Avalon » Serie komiksowe » What if? Annihilation » What if? Annihilation

What if? Annihilation

What if? Annihilation

"What if Annihilation Reached Earth ?"

Postacie
Cytat

Captain America: “Here they come. How many, do you think?”

Iron Man: “Two hundred thousand. Give or take…”

Nova: “Is that all? For a moment there, I thought we were in trouble.”

Streszczenie

[Info: Przed przeczytaniem tego streszczenia radzę zapoznać się z mini-seriami Annihilation, Civil War oraz Silent War. Inaczej może wam ono zepsuć zabawę, zdradzając elementy fabuły]

Jestem Uatu, the Watcher, obserwuję waszą planetę i wiele jej różnych wersji od tysiącleci. Od zawsze wiem, że nie potraficie żyć bez konfliktów. W wielu waszych kulturach istnieje mit Ostatecznej Wojny, w której wasza rasa o mało się nie zniszczy, aby odrodzić silniejsza i bez grzechów. W czasach, kiedy wojny toczy się, aby coś ocalić, brzmi to niemożliwie. Ale kilka tygodni temu mit stał się prawdą.

W samym środku bitwy o Ustawę Rejestracyjną, gdy Captain America stał nad pokonanym Iron Manem i miał wymierzyć mu ostateczny cios, nagle coś spadło z nieba. Wielki statek kosmiczny, strącony przez Novę i trójkę heroldów Galactusa, uderzył w budynek. Nova zażądał od bohaterów, aby wyjaśnili, czemu walczą ze sobą w środku miasta. Dowiedziawszy się, że to wynik sporu o rządową ustawę rejestracji superbohaterów, niemal wybuchnął. Zaczął tłumaczyć nieświadomym bohaterom, co dzieje się w kosmosie. Armia potworów z Negative Zone, pod wodzą Annihilusa, zaatakowała Wszechświat. Nie zatrzymały jej siły Kree, Skrullów, Nova Corps, ani nawet samego Galactusa. Richard był ostatnim ocalałym z Korpusu i powiernikiem całej jego mocy oraz Worldmindu, jego centralnego komputera. Wojna mogła przybrać korzystny obrót, gdy Moondragon przekonała sprzymierzonego z wrogiem Thanosa do uwolnienia Galactusa. Niestety, pojawił się Drax i zabił Tytana, a samemu próbując uwolnić Pożeracza wywołał eksplozję, która zabiła jego, Galactusa i Silver Surfera. Ziemscy superbohaterowie stali się więc ostatnią nadzieją Kosmosu. Ci odłożyli swe podziały i zaczęli przygotowywać się do wojny.

Fala Anihilacji uderzyła we wszystkie największe miasta Ziemi, zwłaszcza w Nowy York. Superbohaterowie i superprzestępcy walczyli i ginęli w obronie swego świata, ale wrogie siły wciąż napływały. Wtedy Nova udał się na Księżyc prosić o pomoc tych, którzy jeszcze niedawno sami wypowiedzieli Ziemi wojnę - Inhumans. Za jego namową przybyli na pomoc. A gdy Black Bolt dowiedział się, co Annihulus chce zrobić z wszelkim życiem, przemówił w gniewie. A jego głos zniszczył armię wroga.

Gdy bitwa się skończyła, ocalali z was wyszli w poszukiwaniu środków do życia. A Richard klęczał na gruzach domu swych rodziców, wpatrując się w to, co mu po nich zostało - album ze zdjęciami. Worldmind nie rozumiał, co czuje, więc Phyla-Vell pozwoliła mu wypłakać się w swych ramionach.

Gdy w stronę Ziemi zaczęła zmierzać jeszcze większa flota Fali, wezwałem przywódców ziemskich sił do swej siedziby. Poprzysięgałem nie ingerować w naturalną kolej rzeczy, ale kocham waszą rasę. Bez was moja egzystencja byłaby zbyt bolesna, nie do zniesienia. Dlatego też podarowałem wam urządzenie, które mogło stworzyć portal, wchłaniający wszystko, co jest zbudowane z antymaterii, jak Fala Anihilacji, w bezkresną próżnię bez życia. Potem zaś uległoby zniszczeniu, więżąc tam antymaterię i niszcząc wielką powierzchnię, w tym Attilan. Wy musieliście go tylko użyć.

Black Bolt i Medusa skontaktowali się z Annihilusem, chcieli zawrzeć umowę. W zamian za podanie lokalizacji urządzenia zdolnego zniszczyć jego armię, chcieli obietnicę oszczędzenia ich rasy. Uznali, że Ziemianie znów ich zdradzili, więc może lepiej zaufać najeźdźcy.

Gdy przygotowałem urządzenie, Inhumans opuścili swe miasto. Tymczasem Fala Anihilacji skierowała się na Księżyc. Gdy odleciał ostatni statek ewakuacyjny, pozostało czekać. Stałem razem z wami i czułem się jak jeden z was. Gdy portal zaczął wsysać Falę, zobaczyłem świat bez życia, o którym marzył Annihulus. A potem urządzenie eksplodowało. Nawet ja nie wiedziałem, jaka moc może się przy tym uwolnić. Moc, która rozsadziła Księżyc i zamieniła w miliardy planetoid, krążących wokół Ziemi niczym pierścień. Black Bolt nie miał odwagi spojrzeć swym pobratymcom w oczy. A wy spoglądaliście w niebo, które już nigdy nie miało być czyste. Nie czuliście się zwycięzcami. Żałowaliście tych, którzy zginęli i zastanawialiście się, czy zdołacie kiedyś podnieść się z gruzów. Teraz jednak ja podzielę się z wami mym przywilejem przyglądania się waszym losom. Zobaczcie wraz ze mną chwilę tuż przed tym, jak moje urządzenie zostało aktywowane, a los Wszechświata spoczął w rękach waszych bohaterów.

Ponieważ zasięg portalu nie mógł być za duży, musieliśmy zwabić Falę Anihilacji w jego pobliże. To dlatego Inhumans wmówili Annihilusowi, że chcą dopuścić się zdrady. Był jednak problem. Jego armia pojawiłaby się na długo przed otwarciem portalu. Mógł zniszczyć urządzenie i ponownie uderzyć na Ziemię. Nova postanowił zostać i powstrzymać go do czasu aktywacji. Dlatego oddał mi Worldmind i całą jego moc. Wiedział, że nie stanowi wyzwania dla Annihulusa, ale mimo to chciał zostać i walczyć. Steve Rogers i Tony Stark, dwóch niedawnych wrogów, postanowiło zostać wraz z nim. Czekając na Falę, rozmawiali chwilę o swym niedawnym sporze i uścisnęli sobie ręce, a Richard uznał za zaszczyt ginąć u ich boku. Razem stanęli naprzeciw śmierci pod postacią Annihilusa i jego armii i wiedzieli, że to dobra śmierć. Nie byli doskonali. Niewiele odróżniało ich od zwykłych ludzi. Widzę to w ludzkich sercach, dlatego wiem, ze zdołacie powstać z ruin. Jeżeli ktokolwiek z was kiedyś poczuje, że traci nadzieję i wszelkie szanse na sukces, niech przypomni sobie tę chwilę. Chwilę, w której Nova, Captain America i Iron Man rzucili się do walki o losy Wszechświata.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.