Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #557

Amazing Spider-Man #557

Amazing Spider-Man #557

"Dead of Winter"

Postacie
Zapowiedź

Ciąg-le paaa-daaaaaa... (Marvel nie dał ani okładki, ani tekstu zapowiedzi, to Wam chociaż pośpiewam.)

Cytat

Rabin: "Do not stand in my way! I have been touched by the gods! I have the strength of ten men!"
Spidey: "Oh, really? Where would I clock in, then? Twenty? Thirty, maybe?"

Streszczenie

Dziewczyna, którą Spidey znalazł w furgonetce, tłumaczy mu, że doktor Rabin chciał ją poświęcić w ofierze, ale przeszkodzili mu w tym Majowie-wojownicy. Nie ma czasu dokończyć opowieści, gdyż nagle pojawia się majańskie bóstwo, które chwali Spider-Mana za odnalezienie ofiary. Bohater nie pozwala, by bestia uczyniła dziewczynie krzywdę, ale zostaje odrzucony na bok. Niespodziewanie bóstwo promienieje energią. Oznajmia, że jego prawdziwy kapłan musiał dokonać ofiary. Spidey domyśla się, że musiało do czegoś dojść na posterunku, na który odprowadził Rabina [patrz poprzednie numery - Jaro].

Carlie pyta Rabina, dlaczego zabił Majów. Ten odpiera, że końca dobiega Uayep, czyli czas, podczas którego król dzięki złożonym ofiarom może połączyć się z bóstwem. Aby przemiana się dopełniła, musi dojść do poświęcenia kobiety, jednak zanim Rabin zabije Carlie, musi się ogolić. Tłumaczy zdziwionej dziewczynie, że jeśli tego nie zrobi, może obrazić swe bóstwo.

Spider-Man każe uciekać niedoszłej ofierze Rabina, którą znalazł w furgonetce, sam zaś staje do walki z bóstwem. Istota jednak radzi sobie z nim bez żadnego problemu.

Vin Gonzales i oficer O'Neil w szatni szykują się do wyjścia, gdy zauważają ogolonego na łyso Rabina odjeżdżającego radiowozem wraz z zakneblowaną i spętaną Carlie w środku.

Spidey ucieka przed bóstwem, szukając jednocześnie sposobu na ostrzeżenie Carlie. Niestety, telefon na 911 nie pomaga, dzwoni więc do Harry'ego Osborna. Ten jednak ignoruje anonimowy telefon. Chwilę później wraz z Lily zastanawia się, czy jednak nie byłoby warto skontaktować się z Carlie.

Tymczasem bóstwo odnajduje Spider-Mana i kontynuuje poniewieranie go. Nagle pojawia się Rabin wraz z Carlie - oznajmia, że zostału mu dziesięć minut na dokonanie ofiary, nim Uayep się skończy. Tłumaczy, dlaczego bóstwo powinno połączyć się właśnie z nim, lecz przerywa mu pojawienie się bezdomnego Verna i jego znajomych. Obrzucają oni bestię koktajlami Mołotowa, po czym Spidey pęta ją siecią. Następnie zabiera się za Rabina, którego dotkliwie bije. Carlie w tym czasie obserwuje bóstwo, które zaczyna znikać z powodu końca Uayep. Wówczas Rabin odkrywa, że jest o wiele słabszy niż przedtem, co skwapliwie wykorzystuje Spidey, sprawiając mu konkretne lanie.

W kilka dni później Peter Parker przechodzi obok Verna, który zbiera pieniądze na ulicy, oznajmiając wszem i wobec, że pomógł Spider-Manowi ocalić miasto. Pete wręcza mu 20 dolarów. Odchodząc, mówi do siebie, że Spidey bardzo, bardzo docenia tę pomoc.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #557

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.