Avalon » Serie komiksowe » What if? Rise and Fall of the Shi'Ar Empire » What if? Rise and Fall of the Shi'Ar Empire

What if? Rise and Fall of the Shi'Ar Empire

What if? Rise and Fall of the Shi'Ar Empire

What if Vulcan gained the Power of the Phoenix

Postacie
Cytat

Vulcan: "What are you? My great-grandfather?"

Cable: "No, your nephew."

Streszczenie

Jestem Jahf, strażnik kryształu M’Kraan. Teraz i do końca wszystkiego. Za jego sprawą mogę widzieć przez multiversum. W jednym ze światów dostrzegłem Gabriela Summersa, ziemianina, który wycierpiał wiele z ręki szalonego cesarza Shi’Ar, a później został zdradzony przez osobę której najbardziej ufał - Charlesa Xaviera. W jednym ze światów jego żądza zemsty przywiodła go ku władzy nad kosmicznym imperium. W innym, podczas ostatniej bitwy wpadł do kryształu M’Kraan. Trafił do Białego Pokoju, gdzie otoczyły go koszmary. A po nich napłynęła moc Phoenix i pojawili się ci, którzy posiadali ja w innych światach. Jeden z nich, Quentin Quire, próbował wyjaśnić Vulcanowi, że nie jest godzien tej mocy. Jednak ten nie posłuchał.

 

Bitwa o kryształ zaczęła przechodzić na korzyść X-Men, aż do chwili, gdy Vulcan nagle wyłonił się ponownie, teraz jako wcielenie Phoenix. Najpierw odebrał cząstkę tej mocy Marvel Girl i Korvusowi, potem zaś zajął się Xavierem. Spalił jego, swoich wrogów i popleczników, wszystkich. Całe imperium Shi’Ar zostało zniszczone. Gabriel zatrzymał się tylko na chwilę, gdy usłyszał głos z wnętrza kryształu, pytający czego pragnie. Nie mógł znaleźć odpowiedzi. A potem jego furia zniszczyła wszystko co napotkał na swojej drodze. Annihilation Wave, imperium Kree i tysiące istnień. Obserwujący zniszczone światy Watcherzy udali się w stronę Ziemi, do Uatu. Nie potrafili znaleźć sobie miejsca gdy zginęli ci, których mieli obserwować.

 

Instytut Xaviera nawiedziła eksplozja. Przybiegłszy na miejsce wybuchu X-Men zastali Havoka i Rachel, mamroczących, że Vulcan nadchodzi. Po opatrzeniu ich, Cyclops chciał zawiadomić Avengers i Fantastic Four, ale Rachel wyjaśniła, że tylko wysłałby ich na śmierć. Pamiętała, że tuz przed śmiercią zalało ich białe światło, a potem znaleźli się na ziemi. Nie wiedziała co to było, ale była pewna, że chce, aby naprzeciw Gabriela stanęli ona, jego bracia, oraz Cable, który właśnie pojawił się w Instytucie, samemu nie wiedząc jak. Rachel oświadczyła, ze muszą to zakończyć tam, gdzie się zaczęło.

 

Na orbicie ziemskiej Vulcan odtworzył wyspę Krakoa, gdzie pojawili się Summersowie.Czekał już na nich, aby uczynić z wyspy grób swojej rodziny. W czasie bitwy Scott odkrył, że płomienie Phoenix go nie parzą. Poczuł obecność kogoś kto wspierał ich w nierównej walce. Uderzył w Vulcana z całej swej mocy i powalił go na ziemię. Gabriel nie wiedział co się stało. Jego moc zaczęła wymykać mu się spod kontroli. Wtedy Summersowie zaatakowali go wszystkim, czym tylko się dało. Część mocy Phoenix wróciła do Rachel, która zaatakowała umysł Gabriela. Wtedy pojawił się przed nimi mały chłopiec - uosobienie skrzywdzonego umysłu Vulcana. Rachel powiedziała mu, że traci kontrolę nad mocą i jeżeli nie przestanie, Phoenix unicestwi cały kosmos. Zapytali go, czego tak naprawdę chce. Zemsty? Zabił już wszystkich, na których mógł chcieć się zemścić. Mocy? Ma moc ostateczną i wcale nie jest przez to szczęśliwy. W końcu chłopiec wymamrotał, że chciał tylko mieć rodzinę. Scott powiedział, że chciałby aby Gabriel od zawsze był częścią jego rodziny, ale nie mogą mu wybaczyć tego, co zrobił. Ale może powstrzymać moc Phoenix i wysłać ją tam, skąd pochodzi. I wtedy ponownie ujrzałem Gabriela Summersa, jak ratował swą rodzinę, której tak desperacko pragnął. A potem umarł.

 

Jego dziecięca dusza pojawiła się w ciemnym pomieszczeniu. Głos osoby, która przemawiała do niego wcześniej. Usłyszał, że nie musi się za nic obwiniać. Jest tylko małym chłopcem który stracił rodzinę. Który chciał być dobrym człowiekiem, ale został zdradzony. Phoenix pozwoliła małemu Gabrielowi przytulić się do swego łona i obiecała, ze wszystko będzie dobrze. Jest przecież Summersem. A ona zawsze darzyła Summersów szczególną sympatią.

 

Jestem Jahf. Jestem tu, byłem i będę do końca. Ale koniec jeszcze nie nastał.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.