jednoczesnie, jednak za chwile na jej twarzy pojawia sie przerażenie, gdyż Reed przemienia się w Skrulla. Kosmita łapie dziewczynę w potężne pole siłowe i wyjawia jej, że jej mąż już poległ, a w jego ślady pójdzie cały świat. Invisible Woman pada nieprzytomna na łóżko.

Później, Baxter Building. Do pokoju, ku zdziwieniu przebywąjacych tam Valerii, Johnny'ego i Franklina, wchodzi Sue. Nie mówiąc ani słowa, kieruje sie do laboratorium Reeda, a tam uruchamia portal do Negative Zone. Portal zaczyna dosłownie wsysać budynek, wiec zbudzony ze snu Ben łapie dzieci i chroni je własnym ciałem, a Johnny leci ku swej siostrze. Po chwili sytuacja uspokaja się, jednak po odsłonięciu firan The Thing wraz z dzieciakami odkrywają, że są zawieszeni we wchłoniętej części Budynku Baxtera, gdzieś w Negative Zone. Nagle w szybę uderzają ogromne robale próbujące się najwyraźniej dostać do środka. Tylko kwestią czasu jest ich przebicie się do wewnątrz, wiec Ben i dzieci biorą nogi za pas. Tymczasem w innej części budynku Johnny wraca do siebie. Budzi go jego siostra, lecz ten po jej ostatnim zachowaniu nie pała do niej zaufaniem, przybiera ognista formę, oddala się na bezpieczną odległość i żąda wyjaśnień. Susan tłumaczy mu, że Ziemia stała się celem inwazji Skrulli i przeniesienie części budynku do N Zone było poleceniem Reeda. Nie mogła mu o niczym wcześniej powiedzieć, bo, jak twierdzi, Ben jest Skrullem. W tym czasie nasz poczciwy, niebieskooki skalniak ukrywa Val i Franklina w kuchennej szafce i każe im nie wychodzić, choćby nie wiadomo co sie działo. Tuż za nim juz czają się przerażające robale... Johnny wciąż zastanawia się nad tym, co powiedziała mu jego siostra. By sprawdzić jej tożsamość, pyta o jej ulubiony film. Ta po krótkim namyśle błędnie odpowiada "The Graduate" i Human Torch już wie, że wcale nie rozmawia z Susan Storm. Oszustka wyjawia mu, iż Reed i Sue są już pochwyceni, a Baxter Building został teleportowany do Negative Zone, by uwięzić ich tu na zawsze. Johnny ze zdumieniem rozpoznaje sposób mówienia "dziewczyny", która potwierdzając jego domysły, zamienia się w jego dawną miłość oraz wroga, Lyję.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Secret Invasion: Fantastic Four #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.