Avalon » Serie komiksowe » Marvel Mangaverse » Marvel Mangaverse #6

Marvel Mangaverse #6

Marvel Mangaverse #6

"Liberty's Doom" - Part 3

Postacie
Cytat

Tigra: “Hey, doc. I don’t want your concentration slipping. It’s a long way down.”

Streszczenie

T’Chana wyjaśnia bratu, że po tym, jak została przez niego pokonana, podróżowała po Europie w poszukiwaniu starożytnej wiedzy, aż została uczennicą Victora van Dooma. Ale gdy tylko poznała wszystkie jego sekrety, pozbyła się go i przejęła tytuł Dr. Doom. T’Challa nazywa siostrę morderczynią, ta ignoruje to jednak i jeszcze raz pyta, po czyjej stronie jest jej brat. Panther odpowiada, że musi być szalona, chcąc walczyć z całym światem. Ona jednak uważa, ze świat nie ma najmniejszych szans.

Bitwa Strange’a, Tigry i Wandy z Doombotami trwa w najlepsze. Stephen domyśla się, że roboty są napędzane mocą z Dark Dimension, każe więc dziewczynom iść, samemu zamierzając zatrzymać mroczne siły.

W zmierzającym ku Ziemi statku Fantastic Four nie mogą uwierzyć w informacje, które dostali, zanim elektryczność w New Yorku padła. Ben i Jonatha obawiają się, że bez zasilania z Baxter Building ich kombinezony będą bezużyteczne, a nawet rozważają poproszenie o pomoc Marvela, ale Reed uspokaja ich. Na szczęście dokonał w kombinezonach kilku modyfikacji.

T’Challa kolejny raz nazywa siostrę szaloną, skoro myśli, że przyłoży rękę do jej planów. Rozczarowana Dr. Doom postanawia pokonać go z pełnią swojej mocy. Panther stwierdza, że bawi się ona z siłami, które ledwo rozumie, ale ona nazywa go tylko słabeuszem i staje do walki. W boju T’Challa ma szanse na zwycięstwo, lecz z pomocą Doom przychodzi jeden z Doombotów. Gdy jej brat leży powalony na ziemi, szalona czarodziejka postanawia zająć się zbliżającymi jej na spotkanie Fantastic Four i wyrzuca wielkiego niczym wieżowiec robota w samym środku miasta.

Strange przebija się przez barierę fortecy i trafia do Dark Dimension, gdzie zostaje zaatakowany przez armię Mindless Ones. Jego zmagania obserwuje w swojej kwaterze Dr. Doom, gdy nagle za jej plecami pojawiają się Tigra i Scarlet Witch. Wywiązuje się walka, w czasie której dziewczyny zarzucają przeciwniczce hipokryzję, skoro obiecuje chronić ludzi, a nie stać jej na odrobinę współczucia i mówi o równości, samej się wywyższając. Wściekła Doom unieruchamia je zaklęciem i wzywa swój miecz, aby skończyć z irytującymi bohaterkami.

Richards wyjaśnia swoim podopiecznym, że dodał do kombinezonów zasilanie zapasowe, aby mogli używać meta-talentów z daleka od Baxter Building. Dzięki temu mogą oni wytworzyć cztery wielkie formy bojowe i zaatakować demolującego miasto robota.

Mindless Ones spychają Strange’a do narożnika, gdy nagle doktor wpada na genialny pomysł. Używając starożytnego zaklęcia otwiera portal wprost do Wieczności, w który zostaje wessana cała mroczna energia. W wyniku tego Doom traci znaczną część mocy, podobnie jej robot. Fantastic Four wykorzystują okazję i niszczą go wspólnym atakiem. Opadają też zaklęcia więżące T’Challę, Tigrę i Wandę. Panther staje przed osłabioną siostrą i mówi, że żałuje, że nie zdołał wyciągnąć jej z tego szaleństwa i nie czerpie przyjemności z pokonania jej, po czym potężnym ciosem posyła ją na najbliższą ścianę. Ta jednak nie zamierza tak łatwo się poddać i zaczyna torturować go wyładowaniami energii, chcąc zmusić go, aby błagał o swe życie. Przerywa, gdy Scarlet Witch rzuca jej wyzwanie, trzymając w rękach jej własny miecz. T’Chana kpi, że nie ma odwagi jej zabić, gdy nagle jej brat chwyta ją i dosłownie nabija na miecz. Umierając Doom mamrocze do Wandy, że któregoś dnia powróci, aby ją nawiedzać i odchodzi z tego świata.

Później, na zdobytej fortecy Nick Fury przeprasza T’Challę za ich wcześniejszą rozmowę i mówi, że docenia to, jak trudno mu musiało być zabić własną siostrę. Panther stwierdza, że to z jego winy stałą się taka i czuje się odpowiedzialny za śmierć Avengers, a zwłaszcza prezydenta. Przy tej okazji Fury wspomina, że na razie nie mogą powiedzieć ludziom, że Rogers zginął, więc poinformował masy, ze jest w stanie krytycznym. Moment na ogłoszenie jego śmierci będą musieli wybrać bardzo ostrożnie, ale wierzy, ze Ameryka podniesie się z tego. Z takimi obrońcami jak oni, jest to tylko kwestia czasu.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Mangaverse #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.