Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #34

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #34

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #34

"Confederacy of Dunces" - Part 2

Postacie
Cytat

Dave do Daredevila: "So are you like completely without fear? What about the first time you saw Alien?"

Streszczenie

Frank oddaje zaskoczonemu Daredevilowi swoją broń i powtarza, że ma ochotę na cheesburgera, po czym odwraca się i wchodzi do pobliskiego baru. Wydaje się być zrezygnowany i mówi, że ma zamiar zjeść dobry posiłek przed pójściem do więzienia.

Trójka bohaterów wchodzi za nim do baru. Zostają zauważeni przez Dave. Chłopak jest w świetnym nastroju, bo wypatrzył kolejnych super bohaterów. Frank jedząc burgera wie, że musi rozegrać sprawę ostrożnie, aby mieć jakąś szansę na ucieczkę.

W barze panuje lekki zamęt. Dave wypytuje DD, kelnerka chce przyjąć zamówienie od Pająka, a Logan podchodzi do Franka. Punisher zwraca uwagę na jego wzrost, Wolvie domyśla się, że Frank chce go sprowokować. Zaczyna mówić, że go przejrzał. W tym momencie wszyscy bohaterowie są zajęci więc Castle zaczyna działać. Jego łokieć ląduje na nosie Rosomaka, zgaduje bowiem, że ten nie ma adamantowej przegrody. Rosomak wścieka sie i wyciąga swoje pazury. DD próbuje powstrzymać mutanta, Spidey mu pomaga. Cała trójka zaczyna się ze sobą szarpać. Wolvie kopniakiem w genitalia obezwładnia Petera, z kolei Daredevil ciosem w krtań pokonuje Logana. W tym czasie Frank płaci rachunek i wychodzi. Wsiada do taksówki i odjeżdża.

Bohaterowie siedzą przy barze i jedzą hamburgery. Zgadzają się, że akcja nie poszła dobrze i obiecują sobie, że następnym razem będzie to wyglądało inaczej.

Frank nie stracił oczu ze swojej misji. Ciągle chce dostać się na aukcję. Nożem likwiduje wartownika stojącego przed furgonetką, która zaparkowana jest pod budynkiem w którym mieli spotkać się mafiozi. Okazuje się, że w samochodzie był drugi bandzior, ale po chwili ląduje na ziemi z podciętym gardłem. Frank zagląda do środka auta i widzi nagiego mężczyznę leżącego na podłodze. Castle postanawia nie zaprzątać sobie nim głowy i próbuje dostać się do budynku. Po schodach przeciwpożarowych wchodzi przez okno do pokoju. Jest on pełen skąpo ubranych dziewczyn, które umilą czas mafiozom po zebraniu. Pogromca każe im uciekać.

W głównym pokoju trwa aukcja. Film pokazowy już puszczono. Cena wywoławcza za przedmiot na nim pokazany to pięć milionów dolarów. W tym momencie do pomieszczenia wpada Frank i otwiera ogień. Giną wszystkie głowy rodzin. Frank jest zadowolony z tego jak zakończyła się noc. Podchodzi do jeszcze żywego mężczyzny, który prowadził aukcję i pyta się go, gdzie jest przedmiot aukcji. Ten, po zachęcającym do gadania kopniaku, mówi, że w furgonetce zaparkowanej koło budynku. Frank odchodząc staje mężczyźnie na szyi i zabija go. Wychodzi z budynku i wsiada do furgonetki. Wraca z nią do swojej kryjówki. Cały czas zastanawia sie, dlaczego za chudzielca z furgonetki ludzie gotowi byli zapłacić miliony.

W kryjówce Castle łapie za jedzenie i siada przed telewizorem, włącza kasetę, którą wcześniej zabrał. Po chwili oglądania jedzenie ląduje na podłodze, a Frank łapie za pilota i puszcza, kilkakrotnie, kasetę od początku. Po obejrzeniu nagrania wie, że jego kłopoty właśnie się skończyły.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.