Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #3

Powers #3

Postacie
Cytat

Pilgrim: "Don't leave town."
Triphammer: "Ha ha. Yeah, OK."
Pilgrim: "I'm serious."
Triphammer: "I know. That's why I laughed in your face."

Streszczenie

Komisariat policji. Kutter rozpoczyna przesłuchanie Johnny’ego Royalle’a, nie oszczędzając przy tym drwin. Gangster stwierdza, że nie będzie z nim rozmawiał i przypomina mu o procesie o odszkodowanie wysokości 150 milionów dolarów, jaki wytoczył policji i proponuje, aby detektyw zachowywał się wobec niego grzeczniej. Do pokoju wchodzą Cross, Walker i Pilgrim. Kapitan przeprasza Johnny’ego za całe zamieszanie i wyłącza neutralizator mocy. Kutter protestuje, ale Cross każe mu się zamknąć. Royalle narzeka, że przez policję stracił 41 minut swojego życia, następnie wita się z Walkerem jak ze starym znajomym i teleportuje się z pokoju. Kapitan strofuje Kuttera, że zachował się jak idiota aresztując kogoś, kto pozywa policję, bez żadnego dowodu. Detektyw mówi, że chciał pomóc w sprawie, ale Deena przypomina mu, że to nie on ją prowadzi. Cross każe Kutterowi iść do domu, więc ten niezadowolony wychodzi.

Pilgrim i Walker wychodzą z komisariatu i zmierzają do kostnicy. Po drodze reporterzy próbują wyciągnąć od nich informacje na temat aresztowania Johnny’ego Royalle’a, ale detektywi ich ignorują. Na miejscu zastają doktora Tuckera próbującego przebić skórę Retro Girl palnikiem acetylenowym. Deena wyraża swoje zdziwienie, ale patolog tłumaczy jej, że zwykłym skalpelem nie dał rady. Christian pyta się, czy ma dla nich jakieś informacje. Tucker mówi, że może im zaoferować jedynie skrawek czerwonej farby, którą znalazł pod paznokciem zabitej.

Detektywi odwiedzają noszącego czerwoną zbroję super-bohatera o pseudonimie Triphammer. Walker pyta się go, czy znał się bliżej z Retro Girl. Mężczyzna odpowiada, że kilka razy się z nią przespał, ale jak stwierdza, nie były to bardzo interesujące przeżycia. Rozwijając wątek, Triphammer mówi, że było to jakiś rok temu. Ścigali tego samego złoczyńcę, pokonali go, wylądowali w łóżku. Po jakimś czasie oczywiście zaczęli sobie działać na nerwy i bohater ostatecznie zerwał z Retro Girl. Deena chce wiedzieć, gdzie Triphammer był w porze morderstwa. Ten jest zaskoczony pytaniem, więc Pilgrim mówi mu o farbie. Po chwili milczenia mężczyzna pokazuje detektywom nagrodę, którą otrzymał od Kongresu i ONZ za zasługi na rzecz ludzkości. Stwierdza, że to nie do pomyślenia, żeby rzucać oskarżenia o morderstwo w stronę osoby takiej jak on, ponieważ nigdy by nie zabił Retro Girl. Nie mając nic do ukrycia, Triphammer zaprasza policjantów do swojej zbrojowni i mówi im, że mogą zabrać do analizy co chcą. Obiecuje, że jak się czegoś dowie, to da im znać i ma nadzieję, że w rewanżu zatają jego udział w sprawie. Przed wyjściem Deena zaleca bohaterowi nie opuszczać miasta, co ten przyjmuje z rozbawieniem.

Walker stwierdza, że w tej chwili mogą jedynie czekać na wyniki autopsji i badań sprzętu Triphammera. Deena dziękuje Christianowi za wdrożenie ją w pracę, ale czuje, że musi mu zadać pytanie: czy Walker ma nadludzkie moce. Ten mówi, że nie. Pilgrim pyta jeszcze dwa razy dla pewności. Słysząc tę samą odpowiedź z zaskoczenia kopie Christiana w klatkę piersiową. Detektyw przewraca się i pyta z wyrzutem, dlaczego to zrobiła. Deena tłumaczy, że na studiach chodziła z chłopakiem, którego podejrzewała, że ma moce, ale on się wypierał. Więc za namową koleżanki, która wcześniej zrobiła podobnie, Pilgrim uderzyła go z zaskoczenia i złamała sobie palec, ale przekonała się, że kłamał. Walker przypomina jej, że powiedział, że nie ma mocy. Deena wyjaśnia, że ma wrażenie, że Christian zna wielu bohaterów i złoczyńców, ale wydaje się ukrywać przed nią wiele informacji. Detektyw stwierdza, że pracuje w wydziale kilka lat, więc zna tych ludzi i łączą go z nimi pewne rzeczy, ale to jest jego prywatna sprawa. Obiecuje, że niczego nie zataja, a wszystko, co wie, sprawdzają jako poszlaki. Po chwili Christian dodaje uśmiechając się, że za tego kopniaka Deena jest mu winna przysługę.

Później, Walker, Pilgrim i Calista jadą do mieszkania detektywa. Christian mówi dziewczynce, że do czasu, aż znajdą jej nowy dom, zamieszka u niego, a Deena pomoże mu się nią zająć. Calista pyta się detektywów, czy są parą, więc oni wyjaśniają jej, że nie. Po chwili dziewczynka pyta się Walkera, czy wie już, co to jest łechtaczka, na co Pilgrim wybucha śmiechem.

Wieczorem, Deena mówi Christianowi, że Calista jest gotowa do spania, ale chce jeszcze powiedzieć mu dobranoc. Pilgrim wychodzi, a Walker idzie do pokoju dziewczynki. Tam Calista pyta się, co oznacza "Kaotic Chic". Walker mówi jej, że nie wie, ale słowa wydają mu się znajome. Zaczyna przeglądać zdjęcia z miejsca, w którym znaleziono martwą Retro Girl i zauważa na murze budynku napis "Kaotic Chic".

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.