Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #54

Ultimate Fantastic Four #54

Postacie
Zapowiedź

Ten numer odpowie na następujące pytania: Co obudziła Fantastyczna Czwórka w podziemnym mieście Mole Mana? Kim są Agatha Harkness i Siódemka z Salem? Kto jest napalony na Johnny'ego Storma?

Cytat

Ben Grimm: "No, I'm not really part of the think tank, as such. I mean, I'm built like a tank, but [...] I'm kind of... like... logistical support. Yeah. In a "hitting things until they fall down" capacity."

Streszczenie

Mila poniżej powierzchnią Ziemi pod Pinhead Buttes. Josie Hart pokazuje Sue Storm skorupę gigantycznego jaja, mówiąc, że wiedziała, iż ją to zainteresuje jako biologa. Opowiada, że kiedy ona i jej przyjaciele znaleźli je, kazała je zamrozić, ale później Phineas Mason i Gus Axelrod odłączyli zasilanie, aby uruchomić wielki telewizor. Następnego dnia z jaja pozostały już tylko skorupki i nikt nie widział, co się z niego wykluło. Josie pyta Sue, jak układa jej się z Reedem. Panna Storm odpowiada, że zerwali jakiś czas temu, ale teraz starają się ułożyć sobie związek na nowo. Hart mówi, że Sue o wiele lepiej bawiłaby się, gdyby jak ona była lesbijką. Storm mówi, że zabierze próbki do badania i da znać, jeżeli dowie się, co mogło znieść znalezione jajo. Tymczasem Gus i Phineas uruchamiają telewizor i trafiają na wiadomości, w których jest mowa o grupie bohaterów zwanej Siódemką z Salem. Josie mówi, że nie mają z tym nic wspólnego, po czym żegna się z Sue, która unosi się na powierzchnię Ziemi. Nie wie, że jest obserwowana i ktoś za nią podąża. Dotarłszy do pojazdu, Sue kontaktuje się z Reedem, który mówi, że za nią tęskni. Storm odpowiada, że będzie w domu za godzinę i zaleca mieć oko na jej brata i Bena.

 

Budynek Baxtera. Grimm pokazuje Johnny’emu blok wanadu, który znalazł w magazynie Reeda. Storm mówi, że jeżeli uda mu się w ciągu minuty przepalić go oraz ugotować jajko i podpalić zapałkę, które są za nią, to Ben będzie musiał cały dzień chodzić w skafandrze do nurkowania. Johnny zaczyna i szybko udaje mu się wykonać zadanie, ale jednocześnie narusza podłogę i blok wanadu spada piętro niżej, a następnie przebija się przez kolejne stropy.

 

Na dachu budynku Reed wita Sue i próbuje zaoferować pomoc dziewczynie w nawet tak prostej sprawie jak wciśnięcie guzika windy. Ona mówi, że chętnie dowiedziałaby się, skąd się wzięła dziura przechodząca przez kolejne piętra gmachu. Richards odpowiada, że to oczywiste, kim są sprawcy, i dodaje, że chciałby porozmawiać ich związku i ewentualnej drugiej szansie. Przypomina, że już wyjaśniał, że jego dziwne zachowanie było spowodowane wpływem Thanosa. Sue mówi, że wie o tym i wierzy mu, ale jeszcze nie podjęła decyzji, co zrobić dalej. Tymczasem istota, która podążała za panną Storm wyczuwa, że ani ona, ani Reed nie są tymi, którzy ją uwolnią, ale wie, że poszukiwana osoba znajduje się w Budynku Baxtera.

 

Do strażników przed wejściem podchodzi piękna kobieta, mówi, że ma się spotkać z doktorem Franklinem Stormem i pokazuje legitymację S.H.I.E.L.D., która identyfikuje ją jako pułkownik Agathę Harkness. Strażnicy oferują, że wezwą naukowca, ale ona mówi, że sama go znajdzie, i wchodzi do środka.

 

Gabinet doktora. Storm strofuje swojego syna i Bena za kolejny głupi wybryk. Johnny mówi, że przecież nikomu nic się nie stało, na co Franklin stwierdza, iż chłopak musi nauczyć się, że jego zdolności pociągają za sobą wielką odpowiedzialność, i chciałby, aby wreszcie to zrozumiał i zaczął myśleć, co robi. W tym momencie do gabinetu wchodzi Agatha, przedstawia się i mówi, że Storm był zawiadomiony o jej przybyciu. Kiedy ten mówi, że nie, Harkness zaleca mu sprawdzić pocztę elektroniczną. Wyjaśnia, że jest psychologiem i jej zadaniem jest ocena projektu prowadzonego przez Storma i tego, czy Budynek Baxtera jest przystosowany do potrzeb Fantastycznej Czwórki. Franklin znajduje e-mail od Carol Danvers, w który dyrektor S.H.I.E.L.D. prosi o całkowitą współpracę z Agathą. Harkness uważa, że osiągnięcia Think Tank nie są adekwatne do możliwości, którym dysponują, a ponieważ doktor jest ojcem połowy Fantastycznej Czwórki, jego ocena nie jest całkowicie obiektywna i to, czy pozostanie na swoim stanowisku, będzie zależeć od oceny Agathy. Kobieta pyta, czy mogłaby skorzystać z gabinetu Storma, ponieważ chciałaby od razu zabrać się do pracy.

 

Harkness rozmawia kolejno z członkami Fantastycznej Czwórki. Sugeruje Reedowi, że jest związek z Sue oraz ich problemy mają niekorzystny wpływ na jego pracę i powodują, że Richards popełnia zbyt wiele błędów. Następnie, Ben Grimm wyjaśnia psycholog, że tak w zasadzie nie jest częścią Think Tanku, ponieważ nie zna się na nauce. Sue natomiast irytuje się, kiedy Agatha zaczyna pytać ją o jej prywatne sprawy, i szybko kończy rozmowę. Idzie do laboratorium i zaczyna je demolować. Reed pyta, czy wszystko w porządku, na co Sue stwierdza, że poradzi sobie, zajmując się badaniami próbki przywiezionej z Pinhead Buttes.

 

W rozmowie z Johnnym Harkness mówi, że jego zdolności z pewnością wymagają dużej ilości silnej woli i może to chłopaka stresować. Storm mówi, że sobie z tym radzi, na co kobieta stwierdza, że terapia relaksująca z pewnością mu nie zaszkodzi. Zaczyna masować mu kark i ramiona, po czym stwierdza, że Johnny bardziej się rozluźni, jeżeli zdejmie koszulę.

 

Sue zaczyna badać przywiezioną próbkę. Odkrywa, że pod względem genetycznym jest bardziej podobna do gada, niż ptaka. Struktura komórkowa jest bardzo dziwna i nie potrafi sobie wyobrazić, jak organizm wygląda, ale ma zamiar się dowiedzieć, kiedy już wyhoduje własny egzemplarz. W wiadomościach w radio jest mowa o budynku znajdującym się pod ostrzałem wiązek energii, których źródła nie da się opisać. Fantastyczna Czwórka szybko zbiera się w hangarze, gdzie Reed mówi, że budynek znajduje się niedaleko i szybko tam dotrą. Po chwili bohaterowie znajdują się na miejscu kłopotów, gdzie widzą podziurawiony wieżowiec. W tej samej chwili ich pojazd zostaje trafiony promieniem i pomimo wysiłków Richardsa zostaje ściągnięty w dół i rozbija się na ulicy. Przestraszony Johnny nie jest w stanie pomóc, ale Ben wyciąga z wraku Reeda i Sue, po czym mówi, że zaraz policzy się ze sprawcą. Przywódca Siódemki z Salem, która stoi niedaleko, stwierdza, że groźby Grimma nie robią na nich żadnego wrażenia, i dodaje, że to oni zajmą się tą sytuacją.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #54 Ultimate Fantastic Four #54

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.