Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #8

The Punisher (MAX) #8

The Punisher (MAX) #8

"Kitchen Irish" - part 2

Postacie
Cytat

Punisher wchodząc do baru: "Anyone not wanting die for Ireland better clear on out the back."

Streszczenie

Nowy Jork. Yorkie i jego znajomy jedzą posiłek. Mitchell liczy na to, że gdy siedzą w publicznym miejscu, szybko zostaną zauważeni przez jego znajomego z Wietnamu. Faktycznie - w połowie posiłku do stolika podchodzi Punisher.

W domu Maginty Napper wciąż nie chce powrócić do swojego starego zajęcia, jednak nóż przystawiony do gardła jego wnuka ostatecznie łamie jego opór. Ma jednak prośbę - nie chce, aby wnuk widział go przy pracy. Maginty każe zaprowadzić chłopaka do pokoju obok. Wyposażony w dostarczone mu noże Napper wchodzi do pokoju, gdzie leży przywiązany do łóżka Tommy Toner. Maginty wychodzi z pomieszczenia - chce, żeby Napper zaczął od lewej ręki.

Trzy łodzie pontonowe z zamaskowanymi mężczyznami i jedną kobietą podpływają do jachtu zakotwiczonego nieopodal mostu Brooklińskiego. Włamują się na pokład, strasząc przebywające tam osoby bronią. Mówią o sobie, iż są rzecznymi szczurami. Zaczynają przetrząsać jacht, każą też jego pasażerom oddać portfele i kosztowności. Trzy minuty później akcja kończy się i przestępcy odpływają.

Mitchell przedstawia swojego kolegę - Lorimera. Mówi także Frankowi, że dalej pracuje dla MI:6 i potwierdza, że to nie przypadek, że bomba podłożona przez IRA wybucha na dzień przed jego przybyciem. Pokazuje mu zdjęcia Finna sprzed wypadku i po nim. Okazuje się, że ten działał w IRA, późnej trafił do więzienia za morderstwo, ale został zwolniony. Jego twarz została oszpecona, gdy podkładał bombę na posterunku policji w Belfaście i ta wybuchła zbyt wcześnie. Yorkie wyjaśnia, że podejrzewają, iż Finn przyleciał do USA, żeby nawiązać kontakt z niejakim Michaelem Morrisonem. Frank zna mężczyznę, handluje on z rosyjską mafią. Mitchell wyjaśnia, że Finn nie jest praktycznie w IRA, a Morrison finansuje walkę w Irlandii, jest też starym znajomym Cooley'a. Niestety brytyjski agent nie wie dokładnie, czego chce Finn. Wie za to, że chce, aby Irlandczyk zginął. Dlatego postanowił skontaktować się z Punisherem. Mówi Frankowi, że był w Irlandii w latach siedemdziesiątych i nie chce, aby tamte wydarzenia powtórzyły się na amerykańskiej ziemi. Właściwie nikt tego nie chce - nawet byli żołnierze IRA, dla których Finn jest zbyt zwariowany.

River Rats wracają do brzegu. Świętowanie udanego skoku kończy się, gdy jeden z ludzi zwraca uwagę na zachowanie Polly - jej brat Eamon, przywódca, nie jest zadowolony z jego komentarza i wyrzuca mężczyznę z pontonu.

W barze wyjaśnia się także, kim jest Andy Lorimer - to syn ostatniego żołnierza zabitego w Wielkiej Brytanii. Chłopak przyjechał do Stanów pomścić na zabójcy Peterze Cooley'u śmierć swego ojca. Poznawszy fakty, Frank wychodzi - jest otwarty na współpracę z Anglikami.

Maginty zamawia kuriera. Ma zamiar wysłać Westies obcięte części ciała Tonnera.

Bar Finn. Michael i Peter siedzą w loży. Cooley nienawidzi amerykańskich Irlandczyków, których jedynym wkładem w walkę o niepodległość są puste słowa i kilka dolarów rzucanych dla rodzin więźniów.

Nagle jeden z klientów rozpoznaje Finna i wznosi toast na jego cześć, reszta ludzi przyłącza się. Jednak po chwili głosy cichną, gdy do lokalu wchodzi uzbrojony Punisher. Frank mówi, że kto nie chce zginąć za Irlandię, powinien zacząć uciekać.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.