Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Conquest » Annihilation: Conquest #6

Annihilation: Conquest #6

Postacie
Zapowiedź

Ci, którzy przeżyli dotychczasowe przygody, stają do walki z Ultronem. Stawką jest imperium Kree, a może i Ziemia. Kto zginie? Kto zostanie legendą?

Cytat

Quill: "Mantis, you are a total nut job. Do you realize that?"

Mantis: "Thank you. It is my place in the universe to be so, Peter."

Streszczenie

Kiedy imperium Kree zostało odcięte od reszty Wszechświata, nie pozostało to długo niezauważone. Zaniepokojeni przedstawiciele innych ras początkowo badali przyczynę tego zjawiska, a gdy odkryli energetyczną barierę, otaczającą cały sektor kosmosu, zawiązali przymierze, by ją spenetrować i poznać prawdę. Teraz, armada wielu statków czeka u granic imperium, a jeden z nich oddaje serię strzałów w kierunku zapory. Na statek flagowy Sparty, który stał się sztabem sojuszu, dociera wiadomość, że czasoprzestrzenny taran Badoon również okazał się nieskuteczny. Dowódca okrętu sam nie wie, czy bardziej niepokoi go fakt, że Badoon mają taką broń, to, że są dość zaniepokojeni, by ją ujawnić, czy to, że na nic się nie zdała. Obecny na pokładzie generał Kree, Chell-Tak, przeklina dzień, gdy został wysłany na misję poza granice imperium, a gdy przedstawiciel Spaceknights wspomina, że ich delegacja również została uwięziona, zaczynają się kłócić. Przerywa im nawigator, informując o otwierającym się w pobliżu portalu podprzestrzennym. Komandor rozkazuje przygotować się do obrony i nawiązać kontakt ze statkiem, ale ku jego zaskoczeniu okazuje się, że to nie statek, a zaledwie pięć osób. Przewodzący im Nova ogłasza wszem i wobec, że imperium Kree zostało zajęte przez Phalanx, a następne wzywa armadę do odstąpienia informując, że eskortuje istoty, które są kluczem do jego wyzwolenia. Na statkach zapanowuje poruszenie i sypią się pytania, jednak Richard odmawia dalszych komentarzy. Worldmind oblicza, że bariera wokół imperium została osłabiona, zaś Warlock zgaduje, że główna iglica może być uszkodzona, dzięki czemu on i Tyro z łatwością zneutralizują lokalnie barierę odpowiednią częstotliwością. Nova prosi wszystkich, by trzymali kciuki, a w następnej chwili znikają po drugiej stronie energetycznej zapory.

Drużyna Quilla spada z płonącej iglicy na spotkanie z niechybną śmiercią. Wśród ogólnej paniki tylko Mantis zachowuje spokój i raz jeszcze telepatycznie kontaktuje się z Grootem, prosząc o ostatnią przysługę przed śmiercią. Nagle, przez ścianę przebija się splot gałęzi, który chwyta spadających, a po chwili opada wolno na ziemię. Rocket Raccoon dziękuje przyjacielowi, ale Mantis oświadcza, że Groot już go nie usłyszy. Szop z trudem powstrzymuje się od płaczu i pociesza tym, że ma jedną gałązkę, więc może uda się odtworzyć Groota, a Bug obiecuje mu pomóc. Peter stwierdza, że zrobili coś wielkiego, ale zapłacili ogromną cenę. Mantis oświadcza, że przewidziała to, ale nie mówiła nic, bo wiedziała, że nie zgodziłby się poświęcić życia trzech osób dla powodzenia misji. On stwierdza, że jest niesamowita, ale zauważa, że stracili tylko Gabriela i Groota, na co ona spokojnie odpowiada, że nadeszła chwila, gdy pojawi się Ultron i ją zabije. I rzeczywiście, Ultron/Warlock materializuje się za jej plecami i powala potężnym ciosem. Raccoon i Bug atakują go, ale korzystając z mocy Warlocka, zmienia tor ich strzałów i obraca przeciwko nim, oświadczając przy tym, że muszą ponieść karę za okaleczenie kolektywu. Teraz staje przez Quillem, gotów naprawić swój błąd i zabić go tym razem, ale zanim zada cios, z pełną prędkością spada na niego Nova. Wbijają się w pobliskie zbocze góry, a tymczasem Worldmind dokonuje analizy i oświadcza, że ich przeciwnikiem jest Ultron w ciele Adama Warlocka. Richardowi to wystarcza i nie ma ochoty zagłębiać się w szczegóły, ale w międzyczasie, Ultron uwalnia się i odrzuca go potężną kontrą. Nova spada tuż obok Quilla, który pyta, co go zatrzymało tak długo, wyjaśnia więc, że sprowadził przyjaciół i jak na zawołanie, na głowę atakującego Ultrona spada Warlock ogłaszając, że zamierza ukarać kolektyw w imieniu macierzystej rasy. Zaraz dołącza do niego Tyro i razem okładają Ultrona, podczas gdy Gamora i Drax dołączają do walki z żołnierzami Phalanx. Peter przyznaje, że Richard mu zaimponował, a ten zauważa, że przecież bardzo chcą wygrać, więc się postarał.

Z daleka, upadek iglicy i rozkręcającą się bitwę obserwuje High Evolutionary. Cieszy go taki obrót spraw, bo ma okazję wymknąć się po cichu do jednej ze swoich kryjówek i zabrać ze sobą wyniki eksperymentów, by dalej pracować w spokoju. Do leżącej na ziemi Quasar mówi, że życzy jej powodzenia, jednak to nie jego wojna i nie zamierza pomóc. Phyla odzyskuje przytomność, słysząc w swojej głowie głos Heather, która prosi ją, by wstała i wróciła do walki. Nie zwraca uwagi na to, co Moondragon mówi o zniszczeniu iglicy i osłabieniu bariery, dzięki czemu Quantum Bands odzyskały moc, pyta tylko, jak może ją odzyskać. Heather mówi, że jest tylko projekcją jej pragnień i wciąż pozostaje martwa, dodaje jednak, że inni walczą i potrzebują jej pomocy, zaś Adam wiedział, jak działają bransolety i dlatego przeniósł do nich swoją duszę, gdy Ultron zajął jego ciało. Powoli, iluzja się rozwiewa, a ocierając łzy, Quasar zauważa, że klejnoty w jej bransoletach świecą mocnym blaskiem.

Na granicy systemu planetarnego Hala pojawia się armia robotów Sentry oraz statek dowodzenia. Ronan uzgadnia z Wraithem i Praxagorą szczegóły zabezpieczenia robotów przed wpływem Phalanx. Super-Skrull upewnia się, że Ronan wie, co robi, a ten oświadcza, że nadal woli zniszczyć swój świat, niż pozwolić mu cierpieć w niewoli.

Korzystając z faktu, że inni przejęli ciężar walki, Peter sprawdza, jak się mają jego ludzie. Rocket i Bug są w dobrym stanie, chociaż lekko ogłuszeni, natomiast Mantis ledwo oddycha, ale przynajmniej żyje. Quill ma ochotę zabrać jedną z broni szopa i rzuca się w wir walki, ale decyduje się na taktyczny odwrót.

W czasie walki, Warlock i Ultron wymieniają się poglądami na temat znaczenia i sensu istnienia Phalanx. Pierwszy twierdzi, że są wstydem dla Technarch, drugi natomiast, że wyzwolili się i nie chcą mieć dłużej z nimi nic wspólnego. Swoje argumenty podkreśla potężnym ciosem, z którego Warlock wyciąga wniosek, że samą siłą go nie pokona. Ultron atakuje go pytając, co jeszcze ukrywa, a wtedy Warlock atakuje go swoim zmutowanym, nieagresywnym szczepem transmodowego wirusa. Adam Warlock pada na ziemię, a gdy walczący obok Nova skłonny jest ogłosić zwycięstwo, Warlock powstrzymuje go mówiąc, że Ultron tylko opuścił to ciało, uciekając przed atakiem. W tym momencie nadlatuje Quasar, która potwierdza, że Ultron zyskał zdolność przenoszenia swojej świadomości do innych ciał. Kiedy Worldmind zajmuje się poszukiwaniem zbiega, Phyla klęka nad Adamem i mówi, że musi oddać coś, co należy do niego. Światło z bransolet ogarnia oboje i nagle Adam zrywa się jakby nigdy nic, dziękując jej. Oświadcza, że Ultron wyświadczył mu przysługę, bo czas, który spędził poza fizycznym ciałem, pozwolił mu na medytację i zrozumienie, po co odrodził się z nowymi zdolnościami. Teraz słyszy głos poległych Kree, wołających o pomstę i zamierza wykorzystać energię ich dusz, by spełnić te prośby.

Gdy statek Ronana dociera na orbitę Hala, Ra-Venn odkrywa znaczny wzrost aktywności na planecie, który po dokładnym zbadaniu okazuje się być wielką bitwą w stolicy. Gdy przekaz trafia na ekrany, Kl'Rt jest pod wrażeniem, zaś Ra-Venn zaczyna przekonywać Ronana, że to wszystko zmienia i powinien odwołać atak Sentrych. Po długiej chwili milczenia, stwierdza on jednak, że jest już za późno i rozkazuje rozpocząć atak. Armada zbacza jednak z wyznaczonego kursu i kieruje się wprost do stolicy, a gdy Ronan pyta Praxagorę, co to ma znaczyć, ta odpowiada zmienionym głosem, że jest teraz Ultronem i z zaskoczenia atakuje Wraitha. Super-Skrull atakuje ją i przytrzymuje, by wypytać o plany Ultrona, ale równie nagle, Praxagora odzyskuje kontrolę nad sobą i zaczyna panikować, bo Ultron coś jej zrobił. Ra-Venn zauważa, że ogłuszenie Wraitha i opanowanie Praxagory dało Ultronowi kontrolę nad armią Sentrych, ale zanim ktokolwiek się nad tym zastanowi, Praxagora krzyczy, że Ultron przeciążył jej rdzeń i za chwilę wszyscy zginą. Statek eksploduje po kilku sekundach, ale szczęśliwie, Kl'Rt zdążył osłonić wszystkich polem siłowym. Teraz zmierzają na powierzchnię planety, by pomścić śmierć jednej ze swoich i naprawić błąd.

Widząc armadę Sentrych spadającą na planetę, Quill stwierdza, że już raz śnił mu się ten koszmar. Widząc, że grupują się w jednym miejscu, spodziewa się, że stworzą kolejną iglicę, jednak rzeczywistość przerasta jego najgorsze obawy, gdy armia robotów zbija się w gigantycznego Ultrona. Wznosząc się nad polem bitwy oświadcza on, że wszyscy sprzeciwiający się jego woli zostaną zniszczeni. Obaj Warlockowie zgodnie stwierdzają, że nie wygląda to dobrze, ale Adam ma pewien plan. Wzywając do siebie Quasar, staje do walki z Ultronem i odwraca jego uwagę. Równocześnie wyjaśnia Phyli, że kluczem do pokonania go są jej Quantum Bands, które mogą skupić otaczającą ich energię udręczonych dusz. Akurat na miejsce dociera kompania Ronana i włącza się do walki, a tymczasem, Adam absorbuje energię dusz z okolicy i przekazuje ją Quasar, która formuje z niej nowy miecz. Phyla obawia się jednak, że jeśli zniszczy to ciało, Ultron przeniesie się do następnego. Z pomocą przychodzi jednak Wraith, który otacza Ultrona chmurą exolonów, atakujących jego świadomość. W tym momencie, Quasar zadaje decydujący cios, a zaskoczony i zszokowany Ultron obala się na ziemię i eksploduje. Phyla również jest zaskoczona tym, że jeden cios go zniszczył, ale Warlock dołącza do niej i wyjaśnia, że dokonała tego esencja życiowa tych, których zabił. Twierdzi też, że powinna być z siebie dumna, bo spędziwszy tyle czasu na poszukiwaniu wybawcy Kree, ostatecznie odnalazła go w sobie. Poniżej, armia Phalanx zatrzymuje się natychmiast, pozbawiona przywódcy kolektywu. Bohaterowie nieśmiało stwierdzają, że chyba w końcu zwyciężyli, ale Nova zauważa, że przyjdzie czas na świętowanie, gdy skończą pomagać ofiarom tej wojny.

Epilog. Kilka tygodni później, Phyla postanawia uporządkować swoje myśli w liście do Heather. Opisuje, jak wielkie wrażenie zrobił na niej Adam Warlock i jak dobrym przyjacielem się okazał. Pisze też o trudach, jakie niesie ze sobą usuwanie skutków wojny. Wielu z nich, z Warlockiem, Tyro i Wraithem na czele, nadal pomaga ofiarom infekcji Phalanx. Ronan nadal ciężko przeżywa to, co zamierzał zrobić, albo może to, czego nie zrobił. Peter Quill wziął na siebie odpowiedzialność za sprowadzenie Phalanx do imperium, ale chyba wszyscy uznali, że już to odpokutował. Niektórzy powoli zaczynają świętować zwycięstwo, ale inni wciąż upłakują utraconych przyjaciół lub opiekują się rannymi. Pisanie przerywa jej Adam, który mówi, że Peter zaprasza ich na spotkanie, bo chciałby omówić pewien pomysł. Sam również chciałby o czymś powiedzieć wszystkim, bo gdy był poza ciałem odkrył, że zbliża się zagrożenie większe niż Phalanx i Annihilus. Uważa, że Quasar powinna być tam i usłyszeć to, ona zaś zgadza się i obiecuje dołączyć do niego, jak tylko skończy list. W ostatnich jego słowach stwierdza, że ma teraz wielu przyjaciół i czuje się doceniona jako bohaterka, ale nic nie zastąpi je utraconej jedynej prawdziwej miłości. List składa na grobie Heather.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Conquest #6 Annihilation: Conquest #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.