Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Human » Ultimate Human #4

Ultimate Human #4

Postacie
Zapowiedź

Skala planu Petera Wisdoma jest już znana, ale Tony Stark i Bruce Banner nie mogą go powstrzymać. Czyżby na miejscu Hulka miał pojawić się ktoś o wiele bardziej zabójczy?

Cytat

Tony Stark (próbując się połączyć za pomocą krótkofalówki ze swoją zbroją): "If this stunt fries every device in my body, I am going to sue the makers of this radio back into Pleistocene. And if it doesn't, I'm having radio devices crammed into every spare orifice so that this situation doesn't arise ever again..."

Streszczenie

Tymczasowy obóz Leadera, trzydzieści mil od Stark Ironworks. Czekając na to, aż złoczyńca podda ich procedurze wytoczenia krwi, Bruce Banner ocenia sytuację jako złą, biorąc pod uwagę, że nie może zmienić się w Hulka, a zbroja Tony’ego została zniszczona. Stark zauważa, że to była tylko jedna z wielu. Po chwili milczenia dodaje, że zna sposób na wydostanie się z niewoli, ale to oznacza koniec marzeń Bruce’a o kontrolowaniu Hulka. Mówi, że potrafi kontrolować flotę nanobotów, które Banner ma w swoim ciele i może je wyłączyć. Problem polega na tym, że nikt wcześniej nie wziął pod uwagę zdolności adaptacyjnych Hulka i po przemianie stanie się on odporny na urządzenia, przez co drugi raz nie zadziałają. Bruce pyta się, czy jest możliwość, że podczas wytaczania krwi nanoboty zostaną usunięte z organizmu, zanim umrze. Stark odpowiada, że nie. Banner mówi, że musi być inne wyjście i zauważa, że skoro Tony może kontrolować jego nanoboty, to może również wezwać którąś ze swoich zbroi. Ten odpowiada, że bardzo jest mu przykro, ale już wysłał rozkaz. Banner mówi, że nie czuje się inaczej i nie zmienia się, więc Stark uderza go głową w twarz. Bruce momentalnie zmienia się w Hulka, który rzuca się na Tony’ego, chcąc się zrewanżować za cios. Stark mówi mu, że to nie on go uderzył, tylko człowiek z wielką głową, który jest na zewnątrz. Hulk stwierdza, że nie pamięta tego, ale na wszelki wypadek zobaczy, czy to prawda. Olbrzym wychodzi z namiotu i zaczyna przebijać się przez żołnierzy Leadera. Po chwili zauważa Wisdoma i rusza w jego kierunku, krzycząc, że nakarmi go jego własnym wózkiem. Larner wzywa na pomoc posiłki.

 

W namiocie Tony za pomocą pozostawionej krótkofalówki i mechanizmów w swoim ciele próbuje połączyć się z Ironworks. Obiecuje sobie, że jeżeli mu się to uda, to wszczepi sobie tyle radionadajników, ile będzie mógł.

 

Ironworks. Z ukrytego pod ziemią silosu wylatuje jedna ze zbroi Iron Mana.

 

Hulk dziesiątkuje oddziały Leadera zbliżając się do niego. Larner wzywa samolot, aby się ewakuować, ale Wisdom uważa, że powinni stawić czoła przeciwnikowi, ponieważ uważa, że jest w stanie pokonać stwora, i nie ma zamiaru odchodzić bez potrzebnej mu krwi Starka i Bannera. Po chwili Hulk staje przed dwoma Anglikami. Larner celuje do niego z pistoletu, ale olbrzym rzuca go wysoko w powietrze. Leader atakuje go za pomocą swojego umysłu. Hulk zaczyna cierpieć, ale po chwili przezwycięża ból i jest jeszcze bardziej wściekły. Wisdom jest zdziwiony, ponieważ siła, jakiej używa mogłaby zabić dziesięciu ludzi. Stark, który właśnie podszedł do walczących, mówi, że Hulk adaptuje się. Być może, gdyby Leader miał jakąś godzinę czasu, udałoby mu się coś zrobić stworowi, ale nie ma tyle czasu. W tym momencie wezwana przez Tony’ego zbroja uderza z dużą szybkością w wózek Wisdoma. Hulk zauważa zbliżający się samolot, ale Stark mówi mu, żeby zostawił ich w spokoju, ponieważ i tak pewnie uciekną na jego widok. Leader stwierdza, że to jeszcze nie koniec, po czym przejmuje kontrolę nad pilotem samolotu i zmusza go do przyspieszenia. Tony, widząc, co się dzieje, zaczyna uciekać i każe Hulkowi zrobić to samo. Ten jednak nie zważa na to i zaczyna bić Wisdoma. Stark chowa się za budynkiem, a samolot uderza w Hulka. Kiedy ogień gaśnie, Tony podchodzi do miejsca katastrofy, ale nie znajduje tam nikogo żywego. Zauważa w oddali przemieszczającego się długimi skokami Hulka i mówi, że jest mu przykro, że tak to musiało się skończyć.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Human #4 Ultimate Human #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.