Avalon » Serie komiksowe » Avengers/Invaders » Avengers/Invaders #1

Avengers/Invaders #1

Avengers/Invaders #1

Book One: "Old Soldiers, New Wars"

Postacie
Zapowiedź

Oryginalni Invaders [Captain America, Bucky, Human Torch, Toro i Sub-Mariner] powracają w dwunastoczęsciowej maxi-serii. Największy zespół z okresu II Wojny Światowej zostaje przetransportowany wprost z pola walki do przyszłości, której nigdy się nie spodziewali! Teraz, Invanders ścierają sie z dwoma zespołami Avengers, którzy desperacko chcą uwierzyć, że ci bohaterowie są tymi, za których się podają. Tony Stark musi stawić czoła największemu wyzwaniu od czasu Civil War, jakim jest "powrót" Steve'a Rogersa. Przytłoczeniu światem, którego prawie nie poznają, Invaders, pokażą obu obecnym zespołom jaka moc, odwaga i determinacja były potrzebne, aby zatrzymać siły zła w dwudziestym wieku. Chociaż... może będą musieli zrobić to znowu w dwudziestym pierwszym.

Cytat

Spider-Man: "Just once I’d like to hear 'Hey, it’s Spider-Man! I love him. Didn't he save our city? Lets have a parade and give him a key to the city and kiss from miss New York!' Or at least Kirsten Dunst.”

Streszczenie

Wrzesień 1943, Monte Cassino, Włochy. Bucky właśnie podkłada ładunek wybuchowy pod mostem. Dochodzi do wniosku, że nie zgadza się w pewnej sprawie z Capem – Stany nie walczą z Hitlerem, by bronić ludzi, którzy utracili wolność, tylko dlatego, że on ma jej za dużo. Dlatego, że obsesyjnie szukał swojego Wunderwaffe, Invaders zostali wysłani na tyły wroga, aby wykraść mu jedno z nich – tajemnicze Ordnung Zeitgeist. W czasie misji wspierana przez nowy oddział drużyna Captaina America ściera się z faszystami. W pewnym momencie Union Jack zostaje postrzelony, więc Spitfire zostaje z nim, a reszta rusza dalej, nie zważając na dziwny, zielony dym, który zaczyna ich otaczać. Dowódca oddziału biegnie za nimi. I nagle jego oczom ukazuje się szokujący widok.

Rok 2008, Mantattan, USA. Spider-Man dochodzi do wniosku, że wszystko stanęło na głowie – kiedyś to on ścigał przestępców, a teraz sam jest ścigany przez Thunderbolts. Mimo to walczy przeciw całej szóstce, w typowy dla siebie sposób żartując. Przyglądając się Thunderbolts pewien starzec mówi wnukowi, że to nie są prawdziwi bohaterowie, jakich pamięta. Nagle na ulicy pojawia się chmura zielonego dymu, z którego wychodzą... Captain America, Bucky, Namor, Human Torch i Toro. Invaders są zszokowani i zdezorientowani widokiem dziwnej wersji New Yorku. Ich widok dziwi też Spider-Mana. Thunderbolts za to każą im się nie wtrącać i chcą rozbroić, ale przez niemiecki akcent Swordsmana zostają wzięci za nazistów. Invaders natychmiast atakują, wywołując walną bitwę. Human Torch uszkadza statek Thunderbolts, Zeusa, więc Spider-Man wskakuje do kokpitu i próbuje posadzić go bezpiecznie na ziemi, ale nie idzie mu za dobrze. Sami Invaders myślą, że pojazd ich atakuje, ale zajmują się bardziej Thunderbolts. Bardzo szybko udaje im się znokautować cały zespół, po czym decydują się ukryć i dowiedzieć, gdzie są i co planuje Hitler. Spider-Man tymczasem rozbija Zeusa w rzece, po czym ogląda pole bitwy i decyduje, że musi koniecznie powiedzieć o wszystkim Avengers.

Dowódca oddziału, który wspierał Invaders, nie rozumie, gdzie jest i jak tu trafił. Podnosi gazetę i z przerażeniem patrzy na datę z pierwszej strony – jest rok 2008.

Hellcarrier. Maria Hill zastanawia się, czy Invaders, a zwłaszcza Captain America, są prawdziwi, czy to tylko oszustwo. Jedna z agentek stwierdza, że ważniejsze, co o tym myśli Stark. Tymczasem Iron Man przygląda się fotografiom z zajścia i jest pewien, że przywódca Invaders to Steve Rogers.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Avengers/Invaders #1 Avengers/Invaders #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.