Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #6

Powers #6

Postacie
Cytat

Stevens: "Those are my own personal private property."
Pilgrim (pokazując sklejone nasieniem zdjęcia): "Yes, I'd say they were. You're almost married to this one."

Streszczenie

Przed komisariatem policji Collette McDaniel zdaje relację z ostatnich wydarzeń. Mówi, że detektywi Walker i Pilgrim aresztowali nieznanego mężczyznę, który namalował na budynku identyczne graffiti jak to, które znajdowało się w miejscu, w którym znaleziono ciało Retro Girl. Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie on oskarżony o morderstwo.

W pokoju przesłuchań Jon Jackson Stevens przygląda się neutralizatorowi mocy. Mówi, że chociaż sam zrobił swój, to jednak nie jest on tak ładny, jak oryginalny. Deena ponownie pyta Stevensa, czy przyznaje się do zabicia Retro Girl. Mężczyzna odpowiada, że nie i że chce prawnika. Walker mówi, że go dostanie, ale jego mieszkanie jest właśnie przeszukiwane, więc nawet adwokat mu pewnie nic nie pomoże po znalezieniu dowodów. Jon pyta się Christiana, czy prawdą jest to, co czytał w Internecie: że był kiedyś Diamondem. Mówi, że gdyby on miał moce, to na pewno byłby jednym z bohaterów. Do pokoju wchodzi Cross i prosi detektywów na zewnątrz. Kutter daje im znaleziony dziennik Stevensa oraz zmontowane nagie zdjęcia Retro Girl sklejone spermą. Walker mówi Pilgrim, że Jon wcale nie patrzył na nią, jakby miał kompleksy wobec kobiet mających pewną władzę. Deena uważa, że powinni to wykorzystać.

Detektywi wracają do Stevensa, który jest zdenerwowany widokiem swojego dziennika. Christian czyta fragment mówiący o tym, że każde zdjęcie i wspomnienie Retro Girl odbiera kawałek jej duszy i że Jon chciałby, aby zwróciła na niego uwagę. Deena pyta się, czy kiedyś jakakolwiek kobieta to zrobiła i pokazuje poplamione zdjęcia. Walker pyta się, dlaczego to zrobił, ale Stevens odpowiada, że nic im nie powie. Znajdą się za to inni, którzy będą chcieli słuchać. Detektywi zmieniają strategię. Walker mówi Pilgrim, że Jon po prostu zneutralizował moc Retro Girl i poderżnął jej gardło. Deena mówi, że musiał ją jakoś znaleźć i zbliżyć się do niej. Uważa, że miał po prostu szczęście. Stevens zaczyna krzyczeć, że wszystko dokładnie zaplanował i to było nawet jego przeznaczenie. Twierdzi, że zrobił światu przysługę. Mówi, że gdyby Presley, Morrison, czy Joplin nie umarli i żyli do tej pory, byliby śmieszni, próbując odcinać kupony od kariery. Chciał przed tym samym uchronić Retro Girl i zabijając ją, unieśmiertelnił ją. Mówi, że nie obchodzi go, co o nim myślą. Podczas rozprawy wszyscy ludzie się o tym dowiedzą, zrozumieją go i podziękują mu. Z uśmiechem mówi, że teraz chce dostać swojego adwokata.

Później, garaż policyjny. Cross, Pilgrim, Walker i Kutter wyprowadzają Stevensa na zewnątrz i chcą go szybko umieścić w furgonetce, zanim dziennikarze połapią się, o co chodzi. Nagle dach zostaje zniszczony i do środka wlatuje Triphammer. Walker krzyczy, aby tego nie robił, ale bohater go nie słucha – strzela do mordercy i zmienia w kupkę spalonego mięsa. Policjanci otwierają ogień, więc Triphammer krzyczy, aby przestali, ponieważ nie chce, aby ktoś został trafiony rykoszetem. Walker woła, że tak nie można postępować, ale bohater odpowiada, że nie mógł zakończyć tego inaczej. W ten sposób Stevens nigdy nie zyska nie należącej mu się sławy i nikt nie będzie nawet wiedział, kim on jest. Christian mówi, że nie miał prawa tego robić. Triphammer odpowiada, że rozumie, że detektyw nie będzie chciał tego tak zostawić, ale nie znajdzie go, ponieważ on opuści ten kraj i nigdy już nie wróci. Następnie odlatuje i pozostawia policjantów z resztkami mordercy.

W telewizji kapitan Cross mówi, że oddział wysłany do kryjówki Triphammera zastał ją opuszczoną, a jego dalsze poszukiwanie leży poza ich jurysdykcją. Nagrane zeznanie Stevensa i rzeczy znalezione w jego mieszkaniu stanowią wystarczające dowody, aby zamknąć śledztwo. Kapitan dziękuje detektywom Walkerowi i Pilgrim za profesjonalne przeprowadzenie dochodzenia.

Mieszkanie Walkera. Christian mówi Caliście, że od jutra zaczną jej szukać nowego domu i szkoły. Dziewczynka cieszy się, że sprawa „Kaotic Chic” została rozwiązana. Walker pyta się jej, skąd wiedziała o tym napisie i dlaczego uciekła z dziennej opieki akurat wtedy, kiedy Stevens malował graffiti na posterunku. Calista mówi, że miała sen o dziewczynie, która kiedyś postanowiła sobie, że będzie najlepszą dziewczyną na świecie, na zawsze. Raz na jakiś czas, ktoś ją powstrzymuje przed osiągnięciem celu, ale wtedy ona zawsze znajduje sposób, aby kontynuować swoje dzieło. Powiedziała, że kiedy Walker domyśli się znaczenia graffiti, to jej pomoże. Calista spytała się jej, dlaczego prosi o pomoc właśnie ją. Dziewczyna odpowiedziała, że to zawsze działało w ten sposób i zawsze będzie tak działać. Kazała również powtórzyć Christianowi coś, co kiedyś mu powiedziała, ale czego on nie pamięta, ponieważ sprawiła, aby to zapomniał: wszystko dzieje się z pewnej przyczyny. Dlatego Walker spotkał Calistę i dlatego robi to, co robi. Dziewczyna ze snu powiedziała również, że Christian na pewno będzie się martwił o Calistę, ale jeżeli ta go poprosi, to on przestanie. Dziewczynka mówi więc detektywowi, aby się o nią nie martwił.

W Parku Chaykina setki ludzi oddają hołd Retro Girl.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.