Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #2

Powers #2

Postacie
Cytat

Zora (o zabójstwie Retro Girl): "I guess what's most shocking about all of it is how little it happens, right? I mean, the odds and all. You'd think we'd be dropping like flies."
Walker: "From our end it sometimes feels like you are..."

Streszczenie

Kostnica. Doktor Tucker przygotowuje się do rozpoczęcia autopsji Retro Girl, ale mówi Walkerowi, że nie gwarantuje mu, że wiele się dowie. Pilgrim pyta się, dlaczego, więc patolog tłumaczy jej, że jeżeli nawet uda się mu przebić skórę bohaterki, to przecież nie ma pojęcia o jej anatomii. Niby wygląda jak człowiek, to przecież super-siła i zdolność latania nie są czymś powszechnie spotykanym. Tucker przechodzi do narzekania na sekcje nadludzi, z których każdy jest inny i cała jego wiedza na nic się zdaje. Przerywa dopiero, kiedy jeden z jego asystentów przynosi mu śniadanie. Mówi Walkerowi, że da mu znać, jeżeli czegoś się dowie, po czym para detektywów wychodzi.

Deena pyta się, co dalej. Christian uważa, że powinni przygotować listę podejrzanych, którzy mieli motyw i byli w stanie zabić Retro Girl. Proponuje wrócić na komisariat i zacząć przeglądać akta przestępców, którzy mieli do czynienia z bohaterką. W windzie spotykają detektywa Kuttera, który myśli, że Pilgrim to nowa dziewczyna Walkera, ale oboje szybko wyprowadzają go z błędu.

Gabinet Crossa. Kapitan mówi swoim detektywom, że sprawa Retro Girl ma duży wpływ na całe miasto i właśnie musiał odbyć ze swoją ośmioletnią córką rozmowę o życiu i śmierci. Ostrzega ich, żeby trzymali się z daleka od prasy. Kiedy detektywi wychodzą, Cross dostaje telefon i przekazuje Christianowi, że ktoś czeka na niego na dachu.

Walker i Pilgrim spotykają się na szczycie budynku z Zorą. Bohaterka pyta się, czy już wiedzą, kto to zrobił. Słysząc że nie, sugeruje, aby Christian porozmawiał z Johnnym Royallem. Deena zastanawia się, dlaczego Zora sama tego nie zrobi, na co ona odpowiada, że dostała sądowy zakaz zbliżania się do gangstera. Bohaterka mówi, że to dziwne, że ludzie jej pokroju giną tak rzadko biorąc pod uwagę, czym się zajmują. Walker odpowiada, że z jego perspektywy zdarza się to często. Zora stwierdza, że rozumie, że wiele się zmieniło, ale wciąż może do niej dzwonić, jeżeli chce porozmawiać. Detektyw mówi, że będzie o tym pamiętać. Obiecują sobie, że dadzą znać, jeżeli któreś z nich się czegoś dowie i Zora odlatuje. Deena zdziwiona rozmową pyta się Christiana, czy zna bohaterkę, ale on nic nie mówi.

Detektywi zaglądają do dziennej opieki, gdzie widzą, że Calista jest duszą towarzystwa. Opiekunka stwierdza, że ma z nią żadnych problemów, więc mogą spokojnie zająć się pracą.

Telewizja emituje reportaż dotyczący życia i śmierci jednej z najbardziej lubianych super-bohaterek, jaką była Retro Girl. Ludzie opowiadają, że bardzo im będzie jej brakować i wspominają chwile, kiedy pierwszy raz widzieli ją w akcji. Na jej popularność nie wpływała nawet współpraca z kontrowersyjną Zorą, której zdolności pochodzą z odrzucenia wszystkich religii i zdecydowaniu, że jest ona własnym bogiem. Reporterzy przypominają o ich wspólnej walce z gangiem złoczyńców zebranych przez Johnny’ego Royalle’a i zwłaszcza słynnej walce, po której wielu bohaterów i łotrów już więcej się nie pokazało. Collette McDaniel przebywająca przed komisariatem mówi o wizycie Zory w budynku, ale nie potrafi określić, czy pojawiła się pomóc w śledztwie. Nie wie również, którzy detektywi zajmują się sprawą. Uważa, że jedną z bardziej interesujących kwestii jest to, czy na przesłuchanie zostanie wezwany Johnny Royalle. Można go traktować jako jednego z głównych podejrzanych, ale należy pamiętać o procesie, który wytoczył policji o zaniedbania i nękanie. Collette ma oddać głos do studia, ale nagle przed komisariatem zaczyna się coś dziać…

Walker i Pilgrim docierają do klubu Johnny’ego Royalle’a. Deena pyta się, jak to rozegrają, ale Christian stwierdza, że po prostu wejdą do środka. Walker mówi barmanowi, że szukają Johnny’ego, na co ten odpowiada, że nie są pierwsi. Grupa Simonów podchodzi do policjantów i oznajmia im, że Royalle został zabrany na przesłuchanie przez policję. Detektywi pytają się, kto po niego przyjechał, ale nie otrzymują odpowiedzi. Pilgrim zaczyna bić Simonów. Szybko rozprawia się z całą grupą i jednego z nich rzuca na stół bilardowy i jeszcze raz się pyta, kto zabrał Johnny’ego na komisariat. Zanim przestępca może odpowiedzieć, uwagę detektywów przykuwa telewizor, w którym pokazane jest, jak detektyw Kutter wprowadza Royalle’a do budynku policji. Obaj mężczyźni odmawiają komentarza.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.