Avalon » Serie komiksowe » Doc Samson » Doc Samson #3

Doc Samson #3

Postacie
Cytat

Samson: "No... stop. You need help. It's okay… everyone does… sometimes… I can help…"

Patchwork: "No, thanks, doc. You already helped enough."

Streszczenie

Na pierwszej stronie New York Star ukazuje się artykuł o szalonym pomyśle Samsona, by wykorzystać domniemaną naśladowczynię mordercy do znalezienia oryginału. Jeden z egzemplarzy trafił w ręce Patchworka, który przybija go do ściany, burcząc pod nosem, że przeszkadzają mu w stworzeniu idealnej kobiety. Potem zwraca się do wciąż nieprzytomnej Jen mówiąc, że gniewa się na nią za oszustwo, ale może wykorzystać ją jako przynętę, by zdobyć piękne, zielone oczy.

Tymczasem, Samson i Geiger przemierzają Nowy Jork skacząc po dachach. On stwierdza, że to żenujące, ale ona wciąż jest podekscytowana faktem, że jest teraz superbohaterką i zapewnia, że wyczuje aurę mordercy, jeśli tylko znajdą się w pobliżu. Len jednak miał na myśli coś innego - to, że Geiger świetnie wygląda w jego starym kostiumie. Przygląda jej się ukradkiem i pamiętając, że przejmuje nie tylko fizyczne, ale też psychiczne cechy innych gamma-istot, zastanawia się, czy ma w sobie więcej z psychiatry, czy z bohatera. Postanawia zapytać, kim była, zanim to wszystko się zaczęło, ona zaś odpowiada, że była zwyczajną, wzorową studentką fizyki na uniwersytecie Empire State. Później poraziła ją energia z akceleratora cząstek i zaczęła miewać koszmary, w których była zabójcą. Wciąż przeraża ją to, jak upodobniła się do niego i to, że rzeczywiście mogła stać się zabójcą, gdyby Samson jej nie pomógł. Len przypomina kilka zasad, jakie ustalili na terapii, ale Geiger przerywa mu nagle oświadczając, że znowu weszła w rezonans z mordercą, który właśnie ściga kolejną ofiarę. Bez wahania rusza we właściwym kierunku, a Samson podąża za nią, skrycie podziwiając entuzjazm, którego jemu zawsze brakowało.

Patolog pokazuje detektyw Sharp zmasakrowane zwłoki kobiety, które znaleziono niedawno. Wszystko wskazuje na to, że Patchwork specjalnie ją zostawił, żeby przekazać jakąś wiadomość, ale na razie nie wiedzą, jaką. Uważa, że podpowiedzią może być znaleziona zielona soczewka kontaktowa, ale Sharp ignoruje to, stwierdzając, że dziewczyna musiała zgubić drugą, uciekając. Mimo wszystko doktor uważa, że to dziwne, jak morderca, który dotąd nie zostawiał śladów, porzuca dwie ofiary jednego wieczora. Sharp jest zaskoczona, bo nie wie nic o drugiej ofierze, więc doktor informuje ją, że znaleźli inną kobietę, zaatakowaną w podobny sposób, która przeżyła i jest na intensywnej terapii. Detektyw Sharp natychmiast chce ją zobaczyć, a gdy docierają na górę odkrywa, że niezidentyfikowana ofiara to Jennifer Walters.

Samson podąża za Geiger opuszczonym tunelem metra, bacznie obserwując jej ruchy i pilnując, by za bardzo nie wczuła się w myśli zabójcy. Nagle zauważa coś w ciemności, a gdy włącza latarkę okazuje się, że to odcięta ręka. Próbuje oszczędzić Geiger tego widoku, ale jest trochę za późno, bo właśnie znalazła kawałek nogi w pobliżu. Kilka kroków dalej znajdują dziewczynę, którą Geiger widziała oczami mordercy - żyje, ale została uwięziona w zwiniętej szynie. Samson zgaduje, że to pułapka dokładnie w chwili, gdy Patchwork wyłania się z ciemności tuż obok Geiger. Atakuje ją pazurami, przecinając twarz i rzuca wprost na Samsona. Len chwyta ją i dostrzega błysk w jej oczach, więc błaga, by nie ulegała jego wpływowi, bo sam nie da rady obojgu.

Mimo protestów lekarzy, detektyw Sharp każe wybudzić Jen ze śpiączki. Gdy tylko otwiera oczy mówi, że Patchwork jest groźniejszy niż sądzili, a gdy Sharp uspokaja ją, że Samson właśnie się nim zajmuje, Jen ostrzega, że nie mogą na to pozwolić, bo zabójca kradnie energię gamma i Len nie będzie miał szans.

Samson najpierw uspokaja miotającą się Geiger, usypiając ją hasłem, ustalonym w czasie hipnozy, a dopiero potem zajmuje się napastnikiem. Sądząc po jego silnym wpływie na Geiger, dochodzi do wniosku, że Patchwork niczego w sobie nie tłumi, więc również postanawia uwolnić swojego wewnętrznego bohatera z więzów rozsądku. Jednak w momencie, gdy zadaje potężny cios szyną, a przeciwnik pada na ziemię, przed oczami stają mu Punisher i Crazy 8, o których śmierć się obwinia [to długa historia, którą z pewnością kiedyś rozwiniemy - Gil]. Podbiega więc, by sprawdzić, czy przeciwnik żyje i wpada w pułapkę, bo Patchwork chwyta go i zaczyna wysysać energię. Leonard czuje, jak siły go opuszczają, a napastnik napawa się tym, że może zabić go w każdej chwili... nie zrobi tego jednak, bo częściowo dzięki niemu zdobył parę idealnych zielonych oczu. Zabija dziewczynę na jego oczach, a potem bierze za nogę i oddala się, ciągnąc ją za sobą, podczas gdy Len i Geiger powoli dochodzą do siebie. Samson krzyczy za nim, że może mu pomóc, ale potwór odpowiada, że pomógł już wystarczająco.

Gdy w końcu Geiger wraca na posterunek, detektyw Sharp nieoczekiwanie podbiega do niej i oświadcza, że martwiła się, po czym pyta, co się stało. Dee Dee opowiada o pułapce i spektakularnej porażce, a gdy Sharp pyta, gdzie jest Samson stwierdza, że postanowił się poddać i wyjechać z miasta.

Len właśnie siedzi w taksówce i zastanawia się, które lotnisko wybrać. Nagle pada strzał, który przebija oponę i zmusza kierowcę co zatrzymania samochodu. Kiedy doktor wysiada i rozgląda się, zauważa na jednym z dachów człowieka w kostiumie Punishera. Ponieważ był przekonany, że on nie żyje, natychmiast wskakuje na dach i rusza w pościg. Szybko odkrywa, że zgubił swój cel, ale to Frank odnajduje go i zaskakuje, oddając serię strzałów zza nadbudówki. Nie chcąc ryzykować, Samson unika pocisków serią skoków i kryje się za innym elementem dachu. Wydaje mu się, że doskonale wie, dlaczego Frank może chcieć go zabić [wywinął mu paskudny numer podczas aresztowania w Double Edge: Alpha - Gil], okazuje się jednak, że jest w błędzie, bo Punisher zarzuca mu, że złamał obietnicę daną rodzinom ofiar Patchworka. Samson wyrywa fragment dachu i rzuca w niego, krzycząc przy tym, żeby sam zmierzył się z mordercą. Po chwili uświadamia sobie, że tym posunięciem mógł go zabić i wstaje, by sprawdzić, czy trafił. W tym momencie, Frank przystawia mu broń do skroni i oświadcza, że wziąłby sprawy w swoje ręce, ale jest teraz kimś innym, natomiast w tej sprawie Samson jest idealną bronią przeciwko mordercy. Po tych słowach znika, a Len zostaje sam na dachu, zastanawiając się, czy oszalał do reszty i ma przywidzenia oraz próbując podsumować, ile osób zawiódł. Nagle dzwoni jego komórka, więc odbiera bez przekonania. Rozmówca przedstawia się jako Kyle Barker i przypomina, że jest chłopakiem, którego ocalił na moście [w pierwszym numerze - Gil], więc pyta, czy wszystko w porządku. Tamten stwierdza, że zamierzał spytać go o to samo, bo słyszał, że zrezygnował ze sprawy seryjnego mordercy. Kiedy Len mówi, że to skomplikowane, chłopak stwierdza, że powinien przemyśleć to jeszcze raz, bo chociaż sprawy wymknęły się spod kontroli, może dokonać słusznego wyboru, bo jest dobrym człowiekiem. Samson rozpoznaje radę, której sam mu udzielił i przyznaje, że postąpił zbyt pochopnie oraz że doprowadzi sprawę do końca. Rozmówca cieszy się, że mógł pomóc, bo w końcu każdy czasami potrzebuje pomocy, a gdy to mówi, jego głos zmienia się, tak samo jak on zmienia się w wielkiego, zielonego potwora.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Doc Samson #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.