Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Girl » Amazing Spider-Girl #20

Amazing Spider-Girl #20

Postacie
Zapowiedź

Mayday postanawia dokonać zaskakujących zmian, gdy wychodzi na jaw, kto ją od pewnego czasu prześladuje, a Moose przeprowadza swój pierwszy atak na Spider-Girl.

Cytat

May: “Too bad our spider-powers didn’t include organic webbing.”

Peter: “Gross! The very thought is disgusting.”

Streszczenie

Peter uczy May, jak produkować substancję, która przy użyciu zmienia się w pajęczynę. Muszą jednak kończyć, żeby zdążyć do swoich zwyczajnych zajęć. Przy okazji May pyta się ojca, czy powiedział mamie o mocach Bena. Ten zaprzecza - uznał, że ma ona na razie za dużo na głowie.

 

Przy śniadaniu rodzina rozmawia o polepszającym się stanie Bena, a Mary Jane prosi męża, aby zadzwonił do Normiego Osbrona i podziękował mu za to, że skontaktował ich z doktorem Kaplanem. Przy okazji May mówi rodzicom, że postanowiła wstąpić do drużyny cheelederek, czym wprawia oboje w szok.

 

W szoku jest też Davida, gdy słyszy o decyzji jej przyjaciółki. Uważa ją za równie głupią jak to, że znów jest z Gene'em. Courtney uważa, że May jest z nim nie bez powodu, ale gdy Kirby prosi ją, aby podała jakiś, nie potrafi nic wymyślić. Davida uznaje to za zwycięstwo w dyskusji i idzie na lekcję. May mało się przejmuje jej zdaniem i pyta Courtney, co u niej słychać. Ta znów wspomina, że dobija ją Moose i jego rosnąca nienawiść wobec Spider-Girl. Tymczasem Davidę zaczepia grupka uczniów. Chcą założyć nowy klub i mają nadzieję, że mogą liczyć na jej wsparcie - jako przewodniczącej samorządu. Davida pyta, co to za klub, ale odpowiedź szokuje ją - to młodzieżówka Humanisty First.

 

Tymczasem pan Slattery informuje panią Parker o Humanisty First - to rasistowska grupa, która atakuje mutantów. Zrzesza ona zagubionych i zbuntowanych nastolatków - takich ja ci, którym pomaga Mary Jane. Slattery wie, w jakiej stawia ją sytuacji, ale musi wiedzieć, czy którykolwiek z uczniów ich szkoły ma jakiś związek z tymi szaleńcami.

 

Moose prosi Brada, aby pokazał mu szkolną mutankę, o której ostatnio było głośno. Dziwi go, że to Sara Hingle, którą zna z widzenia. Tymczasem sama Sara zagaduje do May i proponuje, by w czasie obiadu porozmawiały o swoich darach. May musi odmówić, bo ma spotkanie z Gene'em. W myślach dochodzi do wniosku, że Sara ma ją za mutantkę. Choć sama wcale nie jest pewna, czy nią nie jest [Nikt nigdy nie wyjaśnił, czy Spider-Girl jest mutantką, czy nadczłowiekiem, nawet ona sama tego nie wie - Demo]. May spotyka się z Gene'em, który przyniósł dla niej różę za to, że została cheerlederką - dzięki temu będą mogli spędzać jeszcze więcej czasu razem. Tymczasem Sara zostaje zaczepiona przez Moose’a, który chciałby porozmawiać z nią o Spider-Girl, którą nazywa zagrożeniem.

 

Normie cieszy się, że Peter do niego zadzwonił, bo i tak miał zamiar się z nim skontaktować. W Europie natknął się na coś, co ma związek z jego dziadkiem - pierwszym Green Goblinem i prosi, aby Parker wpadł do niego, bo koniecznie musi to zobaczyć. Prosi też, aby nie mówił o tym nikomu.

 

Na spotkaniu Humanisty First Eve Manning mówi, że rządy, szkoły i kościoły zdradziły ich, pozwalając mutantom żyć między ludźmi. Dlatego muszą walczyć, aby zatrzymać świat  w rękach ludzkości. Jeden z uczestników skarży się, że mutantka uczęszcza do jego szkoły - nazywa się Sarah Hingle i  kiedy o mało nie zabiła kilku ludzi, nie została nawet wyrzucona. Liderka prosi, aby powiedział jej więcej.

 

May spotyka się w szkole z mamą, która prosi ją, aby po lekcjach zaopiekowała się bratem - sama musi zostać dłużej w pracy, a jej ojcu wypadło coś w laboratorium. Pyta się też córki, czy słyszała może coś o Humanisty First.

 

Wracając do domu, May zastanawia się, jakim cudem takie organizacje jeszcze istnieją, gdy nagle znów alarmuje ją jej pajęczy zmysł. Szybko orientuje się, że reaguje on na osobę szczelnie zakrytą bluzą z kapturem. Domyśla się, że to może być jej prawdziwy prześladowca, więc szybko ukrywa się na dachu i sama zaczyna go śledzić, przebierając się w kostium po drodze. Nagle prześladowca zostaje napadnięty przez grupę zamaskowanych ludzi z symbolami Humanisty First na maskach. Spider-Girl interweniuje, nim zdążą zrobić coś więcej, niż ogłuszyć go. Ku swojemu zdziwieniu odkrywa, że śledząca ją osoba to Sara. Rasiści zaczynają oskarżać ją, że pomaga mutantom. Nagle wieje się silny wiatr, który zaczyna rzucać nimi na wszystkie strony. To sprawka ubranej w podobny do baletowego kostium mutantki, którą jej towarzyszka nazywa Pirouette. O sobie mówi Impact. Sama również atakuje ludzi, zwiększając rozmiary swoich rąk. Jeden z przeciwników rzuca się jej na plecy, ale wówczas zmienia ich kształt tak, że wybija go w powietrze. Spider-Girl ratuje go, upominając obie dziewczyny, że nie powinny robić ludziom krzywdy. Zamiast odpowiedzi Pirouette wyrzuca resztę ludzi z zaułka, wprost na metalowe ogrodzenie po drugiej stronie ulicy. Spider-Girl ratuje ich za pomocą sieci. Tymczasem szpiegujący ją agent melduje na bieżąco o wszystkim Arañe. Impact próbuje zabić kolejnego bandytę, ale Spider-Girl go ratuje. Widzi to dochodząca do siebie Sara, która nie rozumie, czemu bohaterka pomaga tym, którzy na nią napadli. Pirouette mówi jej, że ludzie zawsze biorą stronę ludzi i dlatego mutanci muszą trzymać się razem. Proponuje, żeby Sara się do nich przyłączyła. Po chwili odlatują w trójkę. Spider-Girl cała ta sytuacja wydaje się zbyt podejrzana. Dotarłszy do domu Sary, widzi z ukrycia, jak obie mutantki odstawiają ją, obiecując, że będą w kontakcie. Mogłaby je śledzić, ale jest juz spóźniona do domu i musi wracać. Zastanawia się, kto może stać za tym wszystkim.

 

Peter odwiedza Normiego w Oscorp. Ten prowadzi go do ukrytego laboratorium, po drodze wyjaśniając co i jak. W czasie miesiąca miodowego odwiedził wszystkie europejskie nieruchomości, jakie odziedziczył po ojcu i dziadku. Wiedząc, jak myślał stary Norman, dokładnie przeszukał wszystkie posiadłości pod kątem ukrytych pomieszczeń. W jednym z nich znalazł coś przerażającego. W sekrecie przywiózł to do Stanów i teraz pokazuje Peterowi - to aparatura, której centralnym elementem jest zbiornik, gdzie zawieszona jest nieprzytomna i podłączona do skomplikowanego sprzętu dziewczyna wyglądająca… dokładnie tak samo jak May. A co gorsze - zgodnie z dziennikami starego Osborna, to jest prawdziwa May Parker. Dziewczyna, którą wszyscy znają, jest oszustką [Skrull czy klon? Przyjmujemy zakłady? - Demo, który naprawdę nie mógł się powstrzymać].

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Amazing Spider-Girl #20 Amazing Spider-Girl #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.