Avalon » Serie komiksowe » Marvel Mangaverse » Marvel Mangaverse #5

Marvel Mangaverse #5

Marvel Mangaverse #5

Liberty's Doom- Part 2

Postacie
Cytat

Black Panter: „I realize that must be a distressing time for you…”

Nick Fury: “You can bet your furry britches is it!”

Streszczenie

Nick Fury, T’Challa i Wanda z przerażeniem patrzą na Dooma, który wyrzuca głowę Captaina America do morza. Gdy szaleniec sposobi się do ucieczki, Fury wydaje swoim ludziom rozkaz ataku, ale Doom dociera do swojej latającej fortecy, która pojawiła się nad miastem, a jej działa strącają mechy S.H.I.E.L.D. z nieba.

Później, gdy ciała poległych Avangers są zabierane do kostnicy, wściekły Fury wyładowuje swoją złość na Pantherze i w końcu rozwściecza go swoimi wrzaskami do tego stopnia, że tylko interwencja uzbrojonych agentów ratuje go przed rozszarpaniem przez T’Challę. Gdy odchodzi, nagle pojawia się Tigra i prosi, żeby Black Panther i Scarlet Witch poszli z nią. Dr. Strange pilnie musi się z nimi zobaczyć.

W sanktuarium Strange’a, doktor zaczyna powitanie gości od wyrazów współczucia dla Wandy z powodu śmierci jej przyjaciół. Tigra zwraca mu uwagę, że współczucie to w tym wypadku trochę za mało, gdy nagle Wanda zaczyna krzyczeć, że nie chce ich litości. Chce tylko wiedzieć, skąd biorą się takie potwory jak Doom. A potem chce zobaczyć, jak poświecenie Rogersa nie idzie na marne i zabić jego mordercę. Strange zapewnia, że po to się tu zgromadzili. Wyjaśnia, że Doom nie służy mrocznym mocom, ale zaprzęga je do własnych celów w swojej technomagii, więc muszą przygotować się do walki z nim, za pomocą jednej z jego ksiąg. Tigra nagle zauważa, że T’Challa gdzieś zniknął.

Na dachu posiadłości Książę używa swej magii do zrzucenia formy pantery i przejścia w inną. Już jako Falcon szybuje ku zamczysku Dooma, przebija się przez jego pole siłowe i znów przemienia w Panthera. Zakrada się do zamku, gdzie z przerażeniem odkrywa pomieszczenie, gdzie Doom produkuje androidy na swoje podobieństwo. Podsłuchuje też, jak jeden z nich składa raport swemu panu. Żaden kraj nie przekazał jeszcze władzy tyranowi, więc Doom odciął USA od informacji z zewnątrz i zredukował ich przepływ na świecie do minimum. Nagle Doom każe wyjść T’Challi z ukrycia, bo i tak się go spodziewał. Ich rozmowę przerywa wiadomość, że Fury poprosił o wsparcie Reeda Richarda, przebywającego obecnie na Galactusie. W odpowiedzi Doom używa swego miecza i odcina dopływ energii w całym Nowym Yorku, pozbawiając S.H.I.E.L.D. i Fantastic Four możliwości manewru.

Z dachu swojej posiadłości Strange i jego towarzyszki obserwują, co wyprawia ich wróg. Stephen podejrzewa, ze mają do czynienia z najpotężniejszym mrocznym magiem od tysięcy lat i wolałby wzmocnić się mocą Wandy do walki z nim, ale ta upiera się, że to ona zabije Dooma. Tigra przypomina, że ona nie ma magicznych mocy, więc Strange przyzywa dla niej magiczną włócznię do walki. Następnie rzuca zaklęcie i cała trójka unosi się w powietrzu, ku fortecy Dooma.

Doom mówi T’Challi, że świat należy teraz do niego, a Doomboty, które właśnie wypuszcza na miasto, będą jego najlepszymi sługami. Jak tylko wyeliminują Doctora Strange’a.

Androidy atakują Stephena, Tigrę i Wandę. Wywiązuje się zażarta powietrzna bitwa. Tymczasem T’Challa nie rozumie, czemu osoba, którą znał, tak bardzo się zmieniła. Doom stwierdza, że wpłynęła na to chwila, kiedy chciał tę osobę zabić. Kiedy wygrał walkę o tytuł szamana i przywódcy ich plemienia, a swych przeciwników zostawił na śmierć tylko dlatego, że był od nich silniejszy. Panther odpowiada, że to było jego przeznaczenie, a jego lud go potrzebował. Doom stwierdza, że teraz robi to samo dla świata, co on. Ziemia jest słaba, Galactus to udowodnił. Kiedy już nią zawładnie i otoczy barierą, chroniącą przed podobnymi istotami, ludzie zrozumieją, że potrzebują kogoś takiego, aby ich bronił. Składa T’Challi propozycję, tę samą, którą Captain America odrzucił. Jeżeli połączą siły, zapomni o przeszłości i dzielącej ich nienawiści. Wszak są rodziną.
Dr. Doom ściąga maskę, aby Black Panther mógł spojrzeć w twarz osoby, która ją nosi - swojej siostry, T’Chany!

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Mangaverse #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.