Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Long Road Home » Dark Tower: The Long Road Home #1

Dark Tower: The Long Road Home #1

Postacie
Zapowiedź

To powrót jednej z najpopularniejszych serii zainspirowanych cyklem "Mroczna Wieża" Stephena Kinga. Rewolwerowiec Roland Deschain oglądał śmierć swej ukochanej Susan Delago, a Łowcy Trumien, którzy zgotowali jej taki los, są teraz na tropie chłopaka i jego towarzyszy Ka-Tet, Cuthberta i Alaina. Przyjaciele są zmuszeni do ucieczki na pustynię, a nie jest to bezpieczne miejsce... tym bardziej, że Roland znajduje się w śpiączce. Nie przegapcie pierwszego numeru nowej historii Mrocznej Wieży, która wstrząśnie całą rzeczywistością.

Cytat

Cuthbert: "Shut up, Alain. I didn’t need your help."
Alain: "Your cries for help notwithstanding."
Cuthbert: "Momentary weakness of resolve. I would have overcome the river’s pull…"
Alain: "Before or after the waterfall?"

Streszczenie

Spójrzcie, jak Roland Deschain i Susan Delgado wyznają sobie miłość. Dziewczyna zapewnia, że jej uczucie będzie płonąć wiecznie. Że zapłonie jaśniej, niż jakakolwiek gwiazda.

Jednak to nie to połączenie serc sprawiło, że zapłonęło jej ciało. Przynajmniej nie w ten sposób, o jakim myślicie. Patrząc, jak kochanek trzyma w ramionach truchło, które kiedyś było jego ukochaną, musicie pomyśleć, że przynajmniej jej cierpienia już się skończyły. Musicie pomyśleć, że za to jego cierpienia dopiero się zaczęły. Lecz jedno spojrzenie w jego pozbawioną wyrazu twarz uzmysłowi wam, że to nieprawda. Bo chociaż oblubienica jest martwa na zewnątrz, śmierć oblubieńca jest o wiele głębsza. I potrwa całe jego życie.

Chłopak z Alainem zamierza zapewnić Susan godny pochówek. Cuthbert nie jest zachwycony tym nieplanowanym opóźnieniem, ale jeszcze bardziej nie podoba mu się, kiedy wściekły Roland obraca się i wypala z rewolweru do Alaina. Rzuca się na przyjaciela, ale Alain powstrzymuje bijatykę, wyjaśniając, że nie on był celem kuli, a magiczna kula, którą niósł u swego boku. Roland ma nadzieję, że Farson obserwował ich i widział, jaki los zamierza mu zgotować. Cuthbert zaczyna robić przyjacielowi wyrzuty, że zniszczył coś, co było bezcenne dla ich wroga, czyli i dla nich. Alain zauważa jednak, że artefakt wcale nie uległ zniszczeniu, ale przemienił się w dziwne stworzenie z oka i macek. Kreatura błyskawicznie rzuca się na Rolanda i zanim Alain zdołał wyrwać przyjaciela z jej chwytu, znów trzymał w ręce kulę. W jej wnętrzu zaś znalazła się dusza ich przyjaciela i przywódcy Ka-Tet.

Używając swego daru Dotyku, chłopak próbuje dowiedzieć się czegoś więcej i wyrwać Deschaina z wnętrza artefaktu. Zalewają go mory tych, których zabili i którzy teraz dręczą duszę jego przyjaciela. Jeśli szybko umysł Rolanda nie powróci do ciała – oszaleje. Cuthbert zauważa, że mają teraz ważniejszy problem na głowie. Ziemia dudni odgłosami dziesiątek kopyt. Chłopcy rzucają się do ucieczki. To pościg.

Na jego czele ostatni ze stacjonujących w Humbry Łowców Wielkiej Trumny, Clay Reynolds. Ma zamiar wyrównać rachunki z niedorostkami, którzy zabili dwójkę jego towarzyszy. Alain jest jednak szybszy i kula z jego rewolweru odnajduje cel w głowie wierzchowca Reynoldsa. Korzystając z chwilowej przewagi chłopcy nie oszczędzają koni. Z pomocą przychodzi im przyroda, zsyłając gęstą mgłę. Wszystko musi się jednak balansować, i chociaż Ka-Tet ma teraz za plecami ścianę mgły, to przed sobą odnajdują rwącą rzekę.

Alain odradza przeprawę twierdząc, że nurt jest zbyt silny. Cuthbert ufa swoim zdolnościom pływackim. Jest z nich dumny. A duma często poprzedza upadek. I utonięcie.

Chłopak przegrywa walkę z rzeką. Ma szczęście, że z pomocą przychodzi Alain. I ma szczęście, że pomoc nadeszła na kilka metrów przed wodospadem.

Tymczasem, pościg sam jest ścigany. Chociaż zapewne jedyne niebezpieczeństwo, jakie mu grozi, jeśli samotny jeźdźca ich dogoni, to śmierć. Ze śmiechu. Wy się jednak nie śmiejcie z Sheemiego, bo przeszedł wiele. Po pierwsze, obwinia się za śmierć Susan i ściska kosmyk jej włosów, by nie zapomnieć, że nie zdołał jej obronić przed złymi ludźmi. Po drugie, klnie bogom, że spętali jego umysł, przez co wszyscy traktują go gorzej niż brud pod paznokciami. Po trzecie, chciałby, by zarówno on, jak i świat, był inny. I po czwarte, chciałby nie zabłądzić i trafić do innego miejsca, niż to, w którym się znalazł. To Dogan.

Chociaż nie ma broni, przyjaciół, czy też inteligencji, Sheemie wchodzi do środka. Nie domyśla się, że to równie dobrze może być jego koniec.

W podziemnym korytarzu napotyka zmumifikowane zwłoki. Nie jest pewny swego znaleziska, dlatego mija z dwadzieścia minut, zanim w końcu zdobywa się na odwagę. Próbuje uwolnić ciało z plątaniny kabli, niepomny, że właśnie aktywował uśpiony od lat mechanizm. Mechanizm, który właśnie obrócił swą metalową głowę w kierunku chłopca i spojrzał na niego paraliżującymi, czerwonymi oczyma.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Long Road Home #1 Dark Tower: The Long Road Home #1 Dark Tower: The Long Road Home #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.