Avalon » Serie komiksowe » Logan » Logan #3

Logan #3

Postacie
Zapowiedź

Historia reklamowana jako najtrudniejsza decyzja w całym, brutalnym i krwawym życiu bohatera.

Streszczenie

Japonia, teraz. Wolverine spada gdzieś w lesie nieopodal świątyni, w której rozpoczęła się walka. Gdy dociera do niego potwór, z którym walczy, mutant stwierdza, że w istocie musi mieć do czynienia z Warrenem i uznając, że jego egzystencja jest godną zapłatą za to, co zrobił on w roku 1945. Stwierdza, że nie chce go zabijać. Warren ogłasza więc, że to właśnie dlatego przegra tę wojnę, po czym dopada do niego i wbija mu rękę w pierś.

Lata temu. Siedząc razem z nią w balii, Logan prosi Atsuko, by uciekła razem z nim do jakiegoś spokojnego miejsca. Kobieta zauważa, że cały świat pochłonęła wojna. Kanadyjczyk zapewnia, że wkrótce się ona skończy. Mimo to jednak, kobieta dziękuje za propozycję – urodziła się w Hiroszimie i tutaj pragnie umrzeć. Logan odpiera, że pragnie, by żyła razem z nim, ta zapewnia więc, że będzie żyć w jego sercu.

Teraz. Wolverine stwierdza, że nadal pamięta zapach Atsuko i smak jej ust. Pamięta też, jak grzyb atomowy wygląda od środka. Pamięta wszystko, jak zawsze przed śmiercią. Warren bowiem wyszarpnął serce z jego piersi i, podczas, gdy X-Man opada na kolana, on pożera je... przez co sam zaczyna się regenerować, w parę chwil wracając do pełni zdrowia. Udając się do świątyni i zakładając porzucony płaszcz Logana, Warren dziękuje mu za wszystko – gdy opadła bomba atomowa, pozostał z niego jedynie proch, nadal jednak był w stanie przeżyć, krążąc po okolicy jak zmora. Nie ma pojęcia, jakim cudem pożarcie jego serca pozwoliło mu na regenerację, wiedział jednak, że się tak stanie. Wtedy zauważa, że Wolverine podążył za nim i teraz rzuca się na niego, nie zważając na ataki. Przerażony, przypomina, co niegdyś powiedziała o nim Atsuko – że jest jedyną osobą na tej wyspie, która ma w sercu choć trochę litości. Pyta, co stało się z tą osobą. Wolverine nie odpowiada, jedynie odcinając mu głowę swoimi pazurami, po czym sam pada na kolana obok jego ciała.

"Po drugiej stronie" Logana wita Atsuko, ten pyta więc, czy zginął. Kobieta zaprzecza, stwierdzając, że w tej chwili utracone serce zostaje zastąpione nowym, nie może więc do niej wrócić. Pomścił jednak jej śmierć, kobieta może więc dać mu coś w zamian – może sprawić, by zapomniał o tym wszystkim – o Warrenie, o Hiroszimie, o bombie... Przyznaje, że zapomniałby również o niej, ale znaczy to, że nie odczuwałby już też bólu po jej utracie. Pyta, jaki jest wybór mężczyzny.

Jakiś czas później. Logan budzi się w lesie, a gdy wstaje, zaczyna podziwiać wschód słońca.

Autor: S_O

Galeria numeru

Logan #3 Logan #3 Logan #3 Logan #3 Logan #3 Logan #3 Logan #3 Logan #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.