Avalon » Serie komiksowe » Kick-Ass » Kick-Ass #3

Kick-Ass #3

Postacie
Zapowiedź

Byliście oszołomieni dwoma pierwszymi numerami tej mini-serii. To poczekajcie aż przeczytacie numer trzeci. Tempo narzucone przez Millara i Romitę zapiera dech. Czytałem ten numet [nie ja, tylko ten koleś od zapowiedzi Marvela - Foxdie] tydzień temu i jeszcze mam koszmary. Nigdy nie widziałem takiej dawki chorej przemocy sprzedawanej czytelnikowi w ramach rozrywki. Gdyby seria nie sprzedawała się tak dobrze, musielibyśmy zakazać wydawania tego "potwora". Możecie dalej towarzyszyć Dave'owi w jego podróży od zera do bohatera, gdy staje się gwiazdą youtube'a. Z pewnością skopał tyłek tym odszczepieńcom, prawda? Bądźcie z nami w tym numerze, gdzie Dave jest inspiracją dla innych, którzy ubierają trykot, aby krzywdzić ludzi.

Cytat

Kick-Ass: "Which one of you guys is Eddie?"

Rudowłosa: "I'm Eddie. Can't you see from my nice big tits?"

Streszczenie

W jednym z korporacyjnych boksów zbiera się grupa pracowników, która na youtube ogląda wyczyny Dave'a okładającego mafioza. Wszyscy są zachwyceni.

Dave stoi przed lustrem w swoim kostiumie zafascynowany tym, jak niewiele było potrzeba, aby zyskał sławę i reputację prawdziwego superbohatera. Wystawienie w sieci filmiku, jak walczy z Puertorykańczykami sprawiło, że mówił o nim cały świat i w końcu zyskał pseudonim: Kick-Ass.

Niejaki Genovese w swoim apartamencie z irytacją ogląda w telewizji masakrę w udziałem Kick-Assa.

Dave nawet idąc szkolnym korytarzem czuł się znacznie pewniej, chociaż nadal dawał się popychać, nie traktował jednak tego poważnie, gdyż dzięki temu ludzie widzieli w nim ofiarę, a on i tak dzięki swoim wyczynom poza szkołą czuł się wyjątkowo. Jego wyjątkowość pozwoliła mu się nawet zbliżyć do Katie Deauxmy. Zaczął z nią rozmawiać podczas jednej z lekcji, na której nauczycielka uciszała ich mówiąc Katie, aby przestała rozmawiać ze swoim chłopakiem. Dave był zdziwiony, iż te słowa nie spotkały się ze sprzeciwem ze strony dziewczyny. Po szkole chłopak dowiaduje się od swojego najlepszego przyjaciela, Toddy Haynesa, że po szkole chodzi plotka, zgodnie z którą Dave został dwa razy pobity i znaleziony nago, gdyż jest gejem i sprzedaje się na ulicy, a pobity został przez swoich klientów. Dave jest zszokowany. Okazuje się jednak, że dziewczynom w szkole, zwłaszcza Kate, to nie przeszkadza, a on ma teraz okazję zostać jej najlepszym przyjacielem-gejem.

Jak się okazało, Dave nie zaprzeczył plotkom, a wręcz przeciwnie, i tak został jej najlepszym aseksualnym wobec niej przyjacielem i to tylko po to, aby być blisko niej i móc z nią rozmawiać.

Dave rozmawia z ojcem, który martwi się o jego bezpieczeństwo. Chłopak zapewnia, że jego ostatnie siniaki to wynik kolejnej napaści na ulicy, a nie stręczycielstwa w szkole. Ojciec w obawie o syna daje mu policyjny gaz pieprzowy.

Przy okazji kolejnego patrolu Dave wchodzi na jeden z dachów z zamiarem poskakania z jednego na drugi tak, jak robią to bohaterowie podczas patrolu. Stojąc nad krawędzią zdaje sobie jednak sprawę, że jest to dużo trudniejsze niż w komiksach i postanawia iść ulicą. Ludzie, którzy go mijają wielbią go, a z mijającego go samochodu wystaje dziewczyna pokazująca mu nagie piersi [taki amerykański zwyczaj – Foxdie].

Pod nickiem "Kick-Ass" Dave założył własną stronę na MySpace z myślą o ludziach, którzy potrzebowaliby jego pomocy. Zamiast szukać guza na patrolach dostaje wiadomości na skrzynkę. Właśnie udaje się pod adres, który dostał od byłej niejakiego Eddiego Lomasa, kobieta prosiła go, aby zamienił z nim kilka słów. Chociaż Dave miał w skrzynce dwadzieścia osiem innych próśb zdecydował się na tę, gdyż dziewczyna wydała mu się miła i po cichu liczy, że może umówi się z nim.

Przed drzwiami do meliny Lomasa Kick-Ass trafia na jednego z jego ludzi. Ten wpuszcza go środka, gdzie oprócz Eddiego znajduje się trzech innych facetów i cycata ruda. Dave nie zważa na żarty dotyczące Halloween kierowane pod jego adresem i stanowczo na ile to możliwe mówi Lomasowi, aby przestał dzwonić do swojej byłej i odgrażać się jej. Eddie podchodzi do Kick-Assa i mówi, że będzie do niej dzwonić, rozmawiać z nią i dymać, kiedy tylko będzie chciał. Chłopak twardo odpowiada, żeby daj jej spokój, bo inaczej połamie mu nogi. Wszyscy obecni zdają się być rozbawieni tą pogróżką. Wtedy Dave wyciąga z rękawa gaz, który dostał od ojca i psika nim w oczy przeciwników. Niestety Kick-Ass zostaje zaatakowany od tyłu przez rudowłosą, która rozbija mu na głowie butelkę szampana, a jeden z mężczyzn rzuca nim o ścianę. Lomas podchodzi do niego z rozbitą butelką, gotów go zabić, gdy nagle jego klatkę piersiową przebija katana, którą trzyma mała dziewczynka w przebraniu bohatera. Mała wyciąga miecz z ciała Eddiego i wyciera o jego ubranie, po czym rozcina brzuch i głowę jednego z pozostałych mężczyzn, gotowa zmasakrować pozostałych.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Kick-Ass #3 Kick-Ass #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.