Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #15

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #15

Postacie
Cytat

Chuck Self:"I want the story."

Streszczenie

Na zewnątrz Lucky's Bar. Mężczyzna na miejscu kierowcy w samochodzie zaparkowanym przed lokalem tłumaczy Punisherowi na czym będzie polegał ich układ. Frank zabierze go dzisiaj na jedną ze swoich nocnych eskapad, a on w międzyczasie będzie nagrywał z nim wywiad. Jego zabezpieczeniem będą zakodowane smsy, które ma wysyłać co godzinę do swoich ludzi, jeśli ich nie dostaną zabiją Soapa. Policjanta siedzącego pomiędzy dwoma zbirami na tylnym siedzeniu ogarnia widoczne przerażenie. Castle zadaje proste pytanie: dlaczego? Na to mężczyzna uśmiecha się i przedstawia jako Chuck Self - najbardziej bezlitosny dziennikarz jaki pracuje w Daily Bugle. Oznajmia, że chce napisać historie Punishera, po czym przykuwa się do niego kajdankami. Karze swoim ludziom wejść z Soapem do baru. Mają tam czekać, dopóki samochód nie podjedzie z powrotem. Chuck następnie wspomina o kolejnym zabezpieczeniu. W swoim biurze ma dysk zawierający dowody współpracy Soapa z Punisherem. Nawet jeśli policjant zostanie uratowany to i tak sprawi, że zostanie skompromitowany. Self dziwi się, iż Frank korzysta z usług kogoś takiego jak Soap. To właśnie śledząc go udało mu się wpaść na ten genialny plan. Bez tego nie udałoby mu się nawet porozmawiać z Castle'em. Teraz dziennikarz pyta gdzie mają jechać, po czym rusza z piskiem opon.

Gdy Chuck zastawia się na głos nad tytułem swojego artykułu, Frank rozważa jak postąpić w tej sytuacji. Planował dokończyć sprawę z Włochami. Po zabiciu Tommy'ego Casino [The Punisher vol. 4 #14 - Don David] w szeregach mafii zapanował jeszcze większy chaos. Niejaki Gruby Musso organizuje dzisiaj kolejne pokojowe spotkanie w Westchester. Tak naprawdę chce jednak wykończyć konkurencję. Castle chciał zaczekać, aż Włosi pozabijają się między sobą, po czym dopiero dobić tych co przeżyją. W obecnej sytuacji będzie musiał mimo wszystko zaimprowizować. Wyjmuje uzi i karze dziennikarzowi zatrzymać się koło pobliskiego warsztatu samochodowego. Błyskawicznie zabija kilku stojących przed nim rosyjskich handlarzy kokainą. Pozostali zaczynają strzelać, jeden z pocisków trafia Chucka w dłoń. Mimo wszystko gdy odjeżdżają, ten cały czas jest zdeterminowany, by zdobyć swoją historię. Punisher karze mu wysłać smsa do swoich ludzi, bo mija pierwsza godzina ich "przejażdżki".

Self włącza dyktafon i zaczyna wywiad. Owijając ranną dłoń pyta dlaczego Frank tak troszczy się o Soapa. Ten odpowiada, że policjant po prostu nie zrobił nic złego. Chucka ciekawi co daje prawo Punisherowi decydować kto zginie. Jednocześnie wspomina jego zmarłą rodzinę. Castle przystawia mu uzi do głowy mówiąc, iż tym razem nie udzieli komentarza. Następnie karze zatrzymać się przy zaparkowanym w pobliżu kabriolecie. Siedzi w nim handlarz kokainą Deek Baker i jego ludzie. Frank wkłada do ust dziennikarza zawleczkę od granatu i każe mu ją wyciągnąć, po czym wrzuca granat do kabrioletu. Auto wybucha, a Self rusza z piskiem opon. Z budynków wybiegają gangsterzy i zaczynają strzelać. Kilku wsiada do jeepa i kontynuuje pościg nie przestając siać ołowiem. Zabłąkana kula trafia dziennikarza w tyłek. Zaciska zęby z bólu, lecz mimo wszystko nadal chce napisać swoją historię. Punisher karze mu lekko zboczyć w lewo. Gdy ten protestuje i odwraca się w jego stronę, nieświadomie potrąca mężczyznę. Castle tłumaczy, że to niedawno wypuszczony z więzienia pedofil, Bobby Bogart. Self jest zaszokowany faktem, iż kogoś zabił. Frank ignoruje go i przypomina mu o kolejnym smsie. Radzi mu też by skierował się na autostradę, tam ścigający ich ludzie Bakera nie będą próbować żadnych sztuczek i będą ich tylko śledzić. Z autostrady ma zjechać na Westchester.

Westchester. Frank kieruje Chucka do tylnego wjazdu posiadłości Grubego Musso. Ludzie Bakera cały czas ich śledzą. Koło rezydencji Włosi walczą już między sobą. Punisher zmusza dziennikarza, by zjechał z ostrej skarpy. Auto z impetem ląduje koło płonącego domu, Self gwałtownie uderza w poduszkę powietrzną przy okazji odgryzając sobie kawałek języka. Zanim zdziwieni Włosi są w stanie zareagować, samochód błyskawicznie wjeżdża do pobliskiej stodoły. Ludzie Bakera próbują wykonać ten sam manewr co Castle. Na ich nieszczęście jeep ulega uszkodzeniu, a Włosi bezlitośnie zaczynają do nich strzelać. W międzyczasie Frank ciągnie Chucka za sobą na piętro stodoły. Ten pomimo kolejnej kontuzji nadal jest zdeterminowany by napisać swoja historię. Punisher ostrzeliwując się z strategicznego punktu wykańcza Grubego Musso i jego ludzi. Jeden z nich ma jednak czas by przed śmiercią strzelić w stodołę z wyrzutni rakiet. Castle i dziennikarz skaczą z piętra. Self wpada prosto do wyłączonej maszyny do cięcia drewna. Fragment belki z sypiącego się budynku ogłusza Franka, a kolejny trafia w włącznik maszyny, w której jest uwięziony Chuck. Dziennikarz błaga o pomoc, nie chce już pisać swojej historii. Wysyła nawet kolejnego smsa do swoich ludzi. Mimo wszystko Castle staje na nogi zbyt późno by mu pomóc. Teraz ma jakąś godzinę by dotrzeć do Soapa.

Samochód Selfa podjeżdża pod Lucky's Bar. Zbiry wyprowadzają Soapa i podchodzą do auta. Obrywają po kulce w łeb od Franka. Policjant podaje mu kluczyk do kajdanek i zauważa, że Punisher jest przykuty tylko do odciętej ręki dziennikarza. Na ten widok zaczyna wymiotować. Frank oznajmia, iż muszą włamać się do Daily Bugle by zdobyć dysk z danymi kompromitującymi Soapa. Ten dochodząc do siebie dziwi się że, że Castle po niego wrócił. Chucka też to dziwiło. Punisher wyjaśnił mu, że zabija tylko złych ludzi. Na swoje nieszczęście dziennikarz nie spodziewał się jak mało potrzeba, aby załapać się na listę tych złych. Frank i jego fajtłapowaty informator ruszają do redakcji Bugle'a, zostawiając za sobą podziurawione auto, na masce którego leżą zmasakrowane zwłoki Chucka.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.