Avalon » Serie komiksowe » Giant-Size Incredible Hulk » Giant-Size Incredible Hulk

Giant-Size Incredible Hulk

Giant-Size Incredible Hulk

"A Mighty Raging Fury!"

Postacie
  • * Hulk [Bruce Banner]
  • * Fred Sloan
  • * Kropotkin The Great, kapitan Dave Anderson, Ray Moran, Maria, Christine
    * rabusie, klienci i obsługa Cow-A-Bun-Ga, turyści, protestujący, robotnicy
    * (w retrospekcji) Jim Wilson, Doc Samson, Rick Jones, Igor Drenkov, generał Ross
Zapowiedź

Hulk może być niezrozumiałym olbrzymem, ale jego dawny sprzymierzeniec, Fred Sloan jest zdeterminowany, żeby to zmienić. Podróżuje on po kraju i zbiera historie o Hulku do swojej książki. Czy wyłoni się z tego obraz bohatera, czy potwora? Tymczasem Zielony Goliat pakuje się z jednych kłopotów w drugie.
Plus przedruk trudnodostępnego Incredible Hulk Annual #7.

Cytat

Hulk (obżerając się hamburgerami): "People leave food behind? Mmrph! Hulk's food now!"
Jeden z klientów Cow-A-Bun-Ga: "He...he's not going to eat us, is he?"

Streszczenie

Fred Sloan szukając materiałów do swojej książki o Hulku trafił do mieszkania sztukmistrza znanego jako Kropotkin The Great. Magik pokrótce opisuje historię swojego spotkania z Bannerem i Jimem Wilsonem oraz psychoanalizy przeprowadzonej przez Doca Samsona na Hulku, której był świadkiem [Incredible Hulk vol.2 #214 i #226 – Don D]. Po wysłuchaniu historii Kropotkina Fred stwierdza, że niewiele mu ona pomoże, a mężczyzna jest tylko kolejnym, który wykorzystuje Hulka do zbijania pieniędzy.

Fast food Cow-A-Bun-Ga. Bruce Banner stojący w kolejce rzuca okiem na telewizyjne wiadomości, w których mowa jest o protestach w okolicach gór San Mingo. Nagle do baru wpada dwóch rabusiów. Jeden uderza Bruce'a, który zmienia się w Hulka. Zielony kolos błyskawicznie obezwładnia mężczyzn, po czym zajmuje się pochłanianiem zostawionego przez klientów jedzenia. Przerażony kierownik lokalu oferuje mu zestaw na wynos, jeśli zgodzi się go opuścić. Hulk chwyta torbę i wyskakuje, robiąc dziurę w ścianie, by poszukać lepszej miejscówki.

Sloan odwiedza emerytowanego kapitana Dave'a Andersona byłego szefa ochrony w bazie Los Diablos, w której miał miejsce wybuch odpowiedzialny za stworzenie Hulka. Dave opowiada zarówno o samym incydencie, jak i późniejszej pierwszej potyczce pomiędzy zielonym gigantem a generałem Rossem [Incredible Hulk #1-2 – Don D]. Zdobyty materiał jest dla Freda bardzo pomocny.

Las. Hulk obżera się, gdy słyszy trąbienie. Nieopodal dwójka turystów natknęła się na niedźwiedzia. Hulk odpędza zwierzę, po czym z wściekłością rozbija samochód turystów. Zostawia ich przerażonych i wyrusza na poszukiwania cichszego miejsca.

Fred spotyka się w barze z Ray'em Moranem. Mężczyzna natknął się na Hulka jeszcze gdy wojsko starało się ukryć jego istnienie. Starał się tak bardzo udowodnić, że potwór istnieje, iż stracił pracę, żonę i reputację. Sloan uważa, że Moran sam jest sobie winien, niemniej martwi go fakt, że nie znalazł jeszcze nikogo, kto wypowiedziałby się o Hulku w pełni pozytywnie.

Kawiarnia The Daily Grind. Maria, kelnerka tam pracująca, jako dziecko została uratowana przez Hulka, który odsunął zepsuty szkolny autobus z drogi nadjeżdżającego pociągu [Incredible Hulk #4 – Don D]. Tylko ona zauważyła, co się naprawdę stało. Dla niej Hulk jest wielkim, zielonym aniołem. Fred jest zadowolony, iż nie tylko on myśli w taki sposób o zielonym kolosie. Przy okazji wspomina dawne czasy, gdy podróżował razem z Hulkiem [Incredible Hulk vol.2 #231-237 – Don D]. Chce mu się odwdzięczyć za wszystko i dlatego pisze swoją książkę, by ludzie mogli lepiej go zrozumieć i by pozwolili mu żyć w spokoju.

Okolica gór San Mingo. Fred przypomniał sobie, że Hulk wspominał kiedyś, że lubi to miejsce. Liczy, że może uda się go tam odnaleźć i przeprowadzić z nim wywiad. Sloan natrafia na ludzi protestujących przeciwko wycince lokalnych lasów. Chwilę później pojawia się tam też sam Hulk, który zaczyna niszczyć sprzęt przeznaczony do wycinki. Jest tak pochłonięty gniewem, iż rozbija samochód Freda, gdy ten do niego podjeżdża. Na szczęście Sloanowi udaje się uspokoić zielonego giganta. Następnie, gdy na miejsce dociera policja, prosi go, by się wycofał. Hulk zatrzymuje się dopiero nad brzegiem oceanu. Jest wściekły na siebie, iż po raz kolejny skrzywdził jednego ze swoich przyjaciół. Po chwili jednak uspokaja się, patrząc na zachodzące słońce.

Christine, wydawca książki Freda, odbiera go z pogotowia. Ten stara się usprawiedliwić przed nią zachowanie Hulka. Gdy jadą autem w stronę Los Angeles, kobieta pokazuje mu projekt okładki książki. Sloan nie jest nim zachwycony, gdyż Hulk wygląda na nim zbyt dziko.

Banner budzi się na pustej plaży w Long Beach. Unikając policji na rowerach, sprytnie przekrada się do najbliższego sklepu z ubraniami. Jakiś czas później mija go samochód z Sloanem i Christine. Dwaj mężczyźni jednak nie rozpoznają się.

[Uwaga: W środku znajduje się również przedruk komiksu Incredible Hulk Annual #7 – Don D]

Autor: Don David

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.