Avalon » Serie komiksowe » Kick-Ass » Kick-Ass #4

Kick-Ass #4

Postacie
Zapowiedź

Na kartach Kick-Ass zadebiutuje Hit-Girl. Ma 9 lat, uwielbia Hello Kitty i mogłaby wyrwać Ci tchawicę, zanim zdołałbyś zabłagać o litość. Skąd się wzięła i kim jest Big Daddy? W międzyczasie Kick-Ass przekonuje się, jakie czekają go konsekwencje za wkurzenie prawdziwych przestępców.

Cytat

Katie Deauxma: „Hey, I got that box-set of "Queer As Folk" you were looking for.”

Dave Lizewski: „Awesome. I can’t believe. I missed this. I love gay drama.”

Streszczenie

Zamaskowana dziewczynka uzbrojona w miecze brutalnie masakruje wszystkich zbirów znajdujących się w pomieszczeniu, dosłownie siekając ich na kawałki. Kick-Ass jest przerażony rzezią, która ma miejsce na jego oczach. Po wykończeniu wszystkich, dziewczynka uspokaja Dave'a, mówiąc iż superbohaterowie muszą trzymać się razem. Chłopak próbuje z nią rozmawiać, ale ta ucieka schodami ewakuacyjnymi i skacze na drugi, dach gdzie czeka już na nią jej zamaskowany, postawny ojciec – Big Daddy. Zwraca się do swojej córki "Hit-Girl" i karze Dave'owi spadać, po czym oboje na linach zeskakują na ulicę. Chłopak nie wierzy własnym oczom.

 

Po powrocie do domu Dave nie mógł jeść ani spać. Cały czas był zestresowany myślą, że w każdej chwili może wpaść do niego policja z nakazem aresztowania za podejrzenie wielokrotnego morderstwa. Zaczął obawiać się jeszcze bardziej, gdy pomyślał sobie o byłej dziewczynie Eddiego, która może uznać, iż te pięć trupów to jego sposób rozwiązania problemu, o który go prosiła [poprzedni numer – Foxdie]. Dave w rozpaczy strąca komiksy z półek. Wtedy do pokoju wchodzi jego ojciec, prosząc go o sprawdzenie literówek w ogłoszeniu, które chce nadać.

 

Po dwudziestu czterech godzinach informacja o rzezi dokonanej przez Hit-Girl w końcu pojawia się w wiadomościach. Okazuje się iż Eddie był znanym dilerem, a policja sądzi, że morderstwa miały charakter porachunków mafijnych. Te informacje uspakajają Dave, ale mimo to postanawia zadzwonić do byłej Eddiego i wytłumaczyć, iż ta krwawa jatka to nie jego sprawka. Dzwoni do kobiety, która zapewnia go, że, to, co się stało pozostanie ich małą tajemnicą i nie musi obawiać się, iż powie o tym policji. Jednocześnie plany Dave’a na przekonaniu jej, że nie ma z tym nic wspólnego, spełzły na niczym. Dave postanawia raz na zawsze skończyć z tym pseudo-superbohaterstwem. Mimo to próbuje znaleźć w Internecie jakiś ślad po Hit-Girl i Big Daddym, ale jedyne, co znajduje to subkulturę ludzi przebierających się w ciasne rajtuzy i lateks, najwyraźniej inspirowaną jego wyczynami.

 

W szkole Dave dostaje od Katie film o gejach, którego chłopak podobno poszukiwał. Jego kłamstwo o swojej orientacji seksualnej nadal trwa, wszystko po to, aby zbliżyć się do dziewczyny.

 

W Comics Shopie koledzy Dave’a naśmiewają się z jego „taktyki” udawania geja przed Katie. Ten jednak nie chce tego słuchać. W tym momencie zdaje sobie sprawę, że po raz kolejny chce powrócić do tego zwyczajnego życia szkolnego frajera, zamiast zgrywania superbohatera. Jednak przypomina sobie o trupach z ostatniej akcji, utwierdzając się w przekonaniu, że to koniec jego alter ego - Kick-Assa. W sklepie pojawia się syn włoskiego gangstera Johna G, który zakupuje wszystkie komiksy z danego tygodnia i wychodzi ze sklepu z wypełnionym po przebiegi kartonem.

 

Penthouse Johnny'ego G. Mafiozo spotyka się ze swoimi ludźmi którzy informują go o stratach, jakie ostatnio ponieśli z powodu działań Hit-Girl i Big Daddy'ego. Póki co nie mają pojęcia, jak ich znaleźć i zniszczyć, ale Johnny żąda jakiegoś sensownego planu. Przy okazji wypytuje się o Kick-Assa, ale jego ludzi zapewniają go, iż to tylko jakiś szczeniak zabawiający się w bohatera. Zresztą, napisał ostatnio nas tronie, że porzuca swoją maskę i wraca do szkoły. Johnny G. pyta się, gdzie jeden z jego ludzi – Cheadle.

 

Złomowisko. Big Daddy dziękuje Cheadle'owi za wszelkie imiona i adresy, które mu podał. Mimo to nie zamierza wyjąć go z samochodu, który właśnie znajduje się w prasie hydraulicznej. Gangster prosi o litość. Mimo to, Hit-Girl z uśmiechem na ustach wciska przycisk uruchamiający prasę. Z samochodu zostaje miazga, z której wycieka tylko krew Cheadle'a.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Kick-Ass #4 Kick-Ass #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.