Avalon » Serie komiksowe » Logan » Logan #2

Logan #2

Postacie
Zapowiedź

Niezwykłe połączenie dwóch komiksowych osobistości. Seria przyniesie nowe spojrzenie na życie ulubionego bohatera Marvela, skupiając się na tych wydarzeniach, które najsilniej go ukształtowały.

Streszczenie

Japonia, teraz. Wolverine domyśla się, z kim walczy, gdy jednak tnie swego przeciwnika pazurami, ciało ustępuje jedynie po to, by zostać zastąpione płomieniem. W następnej chwili mutant zostaje odrzucony potężnym ciosem.

Wiele lat wcześniej. Logan przeprasza Atsuko, a gdy ta przypomina, że uratował jej życie przed drugim żołnierzem, ten odpiera, że nie przeprasza za niego, lecz za siebie – jest najlepszy w robieniu kilku rzeczy, to jednak, czego przed chwilą dokonali, nie jest jedną z nich. Japonka pyta, czy była jego pierwszą, ten odpiera więc, że pierwszą tak doskonałą. Inni żołnierze zawsze się z niego śmiali, twierdząc, że ktoś tak mały, owłosiony i śmierdzący nigdy nie będzie miał szans z prawdziwą kobietą. Atsuko żartuje więc, że zamiast zahartowanego żołnierza znalazła delikatną porcelanową lalkę, a gdy Logan za to również przeprasza, Japonka dodaje, że jeśli jeszcze raz ją przeprosi, da mu coś, czego będzie żałować. Logan więc, uśmiechając się zawadiacko, znowu przeprasza, w następnym momencie jednak zostaje postrzelony w głowę, a właśnie przybyły porucznik Warren informuje Atsuko, że mężczyzna sypiał z wrogiem.

Uznaje ją za jedną z japońskich kurtyzan i przygotowuje się do skorzystania z jej usług, ta jednak sięga po miecz ojca i, stwierdzając, że zabił jedyną osobę na tej wyspie, która miała w sercu choć trochę litości, atakuje go. Udaje jej się go zranić, koniec końców jednak Warren przebija ją bagnetem. Wtedy żołnierza atakuje znów cały i zdrowy Logan. Amerykanin stwierdza, że to dlatego obaj trafili do japońskiego laboratorium – są tacy sami. Kanadyjczyk odpiera, że nie mają nic wspólnego, a gdy Warren oznajmia, że obaj są bogami, przeciwnik przebija go mieczem, komentując jego wybór ostatnich słów. Jak się jednak okazuje, Warren niewiele sobie robi ze sterczącego mu z pleców ostrza i, wyjąwszy go, wyjaśnia, że od kiedy zaczął dorastać, wiedział, że jest inny – żadna rana nie jest w stanie go powstrzymać, nawet ich nie czuje. Żeby to udowodnić, zdejmuje koszulę, ujawniając rany postrzałowe z olbrzymiego kalibru, które zdobył, gdy jego samolot został ostrzelany. Stwierdza, że nigdy nie wierzył w to, jakoby pochodzili od małp, teraz jednak, widząc mieszkańców Japonii, którym według niego znacznie bliżej do zwierząt, stwierdza, że coś w tym musi być. Dodaje też, że oni są tym, co nadejdzie po ludziach.

Logan nie zamierza tego słuchać i rzuca się na niego. Po chwili szamotaniny Warren zwraca jego uwagę na dźwięk silników samolotu – jednego z amerykańskich bombowców. Podczas, gdy on próbuje zwrócić na siebie uwagę pilota, Logan spróbuje dojrzeć, co zostało zrzucone z pojazdu, cokolwiek to jednak było, jest zbyt małe, żeby to dostrzec. Po chwili całe miasto wraz z obrzeżami pochłania gigantyczna eksplozja.

A po kolejnej chwili Logan, nadal pozbawiony skóry i większości ciała, wyłania się spod zgliszczy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Logan #2 Logan #2 Logan #2 Logan #2 Logan #2 Logan #2 Logan #2 Logan #2 Logan #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.