Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #19

The Punisher: War Journal vol. 2 #19

Postacie
Zapowiedź

Wszyscy na pozycjach, scena gotowa, światła ustawione - i konspiracja prowadzona w poprzednich osiemnastu numerach zaczyna być wcielana w życie. To jest to - ostateczna zemsta konstruowana przez arcywroga Punishera, Jigsawa! Już wcześniej zabijał on ludzi z otoczenia Franka Castle'a, zanim ten został Punisherem, zrobił z niego psychotycznego szaleńca szalejącego na ulicach. Teraz Jiggy zabiera wszystkich i wszystko, co drogie Frankowi, i wrabia w to jego samego. A to dopiero krwawy początek.

Cytat

Castle: "Hey Smitty. How’s hangin’?"
Smitty: "Got arrested."
Castle: "That a fact?"
Smitty: "Mhmm. Cops stopped me and my ten kids on the street and said, you’re under arrest. I said, what for? They said, a man with so many people followin’ him around had to do something."
Castle: "Heh. All right Smitty, all right."

Streszczenie

8:04. Frank leży w mieszkaniu Diamonelle. Ona robi mu masaż pleców - najlepszy od czasów wojska. Dziewczyna dziwi się, jak Frank może jeszcze chodzić. Kobieta ma zabandażowaną twarz, gdyż kiedyś jej chłopak próbował przekonać ją, żeby wyszła za niego za mąż i wyjechała z nim - a kiedy się nie zgodziła, wylał jej gorącą kawę na twarz i przejechał ją autem.

8:55, sklep Chowa. Castle przyszedł po zaopatrzenie. Niestety handlarzowi udało się zdobyć tylko 4 uncje tygrysich jaj. Jeśli Frank chce resztę, ma przyjść później - ale musi zapłacić za wszystko teraz. Siostrzeniec Chowa wyśmiewa mężczyzn, mówiąc, że te jaja to tylko curry i kreda. W kiosku u Merva i Chico, Castle dokańcza zakupy, nabywając kilka magazynów militarnych i parę torebek słodyczy.

9:58. Punisher wchodzi do domu, przy okazji rozmawiając z dozorcą. Facet mówi mu, że ostatnio został złapany przez gliny tylko za to, że szedł po ulicy ze swym licznym potomstwem. Już w mieszkaniu Frank robi sobie śniadanie i przegląda prasę. Ktoś się pod niego podszywa.

W rzeźni Jigsaw daje dwóm policjantom dokumenty dotyczące ostatnich morderstw i każe przedstawić je mediom. Sam ściąga ubranie, pod którym ma strój wzorowany na kostiumie Punishera. Za chwilę wchodzi Ian. Russo jest z niego zadowolony - zabił ostatniej nocy czternastu groźnych przestępców. Ale chłopak ma też gorsze wieści, było tam kilku świadków. Słysząc to, Billy denerwuje się, że Ian nie zastosował się do planu i poszedł tam za wcześnie. Bije go i każe powtarzać, że precyzja jest fundamentem pasji. Przygląda się temu pani psycholog, która przyznaje szaleńcowi rację. W końcu chłopak mówi to, co Jigsaw chce usłyszeć. Wtedy Billy podnosi go i daje nowe zlecenia. Ma zabić dilera, alfonsa i prostytutkę. Na koniec każe Ianowi powiedzieć: "Dziękuje, tato". Pani psycholog całuje go i zachęca do powiedzenia tego. Chłopak w końcu dziękuje "tacie".

Frank idzie do Chowa. Zastanawia się nad ostatnimi morderstwami. Kiedy dochodzi na miejsce okazuje się, że sklepikarz został zamordowany. Jego siostrzeniec mówi Punisherowi, że morderca po prostu wszedł i zastrzelił jego wujka. Frank odpowiada, że Chow był dobrym człowiekiem i miał przyjaciół, którzy nie pozwolą, by uszło to komuś płazem. Idzie do swojego mieszkania, ale na klatce schodowej atakuje go jakiś facet. Nieznajomy strzela mu kilkakrotnie w klatkę piersiową, ale Franka ratuje kamizelka kuloodporna. Punisher od razu rusza w pościg za zamachowcem. Domyśla się, że zabija on wszystkich znajomych Franka - teraz pewnie idzie po Diamonelle. Dodatkowo widocznie zna sposób działania Punishera, skoro ucieka w miejsca, gdzie jest dużo niewinnych ludzi. Obaj wbiegają do restauracji. Wtedy zabójca wyrzuca dwa granaty. Wybuch zabija wielu ludzi i niszczy lokal. Castle jest ranny, jego oczy są poparzone i nie może ich otworzyć. Słyszy jednak, jak zamachowiec odpala motor i Frank wybiega za nim. Strzela do niego i nieznajomy wywraca się - nie daje jednak za wygraną i ucieka na najbliższy budynek. Na dachu uruchamia silniki przy swoich butach. Frank jednak trafia go w nogę, co powoduje, że uciekinier zaczyna spadać. Castle wie, że dało mu to jedynie kilka chwil przewagi, więc musi szybko dostać się do mieszkania Di. Dociera tam na sekundy przed mordercą. Ten pojawia się w drzwiach tuż za nim i strzela do obojga. Frank łapie dziewczynę i wyskakuje z nią przez okno. Lądują na masce samochodu. Od razu otaczają ich policjanci - rozpoznają Punishera i każą mu się poddać. On przystawia pistolet do głowy Di i razem z nią wskakuje do kanału. Zabiera ją do mieszkania Clarke'a. Dziewczyna domaga się wyjaśnień, więc Castle mówi, że ktoś morduje wszystkich, którzy byli lub są w jakikolwiek sposób z nim związani. Clarke obawia się, że to coś gorszego. Pokazuje im konferencję prasową, na której dwaj policjanci przekupieni przez Russo oskarżają Punishera o ostatnie morderstwa. Twierdzą, że stał się teraz terrorystą i zaczął zabijać cywilów. Zaczął także zrzucać odpowiedzialność za swoje zbrodnie na policję. Policjanci muszą także przeczytać jego wiadomość, w innym przypadku może on wysadzić szkołę. Kiedy Frank słyszy treść tej wiadomości, wie, że za wszystkim stoi Jigsaw.

Chico i Merv zaniepokojeni relacjonowaną w telewizji konferencją wezweli S.H.I.E.L.D. Teraz tłumaczą co wiedzą na temat swojego stałego klienta przybyłemu w asyście swojego kobiecego oddziału G.W. Bridge'owi.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #19 The Punisher: War Journal vol. 2 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.