Avalon » Serie komiksowe » Captain Britain and MI: 13 » Captain Britain and MI: 13 #1

Captain Britain and MI: 13 #1

Captain Britain and MI: 13 #1

"The Guns Of Avalon" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Skrullowie dokonują inwazji na Wielką Brytanię i tylko Captain Britain i MI: 13 mogą ich powstrzymać.

Cytat

Skrull: "He loves you."
John Skrull: "Yeah yeah yeah..."

Streszczenie

Bohater powróci. Miecz znów zostanie dobyty. Kraina zostanie uzdrowiona.

Cela w placówce MI13. Mortimer Grimsdale i dwóch strażników odwiedza Johna Skrulla. Szef MI13 mówi, że więzień był już wystarczająco długo torturowany i każe go zabić. John krzyczy, że pracował dla rządu brytyjskiego od 40 lat i nigdy nie trzymał swojej prawdziwej natury w tajemnicy. Teraz Grimsdale kazał zabić pozostałych Skrullów-Beatlesów, a on nie rozumie, dlaczego. Strażnicy mówią, że dostali inne rozkazy w sprawie Skrulla, ale Grimsdale przypomina im, że on ma największą władzę, ale skoro oni nie chcą tego zrobić, to sam zabije Johna. Bierze pistolet i podchodzi do Skrulla, który z uśmiechem na twarzy mówi, że teraz już jest pewien. Adresatem tych słów jest Pete Wisdom, który atakuje Grimsdale’a i kilkoma ciosami gorących noży tnie go na kawałki. Martwe ciało przybiera swoją prawdziwą postać, czyli Skrulla. Wisdom pyta się, czy ktoś jeszcze słyszy dziwne słowa, a potem mówi, że pozostali kosmici również się ujawnili, wojna rozpoczęła się i jak na razie ludziom nie idzie najlepiej.

Nad Londynem, Kapitan Britain walczy z dwoma Skrullami. Jeden z nich ma zdolności Icemana, więc Brian chwyta jego lodową rękę i zamraża głowę przeciwnika, po czym rozbija ją na kawałki. Drugi Skrull odlatuje. Przez komunikator Alistaire Stuart powiadamia Braddocka, że główna siła kosmitów zmierza na północ, a on sam ma udać się do gabinetu premiera, aby ustalić dalsze działania.

Na ulicach Londynu, doktor Faiza Hussain nadzoruje ewakuację szpitala św. Tomasza. Mówi o tym sanitariuszom, którzy właśnie przywieźli pacjenta, ale oni odpowiadają, że drogi są zablokowane. Lekarka decyduje się więc przeprowadzić zabieg na ulicy. Jednocześnie z entuzjazmem opowiada o walce Kapitana, którą właśnie widziała, a która jest jedną z ciekawszych, jakie się odbyły. Dodaje, że jest fanką brytyjskich super-bohaterów. Nagle za plecami Faizy pojawia się maszyna krocząca pilotowana przez Skrulla, która celuje w kobietę, ale kosmita zostaje w samą porę przebity mieczem przez Black Knighta. Następnie zwraca się do Hussain i pyta się, jak może jeszcze pomóc. Kiedy jej zachwyt faktem, że sam Dane Whitman oddaje się pod jej rozkazy mija, mówi mu, że potrzebuje pomocy przy ewakuacji, ale nie jest pewna, czy Black Knight nie ulegnie wpływowi Czarnego Miecza. Dane odpowiada, że kiedy jego broń każe mu robić złe rzeczy, on stara się myśleć jak bohater i tak postępować, a jego nowo zaadoptowana nonszalancja bardzo mu w tym pomaga. Mówi Faizie, żeby robiła dalej swoje, a on zajmie się resztą.

Gabinet premiera. Urzędnik mówi Brianowi, Pete’owi, Johnowi i Alistaire’owi, że po usunięciu wszystkich Skrullów, jego rząd obecnie liczy trzy osoby. Kapitan Midlands i Union Jack kierują obroną najważniejszych punktów Londynu. Wisdom ma objąć kierownictwo MI13, któremu od tego momentu podlegają wszyscy brytyjscy super-bohaterowie. Stuart mówi, że główna flota Skrullów zmierza w kierunku wzgórz Cheviot, ale nie ma pojęcia, po co. Braddock oznajmia, że tam znajduje się Siege Perilous, przez które można się dostać do Avalonu, więc najeźdźcy chcą zdobyć jego magię. Premier mówi, że w takim razie MI13 jest odpowiedzialna za losy całego świata i musi natychmiast wyruszyć i bronić portalu. Dodaje, że po drodze dołączy do nich jeszcze jeden członek drużyny.

Gdzie indziej, Spitfire odbiera wiadomość o spotkaniu od premiera i mówi, że ruszy w drogę, jak tylko dokończy walkę tutaj. Zwraca się w kierunku dwóch ścigających ją Skrullów i wbija zęby w szyję jednego z nich. Zabiwszy go, rusza w kierunku drugiego mówiąc, że nie zawsze jest taka, ale czasami musi być.

W helikopterze, Pete mówi Brianowi, że w przeszłości nie zawsze się ze sobą zgadzali, ale teraz to on musi dowodzić. Brian stwierdza, że nie jest żołnierzem, nie należy już do Korpusu Kapitanów i znów chce być super-bohaterem dla Brytyjczyków, takim jak Steve Rogers był dla Amerykanów. Dodaje, że kiedy wygrają ze Skrullami, właśnie nim będzie. Wisdom mówi, że zawsze nim był i dodaje, że od jakiegoś czasu słyszy w swojej głowie głosy, które mówią mu o powrocie bohatera i sądzi, że chodzi tu o Braddocka. Kapitan odpowiada, że od dawna nikt nie miał takiej wizji, więc Pete musi jej słuchać, a on będzie słuchać jego.

Londyn. Black Knight mówi Faizie, że zorganizował poszukiwania ocalałych. Nagle jeden z uszkodzonych pojazdów Skrullów mierzy do lekarki i strzela. Dane nie jest w stanie jej osłonić. Hussain pada na ziemię i nie daje znaków życia.

Gdzie indziej, helikopter zostaje trafiony przez Skrullów. Kapitan wyciąga Wisdoma, ale nie daje rady uratować pilotów. Po chwili zostają zaatakowani przez dwóch kosmitów. Z pomocą przychodzi im Spitfire, która dziwi się, że tylko dwóch z setek Skrullów walczy z nimi. Pete, John i Jacqueline pokonują jednego z przeciwników, a Brian dekapituje drugiego. Nagle Lennon zauważa pocisk wystrzelony przez przebywający na orbicie statek i bohaterowie domyślają się, że Skrullowie chcą zniszczyć Siege Perilous. Brian i Jacqueline odstawiają Pete’a i Johna w bezpieczne miejsce. Braddock chce wracać i powstrzymać pocisk, twierdząc, że tylko on może to zrobić. Po chwili namysłu, Wisdom pozwala mu lecieć. Kapitan szybko zmierza nad Siege Perilous i w ostatnie chwili zderza się z rakietą. Następuje wielki wybuch.

Mój rycerzu. Mój Kapitanie. Młody lwie Londynu. Zawsze byłeś pełen zwątpienia, które jest właściwe bohaterom. Ale nie czas teraz na wątpliwości – nadeszła pora poświęcenia.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Captain Britain and MI: 13 #1 Captain Britain and MI: 13 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.