Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates Annual » The Ultimates Annual #1

The Ultimates Annual #1

The Ultimates Annual #1

"The Reserves"

Postacie
Cytat

Nick Fury: "You really think it's a good idea to marry a chick with a nickname like "The Black Widow"?"
Tony Stark: "So she's been married a few times and her husbands all met with unfortunate accidents. These things happen, Nick. One of my uncles took his own head off with a chainsaw."

Streszczenie

Samolot nad Atlantykiem. Na pokładzie przebywa grupa terrorystów, trzymając pasażerów jako zakładników. Nagle w głośnikach rozlega się głos Kapitana Ameryki, który nakazuje pasażerom jak najszybciej zapiąć pasy, ponieważ za chwilę samolot zacznie się trząść. Zaskoczeni terroryści nie wiedzą, co się dzieje. Na zewnątrz Iron Man i Black Widow chwytają samolot za skrzydła i obracają go o 180 stopni. Skanery Tony’ego potwierdzają, że terroryści zostali rozbrojeni, więc czas oddzielić ich od pasażerów. Natasha otwiera drzwi samolotu, co powoduje, że porywacze zostają wyssani na zewnątrz. Trzej Rocketmani chwytają spadających mężczyzn.

 

Pierwsza faza budowy armii super-ludzi przez Nicka Fury’ego obejmowała dziewięciu bohaterów, aby ludzie się oswoili z tą myślą. W drugim etapie ta liczba zostanie zwiększona do dwudziestu sześciu. Pięciu Giant Manów brało już udział w misji w Iranie razem z Ultimates, a doktor Eamonn Brankin przygotować jeszcze kilku. Trzech Rocketmanów używa starych modeli zbroi Iron Mana, których projekty Tony Stark oddał S.H.I.E.L.D. do dyspozycji. Fury osobiście wybrał kwartet marines do jednostki zwanej Czterema Porami Roku. Najciekawszym z rezerwistów jest Lieberman, którego zdolności, podobnie jak Giant Manów, nie są związane ze strojem, lecz pochodzą od serum super-żołnierza.

 

Na przyjęciu Nick Fury rozmawia z rosyjskim generałem o imieniu Viktor, który mówi, że wyprawy Ultimates do spokojnych państw powodują niepokój wśród jego przełożonych. Szef S.H.I.E.L.D. odpowiada, że w spokojnych krajach nie ukrywa się broni nuklearnej. Rosjanin stwierdza, że w takich sytuacjach należy stosować się do procedur ONZ, a nie wysyłać armię super-ludzi. Mówi, że z powodu wrześniowych zamachów Rosja przymknęła oko na Ultimates, ale nie może ignorować drugiej fali nadludzi. Fury odpowiada, że oni przynajmniej otwarcie przyznają się do swoich działań, a nie ukrywają super-żołnierzy w Azji. Ponieważ Nick nie może obiecać Viktorowi, że rezerwy Ultimates nie będą działać poza Stanami Zjednoczonymi, to on nie odpowiada za to, co się stanie dalej.

 

Panna Malone dzwoni do Mistera Nixa, emerytowanego zabójcy do wynajęcia. Ma dla niego atrakcyjne zadanie, które może zachęcić go do powrotu do pracy – usunięcie generała Nicka Fury’ego. Nix, zgodnie ze swoim zwyczajem, zamiast pieniędzy, prosi o powód, dla którego miałby to zrobić. Malone mówi, że zleceniodawca powiedział, iż Fury ma wielu przeciwników w S.H.I.EL.D. i jego ewentualny zastępca zmieniłby politykę i zmniejszył napięcia międzynarodowe. Nix przyjmuje zadanie.

 

Podczas przymierzania kostiumów przez Cztery Pory Roku Fury otrzymuje wiadomość, że Rosjanie lub Chińczycy wynajęli Mistera Nixa, aby go zabił. Lieberman wyjaśnia tym, którzy o nim nie słyszeli, że morderca nigdy nie został schwytany, nigdy nie zawalił roboty, a cztery lata temu zniknął. Po chwili z Himalajów Rocketmani realizujący operację Zielony Człowiek meldują, że tym razem ocaleni zostali kanadyjscy alpiniści. Wszyscy napastnicy zginęli, a niedoszłe ofiary twierdzą, że uratował ich niepozorny człowiek z amerykańskim akcentem, który po rozpoczęciu walki zmienił kształt. Jeden z alpinistów zrobił zdjęcie swojego wybawcy, które właśnie zostaje przesłane do Fury’ego. Na ekranie monitora Nick widzi twarz Hulka.

 

Kwatera Defenders. Nighthawk przestawia towarzyszom nowego członka grupy, mężczyznę na wózku inwalidzkim o pseudonimie Whiz-Kid. Rozpoczyna się dyskusja o tym, jak nowy sprawi, że Defenders będą bardziej popularni przez przyjęcie niepełnosprawnego w swoje szeregi oraz o kolejnych wywiadach. Son of Satan pyta się, czy Hank Pym pojawi się na spotkaniu, ale Nighthawk mówi, że ostatnio jest on zajęty nową pracą. Kolejną niespodzianką jest nowy samochód drużyny, z którym czeka na zewnątrz Black Knight. Son of Satan po cichu narzeka, że ze wszystkich agentów S.H.I.E.L.D. to on musiał otrzymać to zadanie.

 

Ultimates walczą z człowiekiem, który pod wpływem radiacji zmienił się w dużego stwora i planuje zjeść jeden z reaktorów jądrowych. W helikopterze siedzą Cztery Pory Roku i narzekają na to, że zamiast nich walczy, mało przydatna ich zdaniem, Wasp. Fury przypomina im, że Janet znacznie przyczyniła się do pokonania Hulka podczas incydentu na Manhattanie. Lieberman mówi pozostałym, że na pewno doczekają się swojej szansy.

 

San Francisco. Mister Nix spotyka się ze swoim dostawcą broni, Saulem. Ten cieszy się, że jego przyjaciel wrócił do pracy i jest równocześnie zaskoczony, że Nick Fury jest jego celem. Saul daje Nixowi karabin, którego kule potrafią w drodze do celu przenikać przez każdy materiał bez żadnego śladu. Mówi, że to prototyp S.H.I.E.L.D. i oprócz tego istnieje jeszcze tylko jeden model. Poza tym daje kopertę z listą miejsc, w których Nick Fury będzie nocował przez kolejne osiemnaście dni.

 

Triskelion. Fury i Brankin mają zamiar pokazać kostium przygotowany dla Liebermana, który myślał już, że nie doczeka się tego. Doktor mówi mu, że jest jak na razie jedyną osobą poza Stevem Rogersem, którego ciało nie odrzuciło serum super-żołnierza, więc na pewno się go nie pozbędą. Kostium okazuje się być kopią tego, który nosi Kapitan Ameryka. Nick wyjaśnia zaskoczonemu Liebermanowi, że nie można liczyć na to, że Rogers zawsze będzie dla nich pracował. Może zginąć, zdezerterować, zostać poddany praniu mózgu. Dla mieszkańców Stanów jego utrata byłaby ciosem, więc trzeba mieć przygotowanego następcę. Fury pyta się, czy Lieberman chciałby nosić ten strój, gdyby sytuacja tego wymagała. Żołnierz zgadza się.

 

Korzystając z wolnego czasu, rezerwiści udają się na nocny wypad na Manhattan. Koło nich przejeżdżają wozy straży pożarnej. Żołnierze zastanawiają się, czy powinni pomóc, skoro nie mają swoich kostiumów, które dają im moc. Lieberman nie czeka, tylko biegnie w stronę pożaru i każe pozostałym podążać za nim.

 

Wieczór kawalerski Tony’ego Starka. Fury mówi gospodarzowi, że Steve Rogers wciąż czeka przed wejściem, nie chcąc się pokazać w klubie ze striptizem, ale jednocześnie chce się upewnić, że Janet wróci bezpiecznie do domu. Następnie pyta się Tony’ego, czy ślub z Natashą to jest dobry pomysł. Mówi, że bardzo ją lubi, ale nie może sobie wyobrazić ich jako małżeństwo. Stark stwierdza, że od dawna żyje w przyspieszonym tempie i tylko Natasha potrafi dotrzymać mu kroku. Jest też jedyną kobietą, z którą poszedł na drugą randkę. Fury dostaje telefon i mówi, że musi wyjść, ponieważ jest jakiś kłopot w Triskelionie.

 

Rezerwiści opowiadają generałowi, że podczas akcji ratunkowej strażacy byli bezradni, ale Lieberman uratował wszystkich z płonącego budynku. Nie zatrzymał się nawet na chwilę, dopóki nie był pewny, że wszystkich uratował. Dopiero po wszystkim padł na ziemię. Doktor Brankin mówi, że serum spowodowało zniszczenie układu nerwowego i wyłączenie mózgu Liebermana. Nick żałuje, że kolejna próba stworzenia zastępcy Rogersa się nie powiodła. Każe umieścić ciało wraz z poprzednimi ochotnikami.

 

Wieczór. Nick przygotowuje się do snu. Z pobliskiego budynku, korzystając z rentgenowskiego celownika, mierzy do niego Mister Nix. W tym momencie dzwoni do niego panna Malone i mówi, że dowiedziała się, kto go wynajął, i to jest bardzo ważna informacja. Nix patrzy w celownik i widzi, że Fury mierzy do niego z takiego samego karabinu. Nick pociąga za spust. Po chwili łączy się z Triskelionem. Każe wysłać kogoś, aby sprzątnęli ciało, i mówi, że sprawę Mistera Nixa można uznać za zamkniętą.

Autor: Ozz

Galeria numeru

The Ultimates Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.