Avalon » Serie komiksowe » Foolkiller vol. 2 » Foolkiller vol. 2 #3

Foolkiller vol. 2 #3

Foolkiller vol. 2 #3

Fool's errand

Postacie
  • * Foolkiller
  • * Nate McBride
  • * Janie McBride
    * Tyrell Danielson, Slick Brukowski, Cyrus
    * grubas, gangsterzy
    * sprzedawca na stacji benzynowej
Cytat

Nate: Where do you live?
Michael: None of your fucking business.
Nate: How do I contact you?
Michael: You don't.

Streszczenie

Foolkiller karze Nate'owi wstać na nogi i zacząć opowiadać o firmie, dla której pracował. Ten tłumaczy się, że był tylko pionkiem, ale Michael ucisza go stwierdzając, że ma mówić coś, czego jeszcze nie wie. Nate wymienia imiona czwórki, która tak go urządziła, ale na niewiele więcej może się zdać. Mówi, że Foolkiller będzie musiał zająć się tą sprawą od samego dołu. Michael potwierdza, że tak właśnie zrobi. Kiedy McBride wyznaje, że chce być taki, jak Foolkiller, ten mówi, że jest na to za miękki, po czym zarzuca Nate'owi, że był durniem, okradając swojego szefa i jego rodzina za to zapłaciła. McBride odpowiada, że nie miał wyboru – musiał mieć pieniądze, by zapłacić za pobyt Janie w szpitalu. To stwierdzenie zamyka Michaelowi usta. Oboje wracają do domu, gdzie umarły córka i żona Nate'a.

Foolkiller ogląda ślady krwi. Wypytuje o wszystko, co może mu pomóc zlokalizować gangsterów. Nate próbuje wyciągnąć z Michaela coś o nim samym, ale nie doczekuje się odpowiedzi.

Foolkiller udaje się na stację benzynową naprzeciwko. Chce taśmy z monitoringu sprzed 2 tygodni, a kiedy sprzedawca nie traktuje go poważnie, zajęty ślinieniem się nad pornosami, Michael daje mu do zrozumienia, że to nie była prośba.

Trochę później Nate, ściskając pod pachą pluszaka, idzie w odwiedziny do Janie, ćwicząc pod nosem, co jej powie. Dochodzi do wniosku, że nie może jej powiedzieć nic więcej ponad to, że jest głupim dupkiem. Cicho wchodzi do jej pokoju i kładzie zabawkę na jej łóżku, co budzi dziewczynę. Nie jest zachwycona widokiem ojca. Nate dopytuje się, czego od niego oczekuje. Janie chce, by cofnął czas i nigdy nie ukradł tych pieniędzy. Pyta, na co je wydał. Wiedząc, że nie może powiedzieć prawdy, Nate odpowiada, że na hazard. Janie każe mu się wynosić.

Tymczasem w swojej kryjówce na złomowisku Michael ogląda zapis z kamery ze stacji benzynowej. Odnajduje numer rejestracyjny wozu Tyrella. Włamuje się do bazy danych i spisuje adres właściciela.

Podczas gdy Tyrell egzekwuje długi swojego pracodawcy w podmiejskiej willi szanowanych obywateli, Michael włamuje się do jego domu. Po powrocie Danielson zastaje intruza. Foolkiller pyta o adres jego kumpla, Cyrusa, ale Tyrell uważa jeszcze, że jest górą. Osiem palców, dwie dłonie i jedno ramię później w końcu dopuszcza do siebie możliwość pomyłki. Mówi Michaelowi, gdzie znaleźć Cyrusa. Foolkiller rzuca monetą. Tyrell ma pecha.

Kiedy później do mieszkania Danielsona wchodzi Slick Brukowski, zastaje martwego gospodarza zwisającego z sufitu, pokrytego krwią i banknotami. Na jego plecach wycięta jest podobizna błazna.

Tej samej nocy trójka rzezimieszków, wśród nich Cyrus, opija się piwskiem i zajada kiełbaskami, narzekając na to, że do sąsiedztwa sprowadziło się zbyt wielu Czarnuchów. Foolkiller sugeruje im wyprowadzkę. Osiłki atakują intruza, ale Michael wraz ze swoim psem szybko się z nimi rozprawiają. Foolkiller przekazuje Cyrusowi pozdrowienia od Nate'a McBride'a, po czym łamie mu kark. Podnosi dzwoniącą komórkę należącą do Cyrusa. To Slick ostrzega, że Tyrella dopadł Foolkiller.

W siedzibie firmy szef nakazuje podwładnemu zająć się Foolkillerem tak, by więcej nie musiał o nim słyszeć. Przerażony sługus obiecuje, że osobiście dopilnuje, by Dirty Pete rozwiązał ten problem. Wychodzi z gabinetu i wydaje rozkaz zabicia Janie McBride.

Palący papierosa rudzielec mija śpiącego na korytarzu Nate'a i wchodzi do pokoju dziewczyny. Napotyka na przeszkodę w postaci buta Foolkillera. Rzuca się do ucieczki, ale na korytarzu dopada go Nate – w końcu może się chociaż trochę odegrać.

Janie krzyczy przerażona. Nate wbiega do jej pokoju, ale dziewczyna jest sama. Kiedy tylko uzmysławia sobie, że zagrożenie minęło, wyrywa się z objęć ojca i zarzuca mu, że to wszystko jego wina. Przyszli zabić ją, tak jak wcześniej zabili Sally i ich mamę. Kryjący się za oknem Michael może tylko ze smutkiem spuścić głowę.

Grubas w fotelu kończy oglądać wiadomości o wydarzeniach ze szpitala. Podnosi słuchawkę i chce połączenia z Sickle Moon w Nowym Jorku.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Foolkiller vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.