Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #107

Daredevil vol. 2 #107

Daredevil vol. 2 #107

"Cruel & Unusual" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

W czasie, gdy Matthew Murdocka wraca do siebie po finałowym starciu z Mr. Fearem, starszy przyjaciel wciąga go w sprawę apelacji marvelowskiego super-łotra, który czeka na karę śmierci. Co zrobi Matt w konfrontacji z przestępcą, który nie popełnił zarzucanych mu czynów?

Cytat

Luke Cage do Daredevila: "Punchin a guy with bulletproof skin? What're you, deaf, dumb and blind?"

Streszczenie

Luke Cage przerywa Daredevilowi pastwienie się nad złapanym złodziejem. Wyjaśnia, że przyszedł do przyjaciela w poszukiwaniu pomocy, jednak Matt nie jest zbytnio rozmowny i rozważny, gdyż uderza w brzuch Cage’a, raniąc tym samym swoją rękę. Pod nieuwagę Luke’a, Murdock ucieka.

Luke wsiada do samochodu Dakoty. Opowiada o ostatnim spotkaniu z Mattem i wyjaśnia, że potrzebuje pomocy. Później. Dakota opowiada Foggy’emu i Becky, że przyjaciel Luke’a o nazwisku Big Ben Donovan za sześć dni trafi na krzesło elektryczne za zamordowanie trojga dzieci. Donovan nawet przyznał się do popełnienia zbrodni, ale Luke twierdzi, że Ben nie popełnił tej zbrodni i zostanie niesłusznie uśmiercony. W efekcie przyjaciele dochodzą do wniosku, że muszą mu pomóc, jeśli jest niewinny, ale potrzebują Matta. W swoim domu, Murdock wciąż próbuje pozbyć się zapachu Milli.

Detektyw Kurtz przedstawia Dakocie akta ze śledztwa w sprawie Donovana. Okazuje się, że nigdy nie odnaleziono ojca zamordowanych dzieci. Kobieta nie mówi Kurtzowi całej prawdy, po co był jej wgląd do akt. W więzieniu Dakota spotyka się z Donovanem i nagrywa jego zeznania na dyktafon. Po drodze do Murdocka zatrzymuje się, aby coś zjeść. Gdy wsiada do samochodu, zostaje zaatakowana od tyłu, po czym słyszy ostrzeżenie, aby trzymała się z dala od sprawy Donovana. Matt szykuje się do wyjścia w miasto jako Daredevil. Odwiedza go pobita Dakota. Kobieta prosi Matta o pomoc, ale widząc jego niechęć i kolejną próbę ucieczki od życia, próbuje przywołać go do porządku. Zostawia mu kasetę do odsłuchania, po czym wychodzi trzaskając drzwiami. Murdock odtwarza nagranie. Następnego dnia Matt odwiedza Donovana w więzieniu oznajmiając mu, że chce uratować go przed śmiercią.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #107 Daredevil vol. 2 #107

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.