Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #37

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #37

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #37

"Confederacy of Dunces" - Part 5

Postacie
Cytat

Notka Franka jaką zostawił pozbawionemu pamięci Hulkowi: "You are the Hulk. You like to smash."

Streszczenie

Rozwścieczony Hulk szarżuje. Daredevil i Spidey usuwają mu się z drogi. Logan nie jest tak szybki i jedynie zdąża wysunąć pazury. Niewiele mu pomagają, gdy trafia go prawy sierpowy zielonego olbrzyma. Cios wyrzuca Rosomaka w powietrze, lecąc przebija po drodze dach magazynu. Hulk uderza pięściami w ziemię, Matt nie zdąża odskoczyć, gdy ziemia rozstępuje się. Pada przygnieciony kawałkami gruzu.

Na ulicy Soap dopada Inskippa, brutalnie przesłuchuje go, chce bowiem dowiedzieć się, gdzie jest Punisher. Inskipp od jednego ze swoich przyjaciół wie, że Frank jest w pewnym magazynie. Podaje Marty'emu adres.

DD spadł do piwnicy, leży przygnieciony belką. Podchodzi do niego Frank. Daredevil zaczyna mu grozić, po chwili jednak uspokaja się i zadaje nurtujące go pytanie. Chce wiedzieć co w magazynie robi Hulk.

Logan ląduje w jeziorze płosząc kaczki. Wychodzi z wody i wtedy okazuje się, że doleciał do Bostonu.

Hulk atakuje Spidera, temu, dzięki swojej zwinności, udaje się unikać ciosów.

Frank mówi Mattowi, że niedawno gang w Los Angeles był świadkiem, jak Hulk zmienia się w Bannera. Gangsterzy ogłuszyli Bruce'a, podali mu środki uspokajające i przywieźli do Nowego Jorku na aukcję. Posiadanie takiej broni jak Hulk jest bowiem warte sporo pieniędzy i znalazło się wielu chętnych. Czego nie wiedzieli bandyci to fakt, że Banner dostał amnezji. Frank musiał go z niej wyleczyć, aby użyć jako broni przeciwko trójce bohaterów. To było proste wystraszył Bannera i ten zmienił się w Hulka. Z kolei pamięć Hulka wróciła, gdy ten przeczytał notkę od Punishera brzmiącą: "Jesteś Hulk lubisz niszczyć".

Hulk wciąż próbuje trafić Spider-Mana. Peter próbuje go powstrzymać używając sieci. Starcie zza rogu ogląda Dave. Podniecony dodaje kolejną obserwację do swojego notesu. Nie zauważa, że oślepiony siecią Hulk zmierza w jego stronę. Spidey próbuje go ostrzec - jednak na próżno.

Daredevil nie rozumie dlaczego Punisher wypuścił taką bestię jak Hulk w środku miasta. Frank odpowiada, że znalazł na to sposób. Przez ostatnie osiem dni karmił Bannera posiłkiem z dodatkiem C4. Tego ranka do posiłku dołożył minidetonator. Frank wie, że taka ilość ładunku na zewnątrz nic nie zrobiłaby jadeitowemu potworowi, ale wewnątrz to inna sprawa. Kończąc zdanie Frank naciska na detonator. Ładunek eksploduje powodując Hulkowi ból i zmieniając go z powrotem w Bannera. Castle mówi Daredevilowi, że musiał włożyć tyle wysiłku, aby ich pokonać nie zabijając. Chce żeby to był ostatni raz. Wie, że chcą widzieć go za kratami, ale to głupi pomysł. Castle stwierdza, że po przybyciu do więzienia zabiłby wszystkich więźniów. Jest tylko jeden sposób, by go powstrzymać. Punisher mówi, że jeśli nie maja odwagi go zabić lepiej żeby przestali marnować jego czas.

Frank odchodzi. Nagle zatrzymuje go głos krzyczący: "jesteś aresztowany!". Castle odwraca się i widzi Soapa mierzącego do niego z broni. Marty mówi, że aresztuje go i zapoznaje go z przysługującymi mu prawami. Castle w odpowiedzi pyta się detektywa, czy nie zwariował. Zaczyna podchodzić do Marty'ego. Ten nie opuszcza broni. Soap każe Punisherowi się cofnąć, ten nie słucha. W końcu Marty, zamykając oczy, wypala. Kula trafia w kamizelkę Punishera. Frank wyjmuje z ręki policjanta broń. Soap pada na kolana i prosi "pogromcę" aby go zabił. Frank zamiast tego daje mu radę, której sens jest jeden: kiedyś los się odwróci.

Logan wraca pociągiem z Bostonu. Podczas jazdy okazuje się, że pomylił skład i zamiast do Nowego Jorku jedzie do Filadelfii.

Epilog. Dave przeżył spotkanie z Hulkiem. Niestety przypłacił to złamaniem kręgosłupa. Soap stał się gwiazdą filmów dla dorosłych.

Punisher stoi na szczycie Empire State Building. Wspomina cztery lata jakie minęły od jego powrotu. Postanawia to uczcić. Łapie związanego Inskippa i zrzuca go z dachu, po czym zaczyna podziwiać panoramę miasta.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.