Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #30

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #30

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #30

"Streets of Laredo" part three

Postacie
Cytat

Steve: "Oh hell. Since when did I ever sit anythin' out?"

Streszczenie

Rachel stoi nad zwłokami swego syna i oświadcza, że puści miasteczko z dymem.

Gerry zagaduje Steve'a w jego biurze. Próbuje złożyć mu kondolencje z powodu śmierci Clarka. Southall ma jednak poważniejsze sprawy na głowie. W ciągu kilku godzin spodziewa najazdu na Branding. Jest pewien, że Rachel poświęci całe miasteczko, żeby tylko dowiedzieć się kto jest odpowiedzialny za śmierć jej syna. Szeryf próbował wezwać wsparcie z El Paso i od FBI, jednak formalności trwałyby zbyt długo. On i jego zastępca są zdani tylko na siebie. Mówiąc to, wręcza Gerry'emu strzelbę. Ten jednak ze wstydem odmawia pomocy. Zbyt się boi. Steve rozumie obawy kolegi. Po prostu odsyła go do domu.

Steve udaje się do kawiarni Kim, aby poprosić o pomoc Punishera. Frank jednak również odmawia. Nie zgadza się pracować z szeryfem, ponieważ jest zdolny do czynów, na jakie nie zezwala żadne prawo. Nie chce również cały czas uważać na partnera. W ogniu walki nie będzie miał czasu, aby mu pomóc w razie kłopotów. Castle nakazuje Southallowi przesiedzieć dzisiejszy wieczór, a jutro zająć się sprawą zabójstwa Clarka. Problem handlarzy z Monastery Hill zostanie rozwiązany dzisiejszego wieczora. Szeryf zapewnia, że mimo, że jest gejem, potrafi o siebie zadbać. Frank odpowiada, że nie miał na myśli kwalifikacji Steve'a, tylko to, że jest zbyt wściekły, żeby myśleć trzeźwo. Gdy stóż prawa opuszcza lokal, Punisher prosi Kim, aby zaznaczyła mu na mapie boczną drogę prowadzącą na wzgórza.

Na wychodzącego z kawiarni Steve'a, już czeka wielebny McCarthy. Idąc za nim krok w krok, wykrzykuje, że to Southall sprowadził na chłopaka śmierć. Grzeszny homoseksualny związek kosztował Clarka najpierw jego duszę, potem życie. Na szeryfa również przyjdzie czas. Wkrótce pozna on czym jest gniew Boga Wszechmogącego. Oczyści on Branding z grzechu, jak kiedyś uczynił to z Sodomą i Gomorą. Jego obiekt drwin nie przejmuje się jednak szczególnie przykrymi uwagami Henry'ego. Zauważa, że kiedyś Murzyni byli niewolnikami, kobiety nie miały prawa do głosu, a homoseksualiści żyli w ukryciu. Powoli jednak, ludzie stają sie coraz bardziej tolerancyjni. Zawsze będą ludzie tacy jak Steve. McCarthy należy jednak do ginącego gatunku. Urażony Kaznodzieja odwraca się na pięcie i odchodzi. Southall natomiast udaje się wypełnić swój obowiązek.

Steve stoi na drodze prowadzącej do Branding. Zagrodziwszy przejazd radiowozem, czeka na Rachel, nucąc pod nosem "Streets of Laredo". Gdy wreszcie staje oko w oko z kilkudziesięcioma handlarzami z Monastery Hill, uprzejmie prosi ich o zawrócenie samochodów. Szefowa szajki daje mu jedną szansę na odejście, przez wzgląd na uczucia jej syna do niego. Southall nie zamierza ustąpić. Kobieta wypala w kierunku radiowozu z granatnika, kompletnie niszcząc pojazd. Szeryf również otwiera ogień, od razu zabijając jednego ze zbirów.

Punisher tymczasem dostaje się do fortu na wzgórzu. Bierze człowieka pełniącego wartę jako zakładnika i przewodnika, po czym rusza wgłąb bazy. Następnie eliminuje pięciu nieprzygotowanych do walki handlarzy. Gdy w budynku pozostaje już tylko Frank i jego jeniec, Castle przesłuchuje go po raz ostatni. Dowiaduje się gdzie szukać zapasów broni. Dowiaduje się też o tym, że do Branding pojechało trzydziestu ludzi. Mając te informacje, nie jest mu już potrzebny zakładnik.

Na wzgórzach strzelanina rozgorzała na dobre. Steve'owi udaje się zmylić przeciwników. Wykorzystując ukształtowanie terenu zachodzi handlarzy od tyłu i oddaje strzał w skrzynie z granatami, stojącą na jednym z kilku wozów. Tym samym niszczy pojazd i eliminuje kolejnych kilku adwersarzy.

Punisher dostaje się do zbrojowni. Słysząc strzały z oddali, dochodzi do słusznego wniosku, że Steve włączył się do akcji. Patrząc na skrzynie wypełnione materiałami wybuchowymi, postanawia pomóc szeryfowi, odwracając uwagę jego przeciwników.

Zgodnie z planem Punishera, wybuch całego fortu działa rozpraszająco na handlarzy. Steve wykorzystuje sytuację, zabijając kolejnego draba. Tym samym niestety zdradza swoją pozycję. Rachel oddaje w jego kierunku strzał z granatnika. Ranny Southall zmuszony jest wycofać się aż nad skarpę, skąd już nie ma ucieczki. Stawiając wszystko na jedną kartę, szeryf wyskakuje z kryjówki i rani kobietę w ramię. W tym samym momencie ona trafia go pociskiem w brzuch. Impet zrzuca Steve'a z klifu. Szefowa szajki pozostawia mężczyznę do wykończenia Spitowi. Osiłek powinien dać sobie radę z tym zadaniem. Jego przeciwnik jest przecież ciężko ranny. Southall jednak nie zamierza się poddać. Wykorzystując element zaskoczenia, zabija jeszcze jednego handlarza.

Punisher oddala się od zgliszcz fortu. Ma nadzieję, że Southallowi się powiodło.

Autor: Don God

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.