Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #4

Powers #4

Postacie
Cytat

Walker: "BOO!"
Wolfe: "What was that?"
Walker: "Thought maybe I could get lucky and get you to drop dead of a heart attack."

Streszczenie

Mając nowy trop, Christian Walker i Deena Pilgrim rozpoczynają przepytywanie rozmaitych super-bohaterów o tajemnicze słowa „Kaotic Chic”, które zostały napisane na murze w miejscu, gdzie znaleziono ciało Retro Girl. Niestety, żadnemu z nich nic one nie mówią. Detektywi w końcu ponownie odwiedzają kwaterę Triphammera, ale i on nie jest w stanie im pomóc. Deena próbuje drążyć temat, ale Christian ucina dyskusję i przeprasza na najście. Przed wyjściem detektywów Triphammer daje Walkerowi paczkę i mówi, że znalazł to niedawno i to jest coś, co uważa, że chciałby mieć. Ostrzega, aby otworzył zawiniątko dopiero wtedy, kiedy będzie sam.

Na ulicy Deena próbuje się dowiedzieć, co Christian dostał od Triphammera, ale ten mówi jej, że to sprawa prywatna, po czym znów zapewnia ją, że nic przed nią nie ukrywa. Na pytanie co dalej mówi, że nie ma pojęcia – sądził, że odnalezienie znaczenia napisu im pomoże. Pilgrim sugeruje, że może to nie jest żaden ślad, jedynie zwykłe graffiti, ale Walker odpowiada, że jest pewny jego istotności, ale nie mówi jej, że to Calista zwróciła mu na niego uwagę. Deena wpada na pomysł: skoro napis ma związek z morderstwem, to może nie powinni rozmawiać jedynie z bohaterami, ale również ze złoczyńcami.

Detektywi spotykają się z różnymi indywiduami, ale nawet jeżeli ktoś ma ochotę z nimi rozmawiać, to i tak nie potrafi im pomóc. Aż wreszcie przestępca, z którym rozmawiają w więzieniu mówi im, że widział napis „Kaotic Chic” napisany na siedemnastu różnych budynkach. Ponieważ posiada niezwykłą fotograficzną pamięć, jest w stanie podać im dokładne adresy, gdzie pojawiały się graffiti. Zaczyna je cytować z pamięci, ale Deena sugeruje, że lepiej będzie, jeżeli im je napisze. Mężczyzna się zgadza, ale przez chwilę się waha. Christian pyta się, czego chce w takim razie w zamian, ale więzień nic nie potrzebuje, bo za trzy miesiące i tak wychodzi na wolność. Proponuje jedynie, żeby policjanci porozmawiali z Wolfem.

Walker i Pilgrim odwiedzają Wolfe’a w specjalnie przygotowanym pokoju, ale ten jedynie zauważa, że muszą być zdesperowani, skoro przyszli do niego po pomoc. Deena decyduje, że przestępca nic nie wie, jedynie chce, aby policjanci tak myśleli i zmierza do wyjścia. Christian mówi Wolfe’owi, że i tak się cieszy, że przyszedł, bo lubi oglądać go w zamknięciu. Więzień odpowiada, że jemu z kolei podobało się, kiedy dostał się do umysłu Walkera. Christian nagle krzyczy „Boo!”. Zdziwiony Wolfe pyta się, co to miało być, na co detektyw odpowiada, że miał nadzieję, że ten się przestraszy i dostanie zawału serca. Przestępca obiecuje, że przeżyje Walkera. Przed ich wyjściem prosi, aby przekazali detektywowi Kutterowi, że jemu też nie mógł pomóc, kiedy odwiedził go wcześniej.

Komisariat. Walker i Pilgrim kłócą się z Kutterem i zabraniają mu mieszać się w ich dochodzenie. Ten mówi, że chciał im pomóc, ale Christian odpowiada, że nie chce nic od niego i przypomina, że kapitan też kazał mu się nie mieszać do sprawy. Kutter śmieje się, że jak na razie nie mają nic i dodaje, że Walkerowi wcale nie chodzi o przeszkadzanie w śledztwie, tylko nie chce, aby Deena dowiedziała się prawdy. Nakłania go, aby podzielił się swoją tajemnicą ze swoją nową partnerką. Pilgrim nie wie, o co mu chodzi. Cross przerywa kłótnię i mówi Kutterowi, że wyrzuci go z pracy, jeżeli się nie uspokoi. Wszystkim pozostałym, którzy obserwowali zajście, każe wrócić do swoich zajęć. Następnie pyta się Walkera i Pilgrim, czy znaleźli zabójcę Retro Girl. Kiedy Deena mówi, że nie, nakazuje im wracać do śledztwa i wraca do swojego gabinetu, trzaskając za sobą drzwiami. Pilgrim pyta się Walkera, co się właśnie stało, ale ten bez słowa odchodzi. Policjantka zauważa paczkę od Triphammera leżącą na krześle Christiana. Rozgląda się i widząc, że jest sama, zaczyna ją otwierać. Wewnątrz znajduje się wspólne zdjęcie Retro Girl i dawno nie widzianego super-bohatera, który używał pseudonimu Diamond. Deena przypatruje się mu i nagle orientuje się, że zamaskowany mężczyzna na fotografii to jej obecny partner. Wtedy zauważa, że Walker stoi za nią i jest bardzo wściekły.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.