Avalon » Serie komiksowe » Powers » Powers #1

Powers #1

Postacie
Cytat

Calista: "You keep cereal in your desk?"
Walker: "Yep."
Calista: "That is the coolest thing I've ever seen in my life."
Walker: "Well, you're young."

Streszczenie

Detektyw Christian Walker zostaje wezwany do budynku, w którym przetrzymywana jest zakładniczka. Pyta się kapitana Crossa, co tu robi, skoro jest z wydziału zabójstw. Ten mu odpowiada, że o jego przybycie poprosił porywacz, którego nazywają Finch, przetrzymuje tam córkę kobiety, z którą chodził. Matkę wyrzucił wcześniej przez okno. Kobieta została odwieziona do szpitala, ale kiedy lekarze spuścili ją z oka, zniknęła. Finch zamknął się w mieszkaniu z jej córką i nie robi nic, jedynie płacze od godziny. Walker wchodzi do budynku i zaczyna rozmawiać przez drzwi z porywaczem. Okazuje się, że jego pseudonim naprawdę brzmi Flinch. Christian mówi mu, że może i ma powody, żeby być wściekły na swoją byłą, ale to nie znaczy, że musi mieszać do tego jej córkę. Flinch krzyczy, że kobieta ukradła mu pieniądze. Walker stwierdza, że nie będzie mógł mu pomóc, dopóki nie porozmawiają sam na sam. Mówi, że każdy ma dzisiaj kiepski dzień, ale charakter człowieka pokazuje się wtedy, kiedy potrafi on sobie radzić nawet, gdy los rzuca mu kłody pod nogi. Christian uważa, że nie powinien pozwalać sobie na takie wybuchy przez jakąś babę. Poza tym, Flinch na pewno nie chce, żeby zapamiętano go jako gościa, który przetrzymywał dziewczynkę jako zakładniczkę. Walker dodaje, że powinien się poddać, a potem poszukają razem jego byłej i odzyskają jego pieniądze. W tym momencie z mieszkania dobiega hałas. Detektyw wyważa drzwi i znajduje dziurę w dachu, przez którą uciekł Flinch. Okazuje się, że dziewczynka spokojnie ogląda telewizję i nic jej nie jest.

Policjanci wychodzą na zewnątrz, gdzie właśnie pokracznie ląduje Flinch. Walker patrzy na niego i ogarnia go wściekłość. Krzyczy do niego, że pierwszy raz go widzi na oczy, więc nie rozumie, dlaczego poprosił o jego sprowadzenie. Flinch wyjaśnia, że kiedy był w więzieniu, przestępca o ksywie Wolfe powiedział mu, aby w razie problemów prosić o detektywa Walkera, który zawsze pomaga nadludziom. Christian każe przekazać Wolfe’owi, że kiedy następnym razem spotkają się podczas przesłuchania w sprawie zwolnienia warunkowego, to ten zobaczy, jak uczynny jest Walker. Kapitan każe uspokoić się detektywowi i wracać na posterunek. Jeden z policjantów mówi Christianowi, że ma zająć się uratowaną dziewczynką.

Komisariat. Walker dzwoni do opieki społecznej, aby zaopiekowali się Calistą, ponieważ on prowadzi kilkanaście spraw i nie ma czasu się nią zająć, ale okazuje się, że ich budynek został zniszczony przez jednego z super-złoczyńców i w tej chwili nie mogą mu pomóc. Calista nagle pyta się Christiana, co to jest łechtaczka. Ten zażenowany odpowiada, że nie wie, więc dziewczynka jest zdziwiona, że nikt nie ma pojęcia. Calista opowiada Walkerowi o tym, że mama pozwala jej mówić o czym chce i jak chce (co również wyjaśnia to, że dziewczynka cały czas przeklina), że jej dziadek był zamieszany w jakieś morderstwo oraz pyta się, czy detektyw też zauważył to, że w kreskówkach postacie nie zawsze są dopracowane. Po chwili milczenia pyta się, czy Walker uważa, że matka po nią wróci, ale on mówi, że nie wie.

Gabinet kapitana Crossa. Policjantka Deena Pilgrim opowiada mu o pewnej zabawnej przygodzie z krótkiego czasu, kiedy pracowała w jednostce antyterrorystycznej. Do gabinetu wchodzi Walker i mówi, że nie może oddać Calisty do opieki społecznej, a jest zajęty. Kapitan radzi mu, aby odstawił ją do opieki dziennej i wracał do pracy. Deena pyta się, ile ona ma lat, ale Walker nie wie, skąd ma to wiedzieć. Pilgrim sugeruje, że mógł zapytać, po czym przedstawia się i mówi, że właśnie została tu przeniesiona. Christian współczuje jej przydziału, ale ona wyjaśnia, że poprosiła o ten transfer, podobnie zresztą jak Walker, z tego co słyszała. Kapitan Cross mówi, że opieka dzienna jest na trzecim piętrze i każe zdziwionemu Christianowi zabrać swoją nową partnerkę.

Siedząca przy biurku Walkera Calista odbiera jego telefon. Zniesmaczona tym, co usłyszała oddaje Christianowi słuchawkę. Po chwili rozmowy na jego twarzy maluje się duże zaskoczenie i mówi Deenie, że mają sprawę.

Na miejscu zbrodni zdążył zebrać się już tłum gapiów. Walker dowiaduje się, że telefon powiadamiający o morderstwie był anonimowy, ale na wszelki wypadek każe go namierzyć. Deena nie wierzy, że ofiara została prawidłowo zidentyfikowana i że to może być ktoś podobny do niej. Christian mówi, że jest pewny, że przed nimi leży Retro Girl z poderżniętym gardłem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.