Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts: Reason In Madness » Thunderbolts: Reason In Madness

Thunderbolts: Reason In Madness

Postacie
Zapowiedź

Dawni wspólnicy Venoma składają mu propozycję nie do odrzucenia, ale musi on zdradzić Normana Osborna. Jak łatwo przewidzieć, próba oszukania byłego Green Goblina nie może skończyć się dobrze.

Cytat

Norman Osborn (na chwilę przed eksplozją pendrive'a): "I can put bombs in other things besides pumpkins, you know."

Streszczenie

Topeka w stanie Kansas. Thnuderbolci próbują powstrzymać zmutowanego człowieka o pseudonimie Biohazard. Radioactive Man mówi, że próbuje absorbować promieniowanie wydzielane przez przeciwnika, ale nie może tego robić bez końca, i jeżeli szybko czegoś nie wymyślą, to miasteczko zmieni się w drugi Czarnobyl. Moonstone przypomina Penance’owi, że już kiedyś walczył z Biohazardem i pyta się, czy nie ma jakiegoś pomysłu. Baldwin trafia w stwora silną wiązką energii, która rozrywa go, ale tylko na chwilę: mutant szybko składa się na powrót w całość. Penance stwierdza, że przeciwnik ma większe możliwości, niż podczas ich poprzedniego spotkania, ponieważ wtedy tego nie potrafił. Venom mówi, że jego zdolności nie przydadzą się w walce z Biohazardem, więc postanawia iść chronić gapiów. Moonstone i Songbird protestują, ponieważ nie chcą, aby Gargan znów kogoś zjadł. Mac narzeka, że pozostali Thunderbolci muszą mu to ciągle przypominać, a przecież to był jednorazowy incydent. Nie zauważa pięści Biohazarda zmierzającej w jego kierunku i po chwili trafiony przez nią leci kilka przecznic dalej. Po wylądowaniu zauważa, że na miejscu czeka na niego mężczyzna w płaszczu. Venom nie poznaje go, więc ten przedstawia się jako Whirlwind, jego dawny partner z Masters of Evil. Cannon wyjaśnia mu, że to on i jego grupa uwolniła Biohazarda i zaaranżowała jego walkę z Thunderboltami, aby mógł przez chwilę porozmawiać z Garganem. Ma dla niego propozycję, ale nie chce o niej rozmawiać teraz – proponuje spotkanie następnego dnia w Denver. Mac mówi mu o nanobotach w jego organizmie, które nie pozwolą mu opuścić Góry Thunderboltów. Whirlwind daje mu strzykawkę z płynem, który, według niego, wyłączy mechanizmy na dwie godziny, po czym odchodzi. Venom wraca do pozostałych. Tam Swordsman mówi mu, że Penance jeszcze raz rozbił Biohazarda na kilka kawałków, a Songbird zdołała uwięzić każdą z części osobno. Dodaje, że Gargan jak zwykle był bezużyteczny, więc ten uderza von Struckera w twarz.

Następnego wieczoru, Venom próbuje opuścić Górę Thunderboltów. Przy wejściu zostaje ostrzeżony, że za chwilę nanoboty w jego ciele zostaną uruchomione, ale po wstrzyknięciu sobie specyfiku otrzymanego od Cannona zostaje wypuszczony na zewnątrz. Mac dociera do Denver i udaje się na miejsce spotkania. Tam zastaje Whirlwinda, Mister Hyde’a, Boomeranga i Tiger Sharka i podejrzewa, że to pułapka, ale Cannon wyjaśnia mu, że gdyby chcieli jego śmierci, to np. Mister Hyde umieściłby w strzykawce truciznę zamiast antidotum na nanoboty, które przygotował, badając ciało Jestera. Boomerang oferuje Garganowi piwo, więc ten postanawia wysłuchać ich propozycji. Złoczyńcy mówią mu, że mogą dać mu możliwość wyłączania nanobotów, kiedy tylko chce, w zamian musiałby wyświadczyć im małą przysługę. Venom mówi, że nie jest pewien, czy ta współpraca mu się opłaca, ponieważ jego honorarium jako Thunderbolta jest dosyć wysokie. Wtedy Whirlwind pokazuje mu akta zawierające prowadzone przez Maca sprawy, kiedy był jeszcze prywatnym detektywem, a wśród nich tę, podczas której na zlecenie Obadiaha Stane’a ukradł plany projektów Normana Osborna, co kosztowało go rządowy kontrakt. Gargan widzi, że nie ma wyjścia i pyta się, czego jego dawni kompani chcą od niego.

Następnego dnia, Venom przychodzi do gabinetu Osborna i mówi, że chce z nim porozmawiać na osobności. Po naleganiach Maca Norman wyłącza wszystkie kamery i podsłuchy, po czym ostrzega go, żeby nic nie próbował, ponieważ w razie potrzeby poradzi sobie z nim. Gargan mówi, że jest pewien, że Osborn ma wiele informacji temat wpływowych ludzi, które mógłby kiedyś wykorzystać. On zna kogoś, kto ma coś na pewnego kongresmana i mógłby to sprzedać za pół miliona dolarów, a Venom za pośredniczenie chciałby dostać tydzień płatnych wakacji. Po chwili namysłu Norman stwierdza, że jest zainteresowany dobiciem targu.

Wieczorem, Gargan i Osborn idą na spotkanie z grupą Whirlwinda. Na widok całej czwórki Norman mówi, że dziwi się, że Mac daje im sobą manipulować. Cannon mówi Osbornowi, że jeżeli nie chce, aby Tiger Shark go pożarł, będzie musiał oddać im część swoich pieniędzy, dać im dostęp do swoich prywatnych informacji jako zabezpieczenie oraz zagwarantować im bezpieczeństwo ze strony Thunderboltów. Osborn daje Boomerangowi pendrive’a, na którym według niego jest wszystko, co im będzie potrzebne. Po chwili spokojnie mówi, że jak wszyscy inni, czwórka kryminalistów nie docenia go, ponieważ uważa, że bez kostiumu Green Goblina nie jest groźny, a przecież potrafi umieszczać bomby nie tylko w dyniach. W tym momencie pendrive eksploduje, wyłączając Boomeranga z walki. Gargan mówi, że on też jest niedoceniany, ponieważ myśli się o nim jako o Scorpionie, kiedy teraz jest Venomem. Chwyta atakującego Tiger Sharka i zaczyna oblepiać go symbiotem, który wlewa się przeciwnikowi do ust. Whirlwind rzuca się na Osborna, raniąc go ostrzami, ale nie jest to nic poważnego i Norman po chwili łamie Cannonowi nogę. Zabo uderza Osborna mówiąc, że się go nie boi. Norman podnosząc się uderza wielkoluda w krocze i rzuca mu dwa pendrive’y do ust. Wybuch oszołamia Zabo, a po chwili Osborn nokautuje go ciosem pięści. Norman oznajmia pokonanym przeciwnikom, że od tej chwili pracują dla niego, a jeżeli spróbują jeszcze raz mu zagrozić, to jego zemsta będzie przerażająca.

Na zewnątrz, Osborn mówi Venomowi, że nie ma mu za złe tej dawnej sprawy ze Stanem, zwłaszcza, że po utracie kontraktu zainteresował się biologicznymi metodami na wzmocnienie ludzkiego ciała, a wszyscy wiedzą, do czego to doprowadziło. Pyta się, dlaczego Mac ostrzegł go o zamiarach przestępców, skoro nie czuje się dobrze traktowany przez resztę Thunderboltów. Gargan mówi, że Whirlwind i pozostali również za nim tak naprawdę nie przepadają, a on sam uważa, że należąc do Thunderboltów ma znacznie większe możliwości. Norman zgadza się wyłączać jego nanoboty raz w miesiącu na dwadzieścia cztery godziny i na prośbę Venoma robi to teraz. Na odchodne mówi mu, aby nie zabił nikogo, za kim by tęsknił.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.