Avalon » Serie komiksowe » Foolkiller vol. 2 » Foolkiller vol. 2 #5

Foolkiller vol. 2 #5

Foolkiller vol. 2 #5

Nobody's Fool

Postacie
Zapowiedź

Kolejna część przygód człowieka, przy którym Frank Castle przypomina Misia Uszatka. Na celowniku Foolkillera znalazł się niejaki Sickle Moon, fan naostrzonych zabawek. Przygotujcie się na dziką walkę!

Cytat

Foolkiller: "Every fool has his days. And some days… some days, I have mine."

Streszczenie

Sickle Moon wyglądając przez szpitalne okno przyznaje, że być może Foolkiller będzie stanowił problem. Nie zauważa Nate'a i jego córki przycupniętych powyżej. Zawraca, nie zwracając większej uwagi na rzeź, której dokonał na korytarzu.

Detektywi Frank Daniels i jego przełożony Price Everston są na kolejnym miejscu zbrodni, tym razem przed biurem kasyna. Jeden z ochroniarzy prowadzi ich przez upstrzone systemami alarmowymi piętra do Grubasa. Starają się od niego dowiedzieć, dlaczego Foolkiller tak bardzo interesuje się jego podwładnymi, ale Grubas robi dobrą minę do złej gry. Twierdzi, że ta sprawa jego nie dotyczy i że jego ochrona na pewno nie zawiedzie. Dalsze przesłuchanie musi jednak poczekać, bo Daniels odbiera telefon ze szpitala.

Technicy skończyli swoją robotę i służby porządkowe w końcu mogą zabrać się za uprzątnięcie zasychającej już krwi. McBride rozmawia z policjantami i przekonuje, że to ojcowska intuicja, a nie Foolkiller, ocaliła jego córkę. Daniels decyduje się dać mu dobrą radę – osoby, która potrafi zrobić to, co na tym korytarzu, nie załatwi w pojedynkę.

Później, na zatłoczonym nadmorskim deptaku, Nate i Foolkiller wymieniają się informacjami. Michael ma plan, ale jest on ryzykowny. Nate musiałby odciągnąć uwagę Sickle Moona od Grubasa, aby Foolkiller mógł go zabić. Bez perspektyw na wypłatę, zabójca na pewno zarzuci zadanie.

Wieczorem Nate odwiedza Janie. Chce ją ostatni raz prosić o wybaczenie. Zwierza się, że oddałby za nią życie i to wyzwanie zdaje się w końcu topić lodową skorupę, w jaką jej chore serce zostało zamknięte w chwili śmierci jej siostry i matki. Przytulają się. Po raz ostatni.

W tym samym czasie, Foolkiller przedostaje się do wnętrza budynku, w którym rezyduje Grubas. Ochrona jest liczna, ale naboi ma zdecydowanie więcej. Zresztą, nawet kiedy ich zabraknie, ma jeszcze nóż.

Nate wychodzi ze szpitala i powtarzając w myślach słowa pożegnania z córką wsiada do samochodu. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w taksówce jadącej za nim siedzi Sickle Moon. Jest jednak zdeterminowany, ani on, ani Foolkiller nie mogą zawieść. Zatrzymuje się w szemranej dzielnicy i wchodzi na teren budynku przeznaczonego do rozbiórki. Zastanawia się, gdzie jest Michael.

A ten właśnie morduje kolejne zastępy ochrony Grubasa. Techniczne zabezpieczenia też nie stanowią dla niego przeszkody. Ranny dociera wreszcie do swego celu. Na jego widok Grubas traci rezon i zaczyna szukać w sejfie broni. Jest jednak zbyt przerażony, by pociągnąć za spust. Foolkiller rzuca monetą.

Nate sprawdza komórkę. Żadnej wiadomości. Niesamowicie szybko rzucone ostrze przyszpila go do ściany. McBride strzela do biegnącej w jego kierunku postaci, ale chybia. Kolejne ostrze wytrąca mu broń i komórkę. Telefon zaczyna dzwonić. Na ekranie pojawia się wiadomość od Foolkillera – zdjęcia zwłok Grubasa. Nate uśmiecha się jeszcze, ale Sickle Moon nie ma poczucia humoru. Dobija swoją ofiarę.

Michael próbuje się dodzwonić, ale bez skutku. Wsiada do samochodu i wraz z psem jedzie na złamanie karku. Na umówione miejsce. Kiedy tam dociera, serce Nate'a uderza po raz ostatni. Nie tak to zaplanował.

Wkłada zwłoki przyjaciela do jego samochodu i wiezie go do szpitala. Jego ciało i plik banknotów kładzie w recepcji. To świeże serce i pieniądze na operację dla Janie. Jeśli tego nie zrobią, wróci po nich.

Przez następnych kilka dni współpracownicy Grubasa dzięki profesjonalizmowi firmy PudUx otrzymują pokaźne paczki. W każdej z nich jest kawałek ich szefa – chcieli być nim, to teraz mają jego cząstkę na własność.

A głupcy są wszędzie. Na ulicach, w samolotach, w domach. Wydaje się, że nigdy ich nie zabraknie. Ale można pomarzyć. I można spełniać swe marzenia.

Później, w zalanym krwią biurze Grubasa, detektyw Daniels odnajduje monetę. Po obu stronach jest reszka.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Foolkiller vol. 2 #5 Foolkiller vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.