Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #5

Powers #5

Postacie
Cytat

Kutter (o Walkerze): "He's an asshole."
Pilgrim: "No, you're thinking of you."

Streszczenie

Kostnica. Walker rozmawia z doktorem Tuckerem, który mówi mu, że po dwóch dniach badania ciała Retro Girl nic nie znalazł. Detektyw nie jest zadowolony, ale patolog przypomina mu, że sprawy związane z nadludźmi nigdy nie są łatwe, ponieważ nie ma na czym się oprzeć. Christian rozumie i mówi, że on też nie ma prawie nic, jedynie napis ze ściany, ale nie wie, w jaki sposób jest on związany ze sprawą, ponieważ testy wykazały, że został namalowany na ścianie w tym samym czasie, w którym nastąpiło zabójstwo. Badania farby nic nie dały, ponieważ nie ma w niej nic nadzwyczajnego. Walker mówi, że nie pozostało mu nic innego, tylko udać się z pomocą do mediów. Deena, która właśnie weszła do pokoju, zgadza się. Christian bez słowa mija ją w drzwiach. Tucker mówi, ze nie wie, co się stało między nimi, że Walker jest tak wkurzony, ale jest całkiem pewny, że to wina Pilgrim.

W telewizji leci program, w którym ludzie wysuwają teorie na temat pochodzenia Retro Girl. Według jednej z nich, w każdym pokoleniu była kobieta o niezwykłym heroizmie. Były one znane pod różnymi imionami i podejrzewa się, że należały do nich m.in. Kleopatra i Joanna d’Arc. Program zostaje przerwany, aby nadać rozmowę Collette McDaniel z detektywem Walkerem, który prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa Retro Girl. Reporterka pyta się, co Christian może powiedzieć na temat śledztwa, ale on stwierdza, że większość informacji jest utajnionych do jego zakończenia. Może jedynie pokazać graffiti namalowane na budynku, koło którego znaleziono ciało i prosi, aby ktokolwiek, kto ma pojęcie, co oznaczają słowa „Kaotic Chic”, skontaktował się z policją. Collette chce jeszcze się dowiedzieć o związku ze sprawą Zory i Johnny’ego Royalle’a, ale Walker przypomina, że mieli o tym nie rozmawiać na antenie i kończy wywiad.

Christian dzwoni do znajomego pracującego w jednej z gazet i mówi mu, że prześle mu zdjęcie napisu, aby mógł je wydrukować. Deena pyta się, czy długo jeszcze będzie się gniewał na nią. Walker proponuje, żeby po prostu się przeniosła, ponieważ ich partnerstwo to przegrana sprawa. Mówi jej, ze nie może jej ufać, na co Pilgrim stwierdza, że to nie ona ma podwójną tożsamość. Przypomina, że pytała go, czy ma moce, a on powiedział jej, że nie. Okłamał ją również, że nie znał się osobiście z zamordowaną. Zauważa, że jej praca polega na dowiadywaniu się rzeczy, których inni nie chcą jej powiedzieć, a Walker nie dał jej wyboru. Deena chce więc załatwić sprawę między nimi, ale Christian mówi, że nie chce tego robić tu i prowadzi ją na dach. Tam mówi jej, że dopiero ją poznał, więc nie mógł zwierzać się jej ze swoich tajemnic. Pilgrim mówi, że skoro są partnerami, to nie powinien był chować przed nią informacji, które pomogłyby im w śledztwie. Christian stwierdza, że nie ma ochoty rozmawiać teraz o tym, ponieważ musi zająć się dochodzeniem. Zmierza do drzwi, ale Deena zaczyna opowiadać mu, jak została przeniesiona do jego wydziału. Uratowała syna komisarza przed więzieniem i powiedziała mu, że w zamian ma jej załatwić pracę z Christianem Walkerem. Wiele razy czytała o nim i o sprawach, którymi się zajmował i zawsze chciała tam być. Mówi, że nie wiedziała wcześniej o przeszłości Christiana – po prostu chciała z nim pracować. Po chwili milczenia pyta się, dlaczego już nie jest bohaterem. Walker mówi, że nie może – cztery lata temu stracił swoją moc. Wciąż jest dosyć silny, ale uważa, że to tylko z powodu swojej postury. Chce powiedzieć Deenie, jak to się stało, lecz tak naprawdę sam tego nie rozumie. Kiedy Johnny Royalle zebrał swój gang, Diamond, Triphammer, Zora i Retro Girl walczyli z nimi. Podczas starcia ze swoim przeciwnikiem, Christian nagle stracił moc. Złoczyńca sam był zaskoczony tym, że zaczął wygrywać, więc to nie on był odpowiedzialny. Wtedy Retro Girl zabrała Walkera z pola walki i odstawiła w bezpieczne miejsce. Wtedy ostatni raz ją widział. Pilgrim pyta się, czy nie byli przyjaciółmi. Christian wyjaśnia jej, że bohaterowie zbierali się razem i walczyli z przestępcami, ale życie prywatne było osobną sprawą każdego z nich. Kiedy Walker stracił moc, po prostu przestał się z nimi zadawać, ale wstąpił do policji, ponieważ dalej chciał pomagać ludziom. Ponieważ Kutter, jego poprzedni partner, nie potrafił trzymać w tajemnicy tego, że Christian był Diamondem, to trudno mu jest zaufać komuś innemu. Przyznaje się, że obecne śledztwo jest dla niego sprawą osobistą. Deena mówi, że na pewno znajdą mordercę, a ona mu pomoże. Bo dlaczego nie chciałby z nią pracować? Jest przecież fascynująca i nosi króciutkie bluzki, które odsłaniają jej pępek. Walker uśmiecha się. Jego pager daje sygnał, więc mówi partnerce, że muszą iść.

Detektywi spotykają się z człowiekiem, który należy do grupy ludzi spotykających się na internetowych czatach, którzy nie lubią super-bohaterów. Jeden z nich, Jon Jackson Stevens, zaczął mówić o przechodzeniu od słów do czynów. Chwalił się, że potrafi zbudować neutralizator mocy i pokaże wszystkim, na co go stać. Mężczyzna uważa, że Stevens jest mordercą, ponieważ „Kaotic Chic” to nazwa klubu, którą pisali wszędzie tam, gdzie jakiś nadczłowiek coś zrobił.

Walker i Pilgrim prowadzą nalot na mieszkanie Stevensa. Nie zastają go, ale znajdują uruchomiony neutralizator i zdjęcie grupy bohaterów, na którym na twarzy Retro Girl jest postawiony czerwony krzyż.

Policjanci wracają na komisariat. Widzą, że przed budynkiem stoi Calista, do której podbiega opiekunka. Mówi Walkerowi, że dziewczynka wymknęła się jej. Christian pyta się jej dlaczego, ale ona nie odpowiada, tylko patrzy w jeden punkt. Walker i Pilgrim odwracają głowy i widzą Jona Stevensa, który kończy malować „Kaotic Chic” na ścianie komisariatu. Oboje wyciągają broń.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.