Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #18

Daredevil vol. 2 #18

Daredevil vol. 2 #18

"Wake Up" - part 3

Postacie
Cytat

Murdock's temp: "Dude, I'm just a temp"

Streszczenie

Siedząc przy łóżku Timmy'ego Ben Urich nie potrafi wyobrazić sobie sytuacji, w której będąc wystarczająco dojrzały chłopiec dowie się o tym, jak był traktowany w dzieciństwie.

Ben wraz z policją udaje się do mieszkania Allison Lange - matki Timmy'ego. Na miejscu ogląda pokój chłopca. Wszędzie pełno zabawek i komiksów. Niektóre z zabawek leżą pod łóżkiem z powyrywanymi kończynami. Stojąc tak i patrząc na nie wyobraża sobie bitego i maltretowanego Timmy'ego.

Później w swym biurze Ben odbiera telefon. Jameson znowu chce go widzieć u siebie. Przypomina Urichowi, żeby zajął się procesem Kinpina.

W sądzie podczas przesłuchania Fiska przez Foggy'ego Nelsona Ben jest całkowicie nieobecny. Cały czas myśli tylko o Timmym. Rozprawa go nie interesuje, gdyż i tak Kingpin nie pójdzie do więzienia. Wszyscy zeznający w sprawie siedzą mu w kieszeni.

W zakładzie pielęgniarka pokazuje chłopcu obrazki. Na jednym wygrywa Daredevil, a na drugim Leap Frog. Pyta go, czy wie, kim on jest. W tym momencie wchodzi Ben. Widząc zupełną obojętność na twarzy Timmy'ego wpada na pomysł, by wszystkie te obrazki ułożyć po kolei i pokazywać jedne po drugich, tak jak w kreskówce. Nie wywołuje to jednak żadnych efektów i chłopiec dalej siedzi nieruchomo. Ben nie poddaje się. Proponuje, by razem ułożyli te obrazki w formie komiksu. Ułożone na podłodze rysunki przedstawiają historię, w której Leap Frog zwycięża Daredevila. Następnie stojąc nad nim z zamiarem zadania ostatecznego ciosu, zostaje porażony prądem z swobodnie zwisającego przewodu.

Po wyjściu z zakładu Ben postanawia dowiedzieć się, co widział chłopiec. Za jedyny sposób uważa zwrócenie się bezpośrednio do osoby, która widziała to, co widział Timmy. Nagle zatrzymuje się przed witryną sklepową. W wiadomościach słyszy o zwolnieniu Fiska. To miała być jego historia roku, a nawet go przy tym nie było. Woli nie wracać do redakcji z pustymi rękami. Ponownie odwiedza biuro Matta Murdocka, jednak nie zastaje go tu. Sekretarka, która nawet nie pamięta, że Ben był już u niej całkiem niedawno, odpowiada, że Matt jest w sądzie. Urich postanawia na niego zaczekać na dachu. Kiedy tak siedzi, zastanawia się, jak może pracować w takim szmatławcu jak Daily Bugle i wciąż słuchać obelg Jamesona. Ma świadomość, że jest w posiadaniu materiału na artykuł, o jakim Jonah tylko marzy i który wstrząsnąłby całym światem, gdyby tylko ujrzał światło dzienne. Nigdy jednak nie opublikuje prawdziwej tożsamości Daredevila. Czasami chciałby widzieć świat takim, jakim on go widzi. Tak rozmyślając zasypia. Budzi go dopiero przybycie Devila, który jest wyraźnie zaskoczony, widząc oczekującego na niego Bena. Gdy pyta, co się dzieje, dziennikarz odpowiada, że musi się dowiedzieć, co zaszło między nim, a Leap Frogiem...

C.D.N.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.