Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #116

Incredible Hercules #116

Incredible Hercules #116

Prologue to Sacred Invasion: "Metamorphoses"

Postacie
Zapowiedź

Czy Hercules jest Nieśmiertelny? Ikaris oraz Thena uważają, że tak i są gotowi go zabić, aby to udowodnić. A może jest on Skrullem? Może.

Cytat

Hercules idący za potrzebą: "Gotta go drain the hydra".

Streszczenie

San Francisco, spowity mgłą most Golden Gate. Athena i Amadeus jadą dżipem grając w słowne kalambury, tymczasem przejedzony i opity Hercules drzemie na tylnym siedzeniu razem z kojocim szczeniaczkiem. Jadą coraz wolniej i wolniej, by w końcu stanąć w wielokilometrowym korku i spostrzec, że w oddali na drodze stoi wielki, złoty i śpiący Celestial. Athena zarządza postój, a obudzony Herc postanawia zrobić siku przed dalszą podróżą. Grecka bogini upomina go, żeby nie oddalał się zbytnio, ponieważ za godzinę mają umówione spotkanie. Ma też być czujny, gdyż ich nowy wróg może czaić się wszędzie. Lew Olimpu dumnie odpowiada, iż zawsze jest. Wtedy Athena przypomina mu mityczną historyjkę, kiedy to musiała mu pomóc w starciu z synem Aresa - Kyknosem. Hercules wzrusza ramionami i odchodzi do pobliskiego lasku za potrzebą.

Ledwo Hercules ściągnął spodnie, tuż za nim pojawili się, zniesmaczeni zastanym widokiem, Thena oraz Ikaris. Przysłał ich tu śpiący Celestial, który za pośrednictwem Makkariego, zapowiedział przybycie Gilgamesha w uśpionej postaci, zwanego również Zapomnianym. Eternale uważają, że to Hercules nim jest, tylko jeszcze o tym nie wie. Thena próbuje przekonać Lwa Olimpu po dobroci, lecz gdy ten ją zbywa, do akcji wkracza Ikaris i atakuje Greka. Herc nie pozostaje mu dłużny i obydwoje rozpoczynają bitwę, nie tylko na pięści, ale także na argumenty. Starcie tak potężnych istot nie pozostało niezauważone i wkrótce z pomocą nadbiegli Athena oraz Cho. Tymczasem, Ikaris dzięki przytaczanym faktom, a może po prostu swojej mocy, zaczyna przekonywać Herculesa, że ten jest Gilgameshem. Athena chciała wybudzić przyrodniego brata z transu, w jaki wpadł, ale na drodze stanęła jej Thena. Wojowniczki zaczęły walczyć i mimo w miarę wyrównanych sił, to Greczynka wygrała dzięki pomocy i sprytowi Amadeusa. Wtedy przybył Makkari i powstrzymał walkę, mówiąc, iż ma ważną wiadomość.

Chwilę później wszystko zostało wyjaśnione. Makkari poinformował, że źle zrozumiał myśli Celestiala. Rzeczywiście zbliżają się "zapomniani", ale nie chodzi tu Gilgamesha. Nasi bohaterowie oraz Eternale rozeszli się w pokoju, a Athena, która już wszystko zrozumiała, zamiast wyjaśnić swoim towarzyszom, o co chodzi, postanowiła im pokazać.

Godzinę później, w cieniu śpiącego Celestiala. Na wezwanie Atheny, z mgły wyszły dziesiątki starożytnych i właśnie zapomnianych już bóstw. Pojawili się przedstawiciele wszelakich kultur i religii ze wszystkich czterech stron świata. Greczynka zwołała to tajne zebranie ziemskiego panteonu, ponieważ ludzkości grozi wielkie niebezpieczeństwo. A wiadomo, że bez ludzi, nie mogą też istnieć ich bogowie. Sprawa jest dość nagląca, gdyż według niej Ziemia została już opanowana i żeby podkreślić powagę sytuacji i zdradzić zebranym, kto jest ich wrogiem, Athena wyciąga z torby odciętą głowę Skrulla.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hercules #116 Incredible Hercules #116

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.